Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Bardzo wazne dla mnie pytania dot bojownika
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Bardzo wazne dla mnie pytania dot bojownika  (Przeczytany 5174 razy)
Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« : Styczeń 25, 2004, 17:41:49 »

Witam. W piatek przychodze ze szkoly i patrze, w akwa (malym) plywa bojowniczek Smiley Sliczny, dosc duzy, niebieski, z czerwonymi "pretami" i na koncach blekitnymi. Na poczatku "bil sie" z szyba ale przechodzi mu. Nazwalam go Vegas Wink W piatek nic nie chcial jesc, TetraBetta wypluwal, martwilam sie, a w sobote zjadl.. 9 robali Tongue Wtedy popadlam w nastepna panike, ze za duzo Wink Dzisiaj skubnal troszke tych jego platkow, ale niechetnie Wink I mam pytanka:
1. Mam grzalke bez termostatu, bo z termostatem jest za wielka, a mniejszej nie moge znalezc. Wlasciwie trzyma ona OK temp, np: o 14.00 bylo 23*,a  po wlaczeniu grzalki juz o 15 bylo 25*. Albo teraz: o 14.45 bylo 27* (z grzalka), wylaczylam grzale, i jest 26* (17.15). Na noc akwa owijam recznikiem zeby nie tracilo tak temp, ale pytanie: co mam zrobic?? Nie ma chyba tak malej grzalki z termostatem, i nie wiem czy mam miec wlaczona/wyl. grzalke na noc i jak mnie nie bedzie (szkola)??

2. Ile taki ryb moze jesc robali (mrozonych) dziennie??
3. Jak sie mocno przyjrzalam to on ma na pletwach male, czarne kropeczki, jakby ktos go pomalowal czarnym dlugopisem, wpuscilam na wszelki wypadek Akryflawine (zapobiegawczo) i nie wiem, czy mam panikowac, czy to taki typ po prostu. Wiecie, ze ja juz przewrazliwiona jestem Wink

PS Czy moj bojowniczek ma "ruje"?? Wyrwal roslinke ktora ma duze okragle liscie, zbudowal gniazdo, i ciagle je poprawia.. Wink
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 25, 2004, 17:59:30 »

A te robale to są białe czy czerwone? Generalnie to lepiej dać za mało jedzonka niż za dużo. Poobserwuj po karmieniu brzuszek bojownika, czy nie jest zbyt duzy, jesli tak to nastepnym razem daj mu mniej. A te czarne kropeczki na pletwach to chyba naturalne, moge sie mylic ale tak mi sie wydaje ze jak kiedys mialem bojonika to tez takie mial.
No i tak, czeka na samiczke Wink
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 25, 2004, 18:06:58 »

Tom, nawet nie wiesz jak mi sie lzej zrobilo po Twoim poscie, ja juz umieralam ze strachu, co to za kropki Cheesy (dodam ze ma tez brazowawy lepek ale on w ogole kolorowy jest Tongue )

Slicznie wyglada jak buduje i poprawia gniazdo Smiley

Robaki sa czerwone. Brzunio nie byl wielki Smiley Dzisiaj juz mu nic nie daje, jutro dostanie 4 robaczki Wink

A co z ta grzalka?? Nie wiem czy w koncu ja zostawiac na noc, czy nie.. Ma 10 wat, termostatu brak, a temp w pokoju dosc wysoka, mysle.. Czy sa mniejsze grzaly z termostatem?? Widzialam dzis w zoologu wieeeeelka :? A akwa ma niecale 10 litrow :?

Jaka temp bedzie najlepsza? Wiem ze nie mozna skakac, ale sie zastanawiam co mam zrobic jak wyjade na 1-2 noce :? Mam pokrywe owszem, ale szklana, nie dokladnie szczelna..
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 25, 2004, 18:26:26 »

O znalazłem ładną stronkę o bojowniku, proszę:
http://www.imm.org.pl/bird/bojownik.htm
7 ochotek (czerwone robaki) to ciut przydużo, lepiej karmić rybki kilka razy dziennie mniejszymi porcjami niż raz a dużą.
Z tą grzałką to nie wiem Sad, ja nie użwam grzałki wcale Wink a mam temp 25-26 cały czas Smiley. Moze kup ciut większe akwarium (20L) i grzałkę z termostatem którą położysz w rogu w donej krawędzi akwa na ziemi.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 25, 2004, 19:05:33 »

Tom- po pierwsze- 9, a nie 7 robaczkow Wink Ale sie wystraszylam ze jest glodny i dlatego..

Co do akwa- teraz niestety nie moge kupic takiego akwa, mama chyba by mnie udusila :? Mam akwa 22 litry, ale z kiryskami, molinezją i dianemą- a molinezja reaguje bardzo nerwowo na obecnosc panow bojownikow.. I qrcze, mam problema z ta grzalka :? No nic, bede szukac mniejszej, mam tylko nadzieje, ze uda mi sie utrzymac temp 24-26.. I martwie sie co mam zrobic jutro- owinac recznikiem? wlaczyc grzalke? buu....
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
Wiolettass
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #5 : Styczeń 25, 2004, 21:57:36 »

ja mam w swoim akwarium (10l) grzałkę 5w bez termostatu i temp jest cały czas taka sama(26oC). Zamiast wydawać kupę kasy na grzałkę z termostatem kup po prostu 5 W zwykłą grzałkę i będzie wszystko oki
Zapisane

Kto pyta nie błądzi ;-)
Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 26, 2004, 15:07:14 »

hymm ja mam 10 wat..
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #7 : Styczeń 26, 2004, 16:15:13 »

Cytuj
wpuscilam na wszelki wypadek Akryflawine (zapobiegawczo)

Radze sobie wziąść dawke antybiotyku...zapobiegawczo
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Wiktoria
Nowy
*
Wiadomości: 37


WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 27, 2004, 19:14:57 »

Qrcze znow popadam w panike  :shock: Jak juz mowilam, ma on "prety" zakonczone na blekitno. Ale jak wrocilam o 14 do domu to patrze, a na gornych pletwach, na samym koncu, zrobilo mu sie takie biale (ale nie puchate)I teraz nie wiem co to jest, help!!
--no i najgorsze ze przypomnialam sobie, ze raz lub dwa znalazlam kawaleczek czegos takiego na powierzchni wody, chociaz wczesniej tego nie mial :shock:

helppp meee :cry::
Zapisane

moje gadu: 3697279, piszcie :-)
--
wiktoria ze zwierzyncem (kot, zolw, chomik, akwa 10l z bojownikiem i 27 z 5 kiryskami, 2 molkami i 5 kardynalkami) pozdrawia Smiley

Moje Forum-Zapraszam
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: