Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: mam problem  (Przeczytany 4367 razy)
piotrek
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Wrzesień 15, 2003, 08:20:30 »

cześć moje rybki są po przebytej ospie dostały ichtiosan mineło już cztery dni i dwie ryby mam dalej niewyleczone jedno gurami i głupika nie wiem co dalej robić na dodatek mają jeszcze jakiś biały osad przy dziubkach pomórzcie piotr
Zapisane

pozdrawiam piotr
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 15, 2003, 18:20:54 »

z tego co pamiętam, to na ichtiosanie napisane jest aby stosować go dwa razy w odstępie 3 dni. ja profilaktycznie przedłużyłem kurację do 3 razy co 3 dni.
Zapisane

gg:1384140
KAMILO
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 20, 2003, 08:01:12 »

Jeśli tylko 2 ryby mają tylko ospe to lepiej odłowić je do innego Akwa i tam je leczyć , jeśli będą w dużym z innymi to znów wszystkie sie pozararzają :wink:
Zapisane

GG 2968825
Tlen Kor3
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 21, 2003, 23:20:39 »

Nie odławiaj chorych na ospę ryb i nie przenoś ich do innego zbiornika! Pirwotniaki wywołujące tę zaraźliwą chorobę mogą przeżyć do 3 dni poza organizmem żywiciela. Bytują wtedy na roślinach , podłożu i w samej wodzie, aktywnie poszukując nowej "ofiary". Także lecząc ryby w osobnym zbiorniku nie zabijasz patogenów pozostających w akwarium. W rezultacie takie leczenie jest niecelowe bo pierwotniaki znów zaatakują.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: