Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « moje rosliny maja brazowe kropki co moze byc
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: moje rosliny maja brazowe kropki co moze byc  (Przeczytany 3086 razy)
baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« : Luty 17, 2004, 21:38:39 »

mam 2 rosliny lisciaste ktore maja zdrowe piekne korzenie problem w tym ze jak wypuszczaja liscie to maja na lisciach takie brązowe kropki wielkosci ziarna slonecznika tych kropek jest kilka na kazdym nowo wypuszczonym lisciu kropki te wygladaja tak jakby byly suche( wysuszone) taki zeschly brazowy kolor.pomocy szkoda mi roslin
Zapisane
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #1 : Luty 21, 2004, 18:20:47 »

moż za mało dostają światła bo większe liście im zasłaniają
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #2 : Luty 21, 2004, 18:30:42 »

To nie brak światła tylko niedobór (potas, mangan).Czym nawozisz akwa ?
Zapisane


385 l - dyskowce
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #3 : Luty 29, 2004, 10:43:11 »

mam podobny objaw.. ale watpie by byly to niedobory.. bo np ja nawoze tetra plantamin.. oraz tropical ferroflorin 0,5ml /dziennie - akwa 100l
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #4 : Luty 29, 2004, 15:35:50 »

Napewno jest to jakiś niedobór.Nawozy które powszechnie się stosuje są uniwersalne a każde akwa ma inne parametry inna też jest woda dlatego pojawiają się niedobory.Jeśli chodzi o niedobory mikroelementów to spróbujcie nawozu Pokon przeciw chlorozie lub coś z wyższej półki PMDD, TMG, Symfonia Złota lub coraz bardziej popularnego Planta Garnier Classic.Jeśli brakuje potasu to można go kupić w takiej formie K2SO4.
Zapisane


385 l - dyskowce
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: