Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Mam molinezje sloneczna i chyba jest kotna
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mam molinezje sloneczna i chyba jest kotna  (Przeczytany 6832 razy)
baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« : Luty 08, 2004, 23:49:17 »

mam molinezje sloneczna i chyba jest kotna ale problem w tym ze nie jestem pewien od pewnego czasu ma gruby brzuch poczatkowo myslalem ze moze od pokarmu ajk to bywa kiedy ryby sie najedza ale widze ze ten brzuszek jest bez zmian i ma caly odbyt czarnawy jak to bywa przy ciezarnych rybkach. z dego co sie orientuje molinezje sa zyworodne ? chyba sie nie myle. problem jednak w tym ze jezeli beda mlode to bardzo bym je chcial tylko ze niewiem kiedy moze mi sie okocic a jak to zrobi w nocy to inne ryby je zjedza a mam Skalary to one tylko czeakja na takie smakołyki POMOCY doradzcie mi co mam zrobic albo sie upewnic zcy napewno jest kotna moja samica czekam i pozdrawiam
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Luty 08, 2004, 23:58:01 »

co to jest molinezja słoneczna? prosze o nazwę łacińską (ewentualnie foto) bo pierwsze słyszę. Włóż do akwa dużo roślin pływających (wywłucznik,kabimba,rogatek,pistia,różdżyca,wgłębka - wybór masz ogromny). Jeśli młode urodzą się to ukryją sie w tych roślinach a ty zyskasz jakiś czas na ich odłowienie.
Zapisane

baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #2 : Luty 09, 2004, 08:32:10 »

Molinezja zolta to chya jakas krzyzowka czegos z czym  :lol:  niewiem w kazdym razie tez nie moglem tego dziadostwa znalezc nigdzie w encyklopediach ryb aqwa.
Zapisane
baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #3 : Luty 09, 2004, 16:39:24 »

pomocy kiedy mam poznac ze molinezja jest w ciazy blagam pomozcie i jest gruba jak diabli
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Luty 09, 2004, 17:05:21 »

tak jak piszesz, gruba, czarny odbyt, przed samym porodem szybko oddycha, trzyma sie z dalal od innych rybek.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #5 : Luty 09, 2004, 20:13:57 »

a czy to nie może przypadkiem molinezja balonowa ? widziałem takie molinezje i to w róznych kolorach
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Splender
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 121



« Odpowiedz #6 : Luty 09, 2004, 20:21:10 »

ja spotkałem się z molinezją żaglową która była nazwana molinezją złotą w sklepie w nowym dworze maz.
a nie masz gdzie odłowić tej samicy?? ale ona i tak zama chętnie pożre swoje potomstwo więc ja swojego czasu używałem kotników przez które narybek bezproblemowo przepływał a samica się nie miesciła między szczebelkami(oczywiście nie trzymałem ich w akwa ogólnym) po porodzie samice z powrotem umieszczałem w akwa ogólnym a młode hodowałem Tongue Cheesy
Pozdrawiam
Zapisane
bypietras
Zainteresowany
**
Wiadomości: 80



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 19, 2005, 10:00:48 »

Mam jedną grubą molinezje...I ma mięczy płetwami brzusznymi coś białego wystającego...Czy jest w ciąży?
Zapisane

Przepraszam Sad((((
Daga85
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 19, 2005, 16:39:17 »

Witam
Ja również posiadam molinezje słoneczną
i udało mi sie wychować pare miotów Smiley
także jak nadejdzie ta wielka chwila to w okolicy odbytu
kotnej ryby pojawi sie taka gulka Smiley.
U mojej samicy tak było i na drugi dzień wieczorkiem
były już maleństwa Smiley
Pozdrawiam Daga  Shocked
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: