Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Wykorzystanie elektroniki z żarówki kompaktowej
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 22
  Drukuj  
Autor Wątek: Wykorzystanie elektroniki z żarówki kompaktowej  (Przeczytany 221168 razy)
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #30 : Październik 31, 2006, 16:52:14 »

W układzie grzeje się jedynie transformator, temp. nie jest wysoka, (bynajmniej u mnie) po za tym nie ma on bezpośredniego kontaktu z obudową. Moja jest wykonana z 3mm pcv spienionego i wewnątrz oklejona taśmą izolacyjną, na jednym z boków nawiercone 3 mm otwory wentylacyjne - fot. nr 6
Zapisane


385 l - dyskowce
RoN
Zainteresowany
**
Wiadomości: 98



WWW
« Odpowiedz #31 : Październik 31, 2006, 19:37:20 »

nie wiem czy to bedzie mialo jakies powiazanie z tematem ale umnie statecznik 30w umieszczony w korycie plastykowej obudowy wypalil dziure w plastyku (wytopil) i malo co nie wpadl do akwa wiec lepiej porzadnie zabezpieczyc kable i urzadaenia wiszace nad woda bo na wejsciu jest 220w Cheesy
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2006, 19:51:37 wysłane przez RoN » Zapisane

Moje akwarium  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7513.0.html

Jesli chcesz pomóc moiej stronie kliknij na linki nizej
www.skocz.pl/koziolek
www.skocz.pl/najlepsze

Tu można zobaczyć moje filmy
www.scigacz.pl
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #32 : Październik 31, 2006, 20:24:53 »

Statecznik elektromagnetyczny to nie elektroniczny (elektronika), grzeje się i to bardzo, mozna poparzyć się, przy stateczniku elektronicznym praktycznie nie ma to miejsca. Umieszczenie statecznika czy elektroniki jak najbardziej na zewnątrz pokrywy.
Zapisane


385 l - dyskowce
amigo17
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #33 : Styczeń 30, 2007, 00:27:55 »

chciałbym tylko sie spytac jaką dokładnie(tzn.ilu wattową??) potrzebaby żarówkę do świetlówki 20 Watt?? Ogólnie podłączenie takiego układu jest mega proste.Wielkie dzięki za pomysł!! Czekam na odpowiedź.
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #34 : Styczeń 30, 2007, 08:49:59 »

Jedynym minusem jest ograniczenie zastosowania do świetlówek większej mocy (pow. 30W). 
Przy doborze mocy elektroniki należy wziąć pod uwagę to, aby była ona mocniejsza od świetlówki
o 10-20%, np dla świetlówki 8 W należy zastosować elektronikę z żarówki 11W,
dla 15W z 18W, a dla 18 W z 21W, itd.

Przedruk ze strony pierwszej niniejszego wątku....
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
blaszak
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #35 : Luty 09, 2007, 21:36:45 »

bylem dzisiaj w castoramie zakupiłem świetlówke t5 18 w z obudowa za 27 zl nieewiem czy oplaca sie kombinowac z zarówkami energooszczednymi  Smiley
Zapisane
marekkk
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #36 : Luty 10, 2007, 18:38:11 »

u mnie od miesiaca chodzi rura 18W philipsa na stateczniku 9W z kompaktu i nie ma problemow wiec z ta wieksza moca to nie wiem czy tak do konca cos jest na rzeczy
a z ta elektronika  z tanszych swietlowek to jest podobno lipa dlugo to nie swieci i podobno sporo gorzej, pisza o tym na innych forach, ja osobiscie wzialem ze spalonego kompaktu philipsa.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 18:40:19 wysłane przez marekkk » Zapisane
dave21
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #37 : Luty 17, 2007, 11:36:39 »

Mam małą wątpliwość co do wykożystania elektroniki z żarówki kompaktowej. Mianowicie czy po wykożystaniu tej elektroniki nie ulegnie pogorszeniu jakość światła?? Wogóle to jak taka elektronika wpływa na jakość światła. Właśnie montuje w swoim akwa świetlówkę Philips 865 18W + elektronika z kompaktu Philips 20W Energy Saver. Bedzie to dobre zestawienie??
Zapisane

Aqua 45 L
Obsada:
- 2x Zbrojnik niebieski
- 2x Mieczyk
- 5x Gupik
i całe stadko małych glonojadów Cheesy
lisek_92
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 178



« Odpowiedz #38 : Marzec 19, 2007, 20:11:06 »

"Sebastian" wielkie dzieki Wink sam wykorzystalem elektryke z zarowki i jak narazie to sprawuje sie niezle Wink wydalem na zarowke 5zl i zaoszczedzilem 15zł jeszcze raz dziex Good !
Zapisane

Moje akwaria dojrzewają 270l malawi i 450l Smiley
RobRoy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #39 : Marzec 22, 2007, 20:42:34 »

Mam małą wątpliwość co do wykożystania elektroniki z żarówki kompaktowej. Mianowicie czy po wykożystaniu tej elektroniki nie ulegnie pogorszeniu jakość światła?? Wogóle to jak taka elektronika wpływa na jakość światła.
Wykombinowałem takie oświetlenie dość dawno temu co do jakośći światła to mogę cię zapewnić że jest o wiele lepsza ponieważ na elektronice swiatło jest jednostajne a w zwykłym zestawie baaaardzo baaaardzo mruga nawet gołym okiem widać migotanie światła
Zapisane

450 l czrna wodzionka        Skalary
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #40 : Marzec 22, 2007, 22:42:37 »

A ja zauważyłam, że świetlówka świeci słabiej na elektronice z kompakta. To moje przywidzenie czy ktoś to też już zauważył?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #41 : Marzec 23, 2007, 00:01:36 »

Może świecić słabiej, jeśli napięcie z układu jest niższe niż powinno. Powodem tego może być zbyt słaba lub wyeksploatowana elektronika.
Zapisane


385 l - dyskowce
RobRoy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #42 : Marzec 23, 2007, 00:49:36 »

A ja zauważyłam, że świetlówka świeci słabiej na elektronice z kompakta. To moje przywidzenie czy ktoś to też już zauważył?
przypuszczam że za słaba elektronika Wink
Zapisane

450 l czrna wodzionka        Skalary
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #43 : Marzec 23, 2007, 09:16:28 »

Przypuszczam, że jakość kompakta z którego wypruło się elektronike też ma znaczenie? Mam jakieś wypalone "nołnejmy", 15% większej mocy niż świetlówka i świeci jak jakaś świeczka... Może kupić mocniejsze? Albo jakieś markowe? Ale jak kupię jakiegoś fajnego Osrama albo Philipsa tylko dla elektroniki to niebezpiecznie zbliżam się do ceny stateczinków elektronicznych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2007, 09:18:48 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #44 : Marzec 23, 2007, 19:39:13 »

A jak trafisz na dobrą "no name" i świtlówka tego nie wytrzyma ? Philipsy i Osramy trafiją się w dobrych cenach, czasami można kupić w cenie poniżej 10zł (zależy od mocy), standardem jest ok. 12zł, może warto spróbować z Poluxem, u mnie jeden z tych ukłądów spisuje się dobrze od kilku m-cy, jednak najlepsze zdanie mam o Philipsach, część układó wyciągałem ze starych kompaktów (3-4 letnie) i nadal pracują bez zastrzeżeń.
Zapisane


385 l - dyskowce
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 22
  Drukuj  
 
Skocz do: