Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Welonek w kuli  (Przeczytany 10047 razy)
Mobyy
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Styczeń 24, 2004, 14:53:59 »

Witam Was. Od kilku dni mam rybkę- welonka w kuli i nie wiem czy on jest tam "szczęśliwy". Chodzi o to, że pływał sobie baaardzo blisko powierzchni, brakowało mu powietrza i łapał je u góry. Teraz zamontowałem mu pompkę i jest okey, więc chyba chodziło o brak powietrza. Powiedzcie co myślicie o rybce w kuli ? Czy to w ogóle ma sens ?
Zapisane
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #1 : Styczeń 24, 2004, 15:57:37 »

To nie ma żadnego sensu :!:  :evil: , welon się tylko męczy (no chyba że kula ma 0k. 50l. :lol: )
Zapisane
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #2 : Styczeń 24, 2004, 16:22:28 »

Tak, kula to złe mieszkanie dla rybek. Zmień ją szybko na jakieś normalne akwarium. Rybcia się tam źle czuje i męczy...
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #3 : Styczeń 24, 2004, 16:54:26 »

koniecznie powyżej 40l. bez grzałki bo to ryby zimnowodne.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Styczeń 25, 2004, 15:06:28 »

Popieram koleżanki i kolegę !
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Smithi
Nowy
*
Wiadomości: 9


WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 07, 2004, 00:13:38 »

Myśle że to nie za dobry pomysł myśle że sie męczy, ponieważ jak urośnie wyrasta na potężną rybe  :lol:  Cool
Zapisane

Pozdro...  WsZyStKiM ===> (^ - ^) <===
Gadulec--2360002
E-mail--Smithi92@o2.pl
Następny dział Akwarystyczny  (^ - ^) www.aqua.land.glt.pl --Zapraszam !!
marii
Nowy
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #6 : Listopad 12, 2004, 20:14:45 »

ja a propo welonek Smiley nie bede nowego tematu zakładać Smiley

wiec tak... jakis czas temu dostałam od moich genialnych znajomych na urodziny welonke w kuli (raczej to był słoik o wygladzie kuli).... poniewaz od razu zabrudziła mi sie woda, przelozylam ja do akwarium => 20 litrów, wsadziłam filtr i grzałke... (a owa nieszczesna kule jak tylko ja oprozniłam moj ojciec niechcacy rozbił  Sad )

kilka dni temu stwierdziłam ze dokupie mojemu Gustawowi kolezanke, wygrzebałam moje stare 50 litrowe akwarium, dałam kamyki , 3 roślink, postało 3 dni i dzis przełozyłam do niego mego Gustawa, oraz nowa welonke i glonojada (w slepie powiedzieli ze moge go z nimi trzymac )
powiedzieli mi tez ze nie da sie rozróznic płci welonek :?:  :!:  wiec nie wiem czy mam parke czy nie....

 
widze ze jest tu wiele osób znajacych sie na rybkach, wiec moze mi powiecie czy nie robie czegos zle Smiley bo nie chciałabym im zrobic krzywdy... temperature mam 25 stopni, karmie je płatkami (Gustaw jest troszke spasiony ale postaram sie go odchudzić Smiley ) filtr chodzi praktycznie cały czas.... tylko moja nowa welonka cos dziwnie sie zachowuje... podpływa do kamyczkow i tak jakby sobie na nich siedzi  :?:  :!:  :?


edit : juz nie siedzi na kamykach, za to cały czas zaczepia mojego Gustawa, tak jakby go pod ogonkiem powochac chciała Cheesy Sad Sad Sad
Zapisane
marii
Nowy
*
Wiadomości: 4



« Odpowiedz #7 : Listopad 13, 2004, 23:08:59 »

Sad  Sad  Sad
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #8 : Listopad 13, 2004, 23:42:58 »

No z welonkami trudno utrzymać czystość, nie znają umiaru w jedzeniu.
25 st to trochę za dużo jak dla welonów, max powinno być 20.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #9 : Grudzień 29, 2004, 01:20:56 »

Po takim zachowaniu to radzę zamienić rybki imionami bo to na 60% para a pod ogonem to "wącha" zawsze samiec i dopiero jeśli samiczka stwierdzi że czas na tarło to wtedy któregoś ranka rybki dostaną wariacji.Wiem coś o tym bo ostatnie dwa miesiące to oczy wypatrzyłem na ich zachowaniu. :lol: A 25 stopni to wcale nie max tyle że trą się z reguły w wodzie chłodniejszej.
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 03, 2005, 00:43:11 »

Glonojad pasuje do welonek Huh to jakis nieuk lub skończony idiota z tego sprzedawcy to przecież zupełnie inne biotopy a jeśli to zbrojnik niebieskie to już w ogóle... temperarurem masz za duzą - wywal grzałkę glonojada oddaj komus do tropikalnego akwa.  Pomyśli o wymainie skromnych 50l na cos większego - powyżej 100l bo to jest dobrte akwa dla kilku hmm - 5 welonek . Rośliny do takiego akwa: moczarki , rogatek , nurzaniec , anubias pozostałe zostaną zjedzone przez welonki. Filt proponuje zewnętrzny albo wewnętrzny z możliwie duzą gąbką - podmiana wody 30% 1x w tygodniu.
Akwarstyka klimatu umiarkowanego (welonki) pomimo braku grzałki wymaga całkiem sporo zachodu jeśli chce się aby wszystko było oki. Pozdrawiam
Zapisane

112,25
Gracek
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #11 : Luty 10, 2005, 20:22:37 »

prawda glonojad pasuje do welonka choć dużo je jak będziesz chciał wpuśćic glonojada to radze wymienić na większe akwarium Cheesy
Zapisane

lubię ryby i polecam tą strone
Meter
Nowy
*
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #12 : Kwiecień 23, 2005, 12:24:01 »

Glonojad nie nadaje sie do welonek! a temperatuta najlepsza dla nich to jakies 21-22* a co do luli to mozna co najwyzej trzymac w niej sukierki jak przyjaciele przyjdą !! :x
Zapisane

malawi interesuja mnie rybki i ogolne ten biotop jak mozecie to piszcie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: