Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Raaatunku!!!  (Przeczytany 3866 razy)
Splender
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 121



« : Luty 06, 2004, 19:00:49 »

Wczoraj wprowadziłem do akwarium 1 samca bojownika i 3 samice przed chwilą odwracam głowe i jest!!! gniazd bojownik buduje gniazdo nie wiem co robić chciał bym odchować narybek jednak nie wiem czy będzie to możliwe odłowie 2 samice ale nie wiem którą zostawić prosze pomórzcie udzielcie mi jakiś informacji niechcący naruszyłem gniazdo czy samiec je naprawi prosze o pomoc czas mnie nagli!!!Z góry bardzo dziękuje!!
Zapisane
Splender
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 121



« Odpowiedz #1 : Luty 06, 2004, 19:06:14 »

oczywiście pomóżcie chciałem napisać przez "ż" ale z nerwów nieopacznie napisałem"RZ" sorx
Zapisane
Joasia
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #2 : Luty 06, 2004, 19:28:37 »

Spokojnie Smiley Moje bojowniczęta mają już 5 dni, a też jestem początkująca, więc nie jest tak trudno dochować się maluchów. Samiczek nie odławiaj, samiec sam sobie którąś wybierze. Odłowić musisz dopiero po tarle. Gniazdem się nie przejmuj, samiec szybko je naprawi. Powodzenia Smiley
Zapisane

85 litrow -> bojownik i jego dzieciaki Smiley
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Luty 07, 2004, 01:48:48 »

pierwsze tarło możesz potraktować doświadczalnie. Zobaczysz jak to wygląda w praktyce, a do następnego odpowiednio się przygotujesz. Nie panikuj tak, naprawde nie ma potrzeby.
Zapisane

Splender
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 121



« Odpowiedz #4 : Luty 08, 2004, 14:52:40 »

i znowu ja :-)
tym razem mam nowy problem Samiec wybudował 3 gniazda 1 jest całkiem duże a dwa pozostałe są mniejsze jedno nawet jest tylko namiastką. Samica na widok samca ucieka nawet gdy samiec się nie puszy, przez to nie ma jak zwabić jej pod gniazdo, chociaż uciekając dostaje pionowych pasków na ciele(co podobno jest oznaką zaakceptowania samca i gotowości do składania ikry. Prosze powiedzcie jak przebiega tarło bojownika (chodzi o moment kiedy samica akceptuje partnera) ewentualnie powiedzcie jak moge im pomóc aby doszło do złożenia ikry.
Z góry bardzo dziękuje!!!
Zapisane
Joasia
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #5 : Luty 08, 2004, 18:31:14 »

Musze pisac bez polskich liter, bo mi sie klawiatura zepsula. . U mnie samiec po wybudowaniu gniazda przez tydzien tlukl i gonil samiczke, a potem doszlo do tarla.
Zapisane

85 litrow -> bojownik i jego dzieciaki Smiley
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Luty 08, 2004, 23:34:57 »

Jeśli samica ucieka to znaczy że nie jest jeszcze gotowa do tarła (czytaj: ikra w jej jajnikach jeszcze nie dojżała). Można ten proces przyspieszyć podając rybom kaloryczne pokarmy zwierzęce, zwłaszcza ochotki i doniczkowce.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: