Co do przemęczenia to nie sądze :?
może to nietypowa ospa, ja kiedyś miałam coś podobnego na samiczce bojownika pare łusek obok siebie zaczęło bieleć i odstawać a póżniej "zaraził" mi się gupik i u niego były ewidentne objawy ospy.
Jeżeli szybko zastosujesz leczenie to rybka powinna przeżyć.
Przynajmniej u mnie tak było
