Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « mam problem i nie wiem jak go rozwiązać ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: mam problem i nie wiem jak go rozwiązać ?  (Przeczytany 4425 razy)
piotrek
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Wrzesień 19, 2003, 22:24:10 »

cześć mam do was pytanie mam od niedawna akwarium miałem sporo problemów ryby moje przeszły ospę są po ichtiosanie płukałem wode filtrem węglowym ale mam dalej problem powoli reszta rybek mi pada i nie wiem dlaczego ostatnio jak padł mi głupik to miał taki biały osad na pyszczku i zastanawiam się czy to nie jest może pleśniawka ale naprawdę nie wiem co mam robić proszę o waszą pomoc  piotr :cry:
Zapisane

pozdrawiam piotr
prezes
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 21, 2003, 22:37:21 »

Witam Cie masz racje jest to najprawdopodobniej plesniawka,powinienes wszystkie rybki poddac kwarantannie 1-2 max 3 tygodniowej stosujac roznego rodzaju srodki lecznicze wlasnie na ta chorobe oraz polecam podniesc temperature wody na maximum do ilu sa przystosowane rybki,mysle ze odpowiednia temperatura bedzie 27-29 stopni o ile masz takie gatunki ryb ktore to wytrzymaja
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 21, 2003, 23:07:19 »

U mnie na pleśniawkę swojego czasu stosunkowo często chorowały zwinniki czarnopase. Ale wtedy podnosiłem temperaturę wody z 25 na 27 stopni i po 2 dniach strzępki grzyba oraz powodowane nimi ranki znikały bez śladu. Nie stosowałem żadnej chemii.
          Piszesz że zdychają Ci ryby. No cóż , nie zdychają bez powodu, coś musisz robić źle. Może to niodpowiedni pokarm lub woda, może zbyt gęsta obsada akwarium (czasem zdaża się kupić więcej ryb tylko dlatego że się nam podobają , niestety kończy się to fatalnie). A może po prostu kupowane przez ciebie ryby są kiepskiej jakości, tzn :może kupujesz je już chore. I pamiętaj że najgorszą rzeczą jest dokupywanie nowych ryb wtedy kiedy te które już wasz chorują. W ten sposób nigdy nie pozbędziesz się chorubska ze swojego akwarium.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: