Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rybki czyściciele??  (Przeczytany 9076 razy)
Splender
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 121



« : Luty 10, 2004, 15:28:47 »

Witajcie do akwa 60l z bojownikami chciałbym, wpuscić jakieś rybki czyszczące dno (najlepiej z tego samego biotopu) akwa nie jest natleniane jest tylko deszczownica całkowicie zanurzona w wodzie więc kiryski odpadają bo chyba robiąc"windę" po tlen mogą zniszczyć ew. gniazdo.
Interesuje mnie wszystko oprócz piskorków!!
Z góry bardzo dziękuje!!
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 10, 2004, 17:55:21 »

W takim razie może bocje? Niewielkie np pręgowana lub siatkowana.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Splender
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 121



« Odpowiedz #2 : Luty 10, 2004, 18:57:28 »

Cytuj
W takim razie może bocje? Niewielkie np pręgowana lub siatkowana


A napewno nie podpływają do powierzchni aby zaczerpnąć powietrza (akwa nie jest w żadnym nawet najmniejszym stopniu natleniane) i jak szybko i do jakich rozmiarów dorastają?? i jaka może być cena siatkowanej??
Zapisane
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #3 : Luty 10, 2004, 19:05:50 »

Bocja siatkowana to fajna rybka, tylko chyba najlepsza dla niej jest krystalicznie czysta woda, a bojownik chyba woli straszą. Jednak to chyba najlepszy typ. Z tym,że ona tez należy do "piskorzowatych"(ale dlaczego ich nie chcesz?) Poza tym wydaje mi się, że kiryski nawet gdy mają dobrze natlenione akwarium to i tak bedą "robić windę". Jeżeli wybierzesz małe gatunki to raczej nie powinny jednak zniszczyć gniazda. A poza tym pozostają (co prawda biotop nie ten) niezastąpione i piękne gloncie, które zjadają także opadające na dno resztki.
Zapisane
Splender
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 121



« Odpowiedz #4 : Luty 10, 2004, 19:52:28 »

piskorki po prostu mi się nie podobają nie podobają mi się ich zwyczaje a bocja siatkowana chyba nie jest tak tragicznie wydłużona i obślizgła!!!
nie wiem może zdecyduje się na kiryski a nie orientujecie się czy są jakieś zminiaturyzowane (tj panda) kiryski lamparcie???
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #5 : Luty 10, 2004, 20:48:56 »

Cytat: Splender
do akwa 60l z bojownikami chciałbym, wpuscić jakieś rybki czyszczące dno


Z rybek najlepszy bedzie odmulacz  :mrgreen: .
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 10, 2004, 21:01:49 »

Jeżeli boisz się ze napowietrzacz zniszczy gniazdo bojownika to możeby pomyśleć o roślinkach które dorastałyby do lustra wody, i nie pozwalałyby gniazdu płynąć po powierzchni wody do napowietrzacza, poprostu zatrzymywałyby to gniazdo, a najlepiej jeszcze dodać do tego jakieś rośliny pływające coby mieć epwność że gniazdo nie wpłynie do napowietrzacza. Wtedy z napowietrzaczem nie ma co sie bać przyduchy, a jeśli lustro wody nie bedzie w zadne sposób poruszane to o przyduchę bardzo łatwo.
Siatkowana jest troche wydłużona ale obślizgła to wcale, a najmniej wydłużoną jest chyba pręgowana (nie liczac wspaniałej ale ta do 60L jest za duża), ma całkiem ładną i proporcjonalną budowę ciała a i śluzu tam nie widać Smiley
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Splender
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 121



« Odpowiedz #7 : Luty 10, 2004, 21:25:54 »

Smiley mam rośliny dorastające do lustra wody i pływające ale dużo naczytałem się o tym że bojowniki pochodzą z wolno płynących i stojących wód więc ruch wody jest u mnie minimalny wylot deszcvzownicy ustawiony jest tak aby siłą pędu nie natleniał akwa :wink:
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Luty 10, 2004, 21:53:11 »

kiryski nie są z tego samego biotopu co bojowniki. Jeśli chodzi o pobieranie przez nie powietrza atmosferycznego to robią to z reguły na otwartej przestrzeni ,więc w tym celu raczej nie będą sie pchały w gąszcz roślin powierzchniowych gdzie znajdować sie bedzie ewentualne gniazdo bojowników.
Myślę że do tego akwa jednak piskorki najlepiej się nadają. W warunkach deficytu tlenowego potrafią one "oddychać" jelitami, a nie wiem czy tą umiejętność posiadają bocje.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: