Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe akwarium  (Przeczytany 5174 razy)
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« : Luty 17, 2004, 11:52:39 »

Założyłem nowe akwarium 220 l, mam już zasadzonych sporo roślinek oraz rybek 6 skalarów, 11 neeonków, 6 gurami 4 glonojady oraz 2 bocje,
aktualnie męczę się z korzeniami aby nie farbowały wody (gotowałem je w wodzie z solą trzymałem w wodzie juz przez kilka dni, i dalej brudna woda, ale z tym troche powalczę jeszcze).
Mam temperaturę 25,5 C , ale mam problem z twardością wody, gH wynosi w kranie ok.18 , wprawdzie aktialnie udało mi się zmniejszyć do 9-10, ale aby na dłużej utrzymać taką twardość musiałbym chyba kupić filtr do osmozy,
Myślicie, że warto się w to bawić , czy taki zestaw ryb przeżyje i przy mojej kranówie, po odstaniu naturalnie?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam wszystkich akwarystów
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 17, 2004, 17:05:53 »

kup sobie CRISTAL na krystalizacje wody może to coś da na kożeń ja korzenie trzymałem w wodzie osobno jakieś 3 tyg i lekko go posoliłem wtedy a do wody kup jescze jakiś MFC albo ANTYCHLOR:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #2 : Luty 17, 2004, 18:22:25 »

Cytat: Paweł
Myślicie, że warto się w to bawić , czy taki zestaw ryb przeżyje i przy mojej kranówie


Nawt paletki mozna przyzwyczaic do wody jak ma sie w rurach. Tak wiec nie widze problemu zeby i Twoje mogly w niej zyc.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #3 : Luty 18, 2004, 01:26:53 »

Pawle nie martw sie zbytnio. Tak naprawdę to nie wiem kto ma kranówę dużo lepszej jakości. W naszej sieci wodociągowej to normalka. Akwarystów w Polsce jednak nie brakuje i rybki żyją w takich wodach. Co prawda możesz mieć wielkie trudności z ewentualnym ich rozmnożeniem, ale hodowane tylko jako rybki ozdobne nie powinno im nic się stać. Poza tym możesz np. dolewać deszczówkę, lub stosować jakieś inne zabiegi zmiękczające wodę, ale wiec że nie jesteś w katastrofalnej sytuacji.
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 18, 2004, 15:14:42 »

Mój brat rozmnożył skalary w nieodstanej kranówie...
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 18, 2004, 15:22:47 »

ja wode leje normalnie odrazy z kranu jak podniema w aqua tylko polewam ją tymi preparatami które wymieniłem
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #6 : Luty 18, 2004, 15:37:23 »

Ja tak samo leje wodę z kranu, rybcie nie narzekają. Jak wymieniam wode dodaje do niej Aqua Safe-u, polecam ten środek :wink:
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
Ewelina
Nowy
*
Wiadomości: 20



« Odpowiedz #7 : Luty 18, 2004, 20:18:31 »

Z korzeniem Ci pomogę, ale ryby musisz wybierać tak żeby sie nie gryzły.
Korzeń wsać do wrzącej wody i dolewaj co chwile świerzej. jeśli to nie wypali to umyj go pożądnie i jeszcze raz wyparz. :wink:
Zapisane

Moja specjalizacja to głupiki!!!
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 18, 2004, 22:31:32 »

A ile czasu gotowałeś ten korzeń? Ja bym radził tak ze 3-4 godziny w mocno posolonej wodzie (tej samej! a nie podmienianej co chwila) a następnie znowu z godzinę w zwykłej nieosolonej wodzie. Wszystko zależy od tego jaki to korzeń...czy zwykły z torfowiska czy też jakiś z importu np. z drzewa Mopani.

Co do rybek to ja bym się nieprzejmował...skoro ludzie trzymaja z powodzeniem paletki w wodzie o parametrach zblizonych do twoich to myślę że skalary i neony też sobie poradzą. ja trzymam neony czerwone przy pH7,4 TwO 17 i TwW 9.

Jeżeli zależy Ci na zmiekczaniu wmiare tanim kosztem to proponuję posłużyć się Filtraxem K lub zbudować mini-kolumnę jonowymienną(koszt około 50-70pln) taką jak np. na stronie:

http://www.manhattan-project.prv.pl/

Życze powodzenia.
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« Odpowiedz #9 : Luty 19, 2004, 08:43:24 »

Dzięki za informacje, chyba rzeczywiście daruję sobie z tym zmiękczaniem wody, ale aktualnie walczę z ospą w akwarium.
Podniosłem temp o 2 C, zgasiłem światło (tak mi doradził facet w sklepie), wzzmocniłem dopływ tlenu i dolewam costapur (podobno powinien sobie bez problemu poradzić).
Słyszałem tylko, że podobno białe kropki znikają dopiero po 8 dniach, ale lek mam na 5 dni, więc jak się zorientuję, że to już odniosłem sukces z chorobą?
Zapisane
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 19, 2004, 08:50:52 »

To zależy jak bardzo zaawansowana jest choroba. Ja rozpocząłem kurację costapurem tego samego dnia którego zaobserwowałem objawy (dwa welony) i po trzech dniach kropki właściwie ustąpiły. Wzmocniłem kurację ectopurem. Są to sole mineralne uwalniające tlen oraz przyspieszające odpadanie pasożytów skórnych. Temperaturę trzymałem na poziomie 27-28C (więcej nie mogłem bo obawiałem się że welony tego nie przeżyją).
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #11 : Luty 19, 2004, 09:01:44 »

Dlaczego wszyscy polecaja deszczowke???

nie wuem jak u was ale w poznaniu po deszczu pozostaja slady kaluz.. z zolta otoczka.. a watpie by ryby lubily siarle.. metale ciezkie itp..
Zapisane
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #12 : Luty 19, 2004, 15:41:28 »

W drugim akwarium mam prawie identyczna obsade (skalary, neony, bocje, glonojad, rmirezki, gurami) i mam tą samą twardość wody i wszystko ma się bardzo dobrze (poza bocjami, ale to prawdopodobnie nie jest wina twardsci, zreszta odsylam do watku ktory rozpoczolem o bocjach...)
Zapisane

Joasia
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #13 : Luty 19, 2004, 18:29:49 »

Mysle, ze spokojnie sobie w tej wodzie poradza, skoro wiekszosc ryb w sklepie jest trzymane wlasnie w takiej i czesto od urodzenia w takiej zyja.
He he, ja mam w kranie gh 8 Smiley
Zapisane

85 litrow -> bojownik i jego dzieciaki Smiley
amisu
Nowy
*
Wiadomości: 40



« Odpowiedz #14 : Kwiecień 11, 2004, 23:32:17 »

Jak podniemiam wode to po prostu do wody kranowej dolewam Antychloru i za chwile wlewan ją do akwa. Rybki mają sie oki.

Przypominam ze mieszkam a Wawie i ze wiekrzosc z Was ma pewnie leprzą wode......
Zapisane

20l Eksperymenty ze swiatłem dziennym i małe zbrojniki n.
50l Czarne rody
80l Sum Fossilis (DO ODDANIA!)
100l Roslinne
412l MaLawi
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: