Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: karmienie bojownika  (Przeczytany 7397 razy)
awusia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« : Styczeń 09, 2006, 19:04:43 »

Mam bojownika i problem z jego karmieniem. Pożera tylko żywy pokarm i to też nie każdy. Chciałam mu trochę urozmaicić dietę, więc kupiłam płatki firmy Tropical (wybarwiające), próbowałam podawać mięso przyrządzone zgodnie z opisem z Akwarystycznej Ksiązki Kucharskiej, ale nie chce tego jeść. Zachowuje się tak, jakby w ogóle nie wiedział, ze wsypuję mu do akwarium jedzenie, nawet nie podpływa.
Jak go zmusić do jedzenia :?:
Zapisane
Skalarowski
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 182


« Odpowiedz #1 : Styczeń 09, 2006, 21:23:19 »

Bojowniki mają swoje charaktery możliwe ,że Ty trafilaś akurat na takiego co nie je byle czego, tylko to co mu smakuje. A mam nadzieje że ten żywy pokarm to nie np. Ochotka bo przy takiej diecie może mieć problemy układem pokarmowym. Jak koniecznie chcesz zmusić, to można mu zrobić tygodniową głodówke wtedy będzie suchy chleb jadł(Ale po co?) Albo jest chory?


Ps. Napisz coś o akwarium.
Zapisane
awusia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #2 : Styczeń 10, 2006, 11:21:24 »

Chyba nie jest chory, bo radośnie pływa po akwarium..  w ogóle jest doscyć żywą rybką. A jeśli chodzi o tą głodówkę to wsypać mu jakis suchy pokarm na jej czas czy najpierw przegłodzic a potem wrzucać?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Styczeń 10, 2006, 14:02:44 »

Twojej rybie nic nie jest. Po prostu w sklepie i podczas dorastania jadł wyłącznie ochotkę (to standard w sklepach i w hodowlach). On po prostu nie zna innego pokarmu i potrzebuje czasu żeby się do niego przyzwyczaić. Podawaj mu stopniowo inne pokarmy to zacznie je jeść. Nie musisz go głodzić.

PS: Pytasz czy na czas głodówki podac rybie suchy pokarm ? Masz chyba problemy z logicznym myśleniem  Cheesy
Zapisane

awusia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #4 : Styczeń 10, 2006, 14:23:37 »

Jak już wspominałam moja rybka nie zwraca uwagi na inny pokarm.  Co znaczy stopniowe podawanie? Jednego dnia dostał suchy pokarm, który odłowiłam z akwarium, drugiego mięsko, też odłowiłam, trzeciego dostał inne robaki, dalej nic. Ożywia sie i je tylko jeden specyficzny gatunek, na inne jedzenie nie patrzy...
Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #5 : Styczeń 10, 2006, 14:27:18 »

a zrobilas glodowke  :?:  Jak zglodnieje to wszystko zje poczekaj ponad 1 tydzien i dopiero daj SUCHY  pokarm , a z miesem sie wstrzymaj :wink:
Zapisane
awusia
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #6 : Styczeń 12, 2006, 20:43:27 »

Chyba jednak nie zasmakują mu nigdy płatki, bo pomimo iż jest bardzo głodny i już je wsadza do buzi, to i tak po chwili je wypluwa.. popróbuję z inna formą suchego pokarmu..
Zapisane
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #7 : Styczeń 22, 2006, 19:37:57 »

moja bojowniczka sie dziwnie zoachowuje :?  Jest przy pletwach brzusznych taka gruba ze jakby miala peknac. Caly czas chowa sie w roslinach , lezy na lisciach i na zwirku. Plywa troche glowa w wdol wstawiam fote co to moze byc Huh

http://img392.imageshack.us/img392/619/obraz0679il.jpg

ona jest jeszcze grubsza niz na zdjeciu  :?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Styczeń 22, 2006, 19:42:11 »

chyba ją nieźle przekarmiłeś, przegłodź ją przez 1-2 dni

PS: Jeśli "tycie" było mocno rozciągnięte w czasie to niewykluczony jest nowotwór.
Zapisane

Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #9 : Styczeń 22, 2006, 19:45:22 »

no ona byla taka juz od poczatku ale az nie taka gruba jak gteraz daje jej tyle samo co innym rybom nawet 2 bojowniczce  :?  ok troche podglodze je  :wink:
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #10 : Styczeń 22, 2006, 19:46:47 »

jeśli od początku taka była to jest to najprawdopodobniej nowotwór.
Zapisane

Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #11 : Styczeń 22, 2006, 19:47:39 »

a ile tak pociagnie dalej Huh gdzies tak na oko  :?  mam ja gdzies od chyba 2 misiecy
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #12 : Styczeń 22, 2006, 20:05:36 »

to trudno powiedzieć. Może rok a może miesiąc. Nie wiem ani czego jest to rak ani jak bardzo zaawansowany.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: