Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Potrzebuje porady!  (Przeczytany 4375 razy)
Mirek
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Wrzesień 05, 2003, 11:39:59 »

Od kilku tygodni przeniosłem ryby do większego zbiornika, co jakiś czas zauważam , że ryby ocierają się o rośliny, kamienie itp. Potrzebuję informacji czym jest to spowodowane i ewentualnie jak można z to zwalczyc? mir26@poczta.onet.pl
Za wszelkie porady z góry dzięki.
Zapisane
Krzyś
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 06, 2003, 13:08:05 »

też tak miałem po założeniu akwarium mimo ze stało cały miesiac podejrzewałem ze to choroba albo pasożyt ale po ok 2 tygodniach przestały
Zapisane
emer
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 06, 2003, 19:51:24 »

Prawdopodobnie nic im nie jest, ale gdy dalej będa tak robiły, a na ich ciele dodatkowo zauważysz białą wysypkę na ich ciele i płetwach to niewątpliwie jest to ospa. W tym wypadku zastosuj sól akwarystyczną w ilości 1 łyżeczki na 10 l wody.

Jednak moim zdaniem nie masz co się martwić. Ja niedawno też zrobiłem dla moich podopiecznych przeprowadzke i od pewnego czasu zauważam, że rybki wykonują gwałtowne, nie skoordynowane ruchy; włącznie z ocieraniem się o różne przedmioty. Moim zdaniem jest to spowodowane oddziaływaniem na ich skórę kleju sylikonowego, ale to tylko moje przypuszczenia. Pewnie niedługo im to przejdzie, bo robią to coraz rzadziej.


pzdr.
Zapisane

pzdr.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: