Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Skosnopregie złożyły ikre;))))))))))))))))))))))))))
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Skosnopregie złożyły ikre;))))))))))))))))))))))))))  (Przeczytany 5486 razy)
siakal
Nowy
*
Wiadomości: 16


« : Styczeń 30, 2004, 14:33:35 »

Ale co dalej?HuhHuh Czy ktoswychowywał już małle skośnopręgie?HuhHuh? Jeśli tak to w jaki sposób?Huh??/ Z góry dzieki za odpowiedzi;))))))))
Zapisane

Aqwa to niezłe klimaty, nigdy nie wiadomo co sie wychoduje...Wink
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2004, 16:08:09 »

U mnie składały, składały i składają a potem albo nie upilnują albo zjadają  Sad .Tak to już z nimi jest- ale powinny pilnować i wychować same, w końcu to pielęgnice
Zapisane


385 l - dyskowce
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Styczeń 30, 2004, 21:23:45 »

tak , czytałem że u skośnopręgich ciężko parę dobrać. Czasem nawet po 2-3 tarłach (nawet udanych) taka niby dobrana para potrafi się rozpaść.
Zapisane

Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #3 : Styczeń 31, 2004, 01:14:54 »

I tak to właśnie czasami u mnie jest, samica złoży ikre, samiec zapłodni, pilnują dzień, dwa a potam samcowi odbija i gania samice a wtedy inne ryby... :x
Zapisane


385 l - dyskowce
siakal
Nowy
*
Wiadomości: 16


re
« Odpowiedz #4 : Styczeń 31, 2004, 10:31:12 »

U mnie narazie pilnuja zawzięcie, odganiaja wszystko co sie rusza;))))) Ale dla pewnosci odłowiłem nawet glonojady, zostawiłem tylko parke ramirezek, kilka kirysków no i jakies gupiki, dlatego od innych rybek raczej zagrożenia nie ma. Niestety na ikrze zaczęły pojawiac się białe jajka, pleśn, rybki starają się usuwać, ale przy okazji usuwają też zdrowe;((((((((((((( Czy to normalna selekcja?? Czy trzeba jakos temu zapobiegac?HuhHuh Niby jutro mają wykluc sie małe więc mam nadzieje że bedzie dobrze;))))))) Prosze o rady;)))))))))) Z góry dzięki;))))))))0
Zapisane

Aqwa to niezłe klimaty, nigdy nie wiadomo co sie wychoduje...Wink
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #5 : Styczeń 31, 2004, 12:55:51 »

Te białe to jest nie zapłodniona ikra, dlatego ją odrzucają.Powodzenia w chowie.
Zapisane


385 l - dyskowce
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #6 : Luty 03, 2004, 21:28:50 »

I jak tam  :?:  są młode  :?:
Zapisane


385 l - dyskowce
siakal
Nowy
*
Wiadomości: 16


« Odpowiedz #7 : Luty 04, 2004, 12:27:07 »

Zeżarły ikre, ale mysle że to dlatego że pierwsze tarło w nowym zbiorniku........ jeszcze troche sie bały;\ Jak nastepnym razem tak będzie to wyłowie ikre i sam ją wychowam w oddzielnym zbiorniku........Wink)))))) Trzymka
Zapisane

Aqwa to niezłe klimaty, nigdy nie wiadomo co sie wychoduje...Wink
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: