Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to dobre oswietlenie ?  (Przeczytany 1159 razy)
scigany
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58



« : Marzec 03, 2006, 19:32:14 »

Mam akwarium okolo 112l .mam cabomby, i pare innych roslinek. Oryginalnie byly zamontowane swietlowki 2x18W, zamienilem je na Aqua Relle , wydawalo mi sie ze za ciemno jest i dodalem dwie gotowe oprawy 8W i 12W, razem mam 56W, tylko ze te dwie mniejsze swietlowki to Osram Lumilux Interna 41-827, daja zoltawe swiatlo, ktore ladnie sie prezentuje, tylko nie wiem czy to jest dobre swiatlo do akwarium.
Nigdzie nie znalazlem opisu na forum dotyczacego tego rodzaju swietlowki dlatego pytam

poradzcie cos


.....wlasnie sie dowiedzialem, ze te lumiluxy maja tylko 2700K
Zapisane



112l
Neony, Krewetki ... i duzo roslin
scigany
Zainteresowany
**
Wiadomości: 58



« Odpowiedz #1 : Marzec 04, 2006, 15:55:54 »

Dobra, dzisiaj pozmienialem to i owo z oswietleniem i mam nadzieje, ze juz zakoncze z tym temat. Przesunalem na przod AquaRelle 18W i pieknie sie ryby swieca, nastepna za nia dalem Sun-Glo 18W, kolejna to Lumilux Interna 8W, kolejna to Lumilux 860 13W i konczac na AquaRelle 18W, razem wychodzi 75W w roznych swietlowkach, mam dwie duze rodziny cabomb , czerwone roslinki i pare innych, mam nadzieje, ze nie bedzie to za duzo swiatla, obecnie po dodaniu torfu do filtra woda nabrala herbacianego koloru w ktorym pieknie sie prezentuja neony. Doradzcie z doswiadczenia czy nie jest to za duzo swiatla, mam mozliwosc wylaczania poszczegolnych swietlowek
Zapisane



112l
Neony, Krewetki ... i duzo roslin
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: