Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Wykorzystanie elektroniki z żarówki kompaktowej
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22
  Drukuj  
Autor Wątek: Wykorzystanie elektroniki z żarówki kompaktowej  (Przeczytany 222360 razy)
Daffidof
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #45 : Kwiecień 21, 2007, 15:22:29 »

A ja mam pytanie, które mnie nurtuje od dawna, mam świetlówki 3x15W i zastanawiam się czy można by wykorzystać jedną elektronikę do podłączenia 3 świetlówek, przypuszczam że moc elektroniki to min 45 W musi być w takim (nie wiem czy realnym) przypadku.
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #46 : Kwiecień 21, 2007, 23:01:45 »

Nie testowałem takiego typu połączenia, teoretycznie jest to mozliwe, jednak jak zaznaczyłem na wstępie moc elektroniki powinna być większa o 10-20% czyli elektronika 45W będzie za słaba, po za tym ceny żarówek o takiej mocy są bliskie cenie stateczników elektronicznych i przestaje to być oszczędne. Po za tym mimo wszystko wolałbym mieć 3 elektroniki ( minimum 2 ) niż jedną, daje to większe możliwości sterowania oświetleniem i w przypadku awarii tracisz tylko jedną rurę a nie wszystkie.
Zapisane


385 l - dyskowce
Daffidof
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #47 : Kwiecień 26, 2007, 10:02:14 »

Mam problem, otóż przy zastosowaniu elektroniki 18W do świetlówki osram fluora 15W, elektronika nie wytrzymuje i się pali, czy w takim wypadku powinienem zastosować mocniejszą elektronikę? Inne zwykłe świetlówki 15W na tej samej elektronice chodzą.

Macie może namiary gdzie można kupić tani statecznik elektroniczny 2 x15W?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2007, 10:03:46 wysłane przez Daffidof » Zapisane
sotoran
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #48 : Kwiecień 27, 2007, 11:09:05 »

Głupoty napisałem
więc je wymazałem...  Tongue
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2007, 20:16:15 wysłane przez sotoran » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #49 : Kwiecień 27, 2007, 12:19:21 »

Przeczytaj cały wątek, sotoran.

Ja z powodzeniem stosuję u siebie elektronikę z 21 W żarówek do zasilania świetlówek 15W.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
lucas71
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #50 : Kwiecień 27, 2007, 16:44:09 »

moc  źródła <= moc odbiornika

Wiesz, z tego co na codzien mam do czynienia z elektronika, elekrtyka i elektromechanika, to jezeli zrodlo ma mniejsza wydajnosc pradowa niz odbiornik, ktory bedzie korzystac z tego zrodla, to to zrodlo na pewno sie uszkodzi, wiec nie sadze, aby Twoja teoria miala odzwierciedlenie w rzeczywistosci...
 ...ale mozecie mnie poprawic jesli sie myle... Czlowiek uczy sie cale zycie...
Zapisane

Uczymy się języków obcych a po polsku piszemy i mówimy niepoprawnie - starajmy się to zmienić...
=============================================================
Pozdrawiam.
Jacek
GG: 3673121
sotoran
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #51 : Kwiecień 27, 2007, 17:03:17 »

Prawdę powiadasz. Biję się w pierś - przekombinowałem.  Embarrassed
Zapisane
Daffidof
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #52 : Kwiecień 27, 2007, 18:48:18 »

Doszedłem do wniosku, że jeżeli wybierać elektronikę do 15 watowych świetlówek to 21-watową i to philipsa najlepiej (koszt ok. 10-13 zł), nic sie nie spali a rura świeci wzorowo, przy czym kable od elektroniki do świetlówki nie powinny być za długie, ja przy lipnej elektrnice 18 W i kablach okolo 1m spaliłem, takie moje wnioski.
Zapisane
Satanic
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216


Warto czytać poto żeby wiedzą dzielić sie z innymi


WWW
« Odpowiedz #53 : Maj 02, 2007, 10:26:41 »

Wczoraj przerobiłem moje oswietlenie 2x18.
Wywaliłem dławik i startery i zastapiłem dwoma elektronikami z świetlówek 21Watt PolLux(tak sie chyba zwały)
Cena jednej to 9,99zł i jesli prawdą jest ze zużycie prądu zmniejsza się o 20/30% to myśle ze bedzie to dobra inwestycja.
Schematy zamieszczone na forum sa na idealne,nawet  kretyn sobie z tym poradzi Cheesy.
Dzieki za zapodanie pomysłu.<RESPECT>
Zapisane

axepulse
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 61


łukasz jestem:p


« Odpowiedz #54 : Czerwiec 15, 2007, 12:32:27 »

Witam wszystkich:)

Długo miałem wątpliwości, ale w końcu się skusiłem. Przerobiłem tym sposobem pokrywę w akwarium 54l. Dławiki z 18W żarówek energooszczędnych. Teraz w akwarium znajduje się 2x15W. Mam nadzieję,że to pomoże moim roślinkom:) I właśnie małe pytanko do Was. Jedna świetlówka to zwykły Philips 16000K druga natomiast specjalistyczna Narva oceanic light 4000K. Którą umieścić z przodu?

acha u mnie wszelkie kabelki są znacznie dłuższe niż metr więc nie zgodzę się z kolegą,że tym sposobem można popalić elektrykę;d Wszystko trzeba połączyć tylko wg schematu umieszczonego na stronie:)

P.S. strach przy próbie podłączania -bezcenny;d

koszt całkowity przeróbki ok.85 złotych


Edycja:
działało i nie działa;/ po godzinie wysiadło. u sąsiada sprawdzałem świetlówki-dobre są. więc albo spaliła się elektryka albo gdzieś się tworzy zwarcie. jutro spokojnie posprawdzam całość.


Edycja:
dzwoniłem do elektryka. okazuje się,że taka bezfirmowa żarówka o mocy 18W tak naprawdę mierzalnie posiada tylko 7-9W. dlatego wszystkich przestrzegam przed oszczędnością. sam będę musiał kupić teraz philipsy lub osramy:)

pozdro all!


Edycja:
powiem tak. zrobiłem mały eksperyment. jedna świetlówka chodzi pod elektryką z polluxa 9W (dzisiaj będzie 3 dzień) a druga pod elektryką z philipsa 20W  polluxa przy okazji zmienię,jednak teraz brak funduszy:)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2007, 01:00:37 wysłane przez Sebastian » Zapisane

...ostatnio zamieniłem akwarium towarzyskie na krewetkarium.
gg 1921930 Smiley
edward
Nowy
*
Wiadomości: 35


« Odpowiedz #55 : Lipiec 29, 2007, 17:07:28 »

witam
stanie się coś jeżeli zamienię przewody zamiast      1     --------   3
                                                                    2      --------   4

dam                                                               1      -------   4
                                                                     2     --------   3
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #56 : Lipiec 30, 2007, 07:50:58 »

nie
Zapisane

georgewroc
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 179


Stop pneumokokom- wiewiórki górą !!!


« Odpowiedz #57 : Wrzesień 16, 2007, 21:04:41 »

Czy do 30W świetlówek warto jeszcze bawić sie w przeróbki z elektroniką żarówki kompaktowej? Czy są wogóle żarówki o trochę ponad 30W?
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #58 : Wrzesień 17, 2007, 08:23:24 »

Jeśli są to dość trudno dostępne a i kosztowo się to nie za bardzo opłaca
Zapisane

georgewroc
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 179


Stop pneumokokom- wiewiórki górą !!!


« Odpowiedz #59 : Wrzesień 17, 2007, 10:39:26 »

Byłem w Castoramie rozeznać sprawę żarówek kompaktowych i największa moc jaka jest to 20W w cenie ponad 30zł Trzeba bedzie jednak kupic trzy zasilacze elektroniczne na 30W i tyle.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22
  Drukuj  
 
Skocz do: