Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mega Oczko...  (Przeczytany 5276 razy)
sztopan17
Zainteresowany
**
Wiadomości: 72


« : Październik 13, 2005, 18:21:40 »

Witam. Właśnie zbliża się nieuchronnie zima !!! Jest to dla mnie ostatni dzwonek aby zacząć kopać mój stawek .Pojemność minimalna jaką zakładam to 5400m czylui 3m długości 1,5m szerokości i ok.120zł głębokości. Do budowy oczka bedzie użyta folia przemysłowa coś koło 2cm grubości (myśle że starczy). Oczko będzie gotowe dopiero za rok tzn. teraz wykopie dół następnie wyłożę folią i kamienami. Będzie trzeba czekać do wiosni. Mam jeszcze w planie powiszkenie rwy który znajduje się obok mojej działki. Chce go na odcinku ok.10m pogłębić na pół metra i poszeżyć do 0,5 m. Przepływ jest z jeziora więc or rybki się nie boje Cheesy raczej ryby Cheesy. Będe informował co i jak jeżeli kogoś to wogóle interesuje Smiley
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Październik 13, 2005, 19:12:55 »

Dobrze byloby jakbys calosc prac dokumentowal fotkami.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #2 : Październik 13, 2005, 23:53:40 »

Nie radzę używac przemysłowej folii, przez to badziwie zlikwidowałam swoje oczko (4m długości, 3 szerokości i 110cm głębokości, coś ok 1500l.)

Folia miała tysiące mini dziurek nie do wypatrzenia, ale wode przepuszczała.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
sztopan17
Zainteresowany
**
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #3 : Październik 15, 2005, 19:00:25 »

Własnie moje oczko miało być z folii :? . Kurde miałem z ojcema zamiasr zrobić włąsnie z folii. Wybetonowanie to jednak spora kasa a pozatym chemia i spory problem . Jeżeli trzeba będzie oczko zlikwidować to jednak będzie problem. Może wezme grubszą folie. Co do oczka mam już ok.20 karasi. Teraz musze je schować do beczki na zime i do piwnicy zamknąć . Do tej pory były w oczku zrobimyn ze starej dość dużej wanny.
Zapisane
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 16, 2005, 16:08:03 »

:arrow: http://www.staw.bieleccy.com.pl
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 19, 2005, 12:20:01 »

Sad Straszna historia...
To właśnie ze wzgledu na dzieci moje oczko prawdopodobnie pozostanie bezrybne gdyż boję się o wypadki jeśli było by za głębokie. Oczywiśie mimo tego że będzie płytkie to i tak je ogrosze i nie łątwo się będzie szkrabom do niego dostać...
Kiedy byłem w anglii znajoma opowiadła mi że często zdarzały się podobne wypadki na wyspach. Dlatego ludzie przykryweają oczka deskami- na dopwód pokazała mi zabudowane dechami oczko sąsiada. Woda czeka aż dzieci będą duże.
Trzeba być w tych sprawach bardzo odpowiedzialnym - oczko to już staw - to nie to samo co akwarium - oczko rządzi się własnymi prawami i porafi być niebezpieczne - warto o tym pomyślećprzed budową...
Zapisane

112,25
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 19, 2005, 13:27:09 »

Straszne - nawet nam się nie zdaje jaka to tragedia.
Ja także zrezygnowałem z oczka. Może za 10 lat... jak dzieci będą większe.
Na pewno taki stawek to ogromna odpowiedzialność.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
sztopan17
Zainteresowany
**
Wiadomości: 72


Tak
« Odpowiedz #7 : Październik 20, 2005, 13:54:38 »

Tak tylko że moje oczko będzie  stało na działce. Tam dzieci nie mają dostępu. Odgradza je dość duży płot a pozatym ludzie są wokoła na działkach to będą słyszeć ale pozatym skad sie dzieci tam wezmą przez 2 m płot nie przejdą które otacza wszystkie działki a bramka non stop zamknięcta.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: