Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « czy 14 rybek to nie za duzo na 61 Litrow
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: czy 14 rybek to nie za duzo na 61 Litrow  (Przeczytany 3428 razy)
baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« : Luty 14, 2004, 15:03:11 »

mam aqwa 61 l i mam w nim 14 rybek prawie kazda ma po 4 cm.
mam 4 mieczyki \ 2 molinezje \ 2 skalary male jeszcze \ glonojada \ kirysa\ gurami \ gupika \ 2 neonki
chcem dokupic jeszcze rybki ze 4 szt czy moge to zrobic nie zaszkodzi to tym rybą nie beda czasem karłowaciały. POMOZCIE MI
Zapisane
HaliBut
Zainteresowany
**
Wiadomości: 93


« Odpowiedz #1 : Luty 14, 2004, 15:29:57 »

Popierwsze neonki źle się czuja jak są w małej ilości. Najlepiej mieć 8 lub 10 neonków. A skalary można trzymac tylko w akwa z wysokością minimum 45 cm, bo inaczej karłowacieją. Mieczyki trzeba trzymać w minimum 100 l (to wiem z tego forum). Kiryski też powinny być w minimum 5 rybiowym stadku. O gurami nic nie wiem. A jeszcze molki, powinno się je trzymać w proporcji 1 samiec na 2/3 samice.
Zapisane

Carpe diem Smiley
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #2 : Luty 14, 2004, 15:54:44 »

Tak, to akwarium jest zdecydowanie za małe dla skalarów i mieczyków. Pomimo nawet tego, że skalarki są jeszcze młode, ale jak urosną źle będą się czuły w 61 litrach. Poza tym skalary i neony razem...hmmm... ja bym nie radziła. Chociaż słyszałam wiele opinii na ten temat, ale ja osobiście bym nie ryzykowała :wink:
Zgadzam się z Halibutem, neonki powinno się trzymać w grupce. To stadne rybki i najlepiej czują się w większym towarzystwie swojego gatunku.
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Luty 14, 2004, 22:15:47 »

Co za okropna obsada akwarium!!!!!!!! Kierowałeś sie chyba wyłącznie własnym widzi mi się, a nie wymaganiami poszczególnych gatunków i tym jakie warunki możesz im zapewnić.Skalary w 60l?! Czy ty nie przesadzasz? Poza tym 1 kirysek,1 gurami,1 gupik,2 neonki?Huh? Skąd tyś to wytrzasnął???!!!! Zamiast tego kiryska,gurami i gupika trzeba było wziąć jeszcze 3 neony,jak juz się na nie decydowałeś. Mieczyki od biedy mogą zostać (to chyba jedyny trafiony zakup w tym akwarium). Jednak jeśli w tej 4 sa 2 samce to jednego koniecznie musisz sie poeniezbyć, albo silniejszy z nich zrobi to za ciebie. Jeśli juz masz mieczyki to won molinezje i gupika. Żyworódki to straszne brudasy i po prostu nie nadążysz z czyszczeniem dna. Określenie "glonojad" niewiele mi mówi , ale pewnie to zbrojnik niebieski - on może zostać.
Zapisane

Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 15, 2004, 15:17:29 »

Popieram oburzenie Lukasa Wink
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #5 : Luty 16, 2004, 19:47:13 »

Lukas  ma rację. zdecydowanie akwarium jest zamałe!!!!! :cry:

              To jest jak klatka lub więzienie dla tych biednych rybek!! :oops:








                      Pozdrawiam michał :wink:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Joasia
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #6 : Luty 16, 2004, 20:41:00 »

:shock: cos nie bardzo ta twoja obsada. Oddaj moze te rybki, ktore dorastaja do duzych rozmiarow (jak na twoje akwa) i dodaj kilka np. neonkow, kiryskow, bo to stadne rybki.
Zapisane

85 litrow -> bojownik i jego dzieciaki Smiley
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: