Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gurami Mozaikowy  (Przeczytany 22479 razy)
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #75 : Styczeń 09, 2008, 12:27:03 »

U mnie gniazdo jest. Na bierząco któreś je rozwala i samiec na nowo buduje większe lub grubsze. Jeszcze się nie wytały.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #76 : Styczeń 09, 2008, 12:33:26 »

u mnie właśnie też tak jest.. nie wiem czego  Sad może kto inny wie dlaczego gniazdo jest rozwalane przez któreś gurami??
Zapisane
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #77 : Styczeń 09, 2008, 16:47:14 »

samica zaczęła mi wypuszczać ikrę.. i kiedy ja mam odłowić samicę z akwa tarliskowego??? i dlaczego samica niektóre jaja zjada/..  Sad  powiedzcie mi kiedy mogę zmienić małym gurami wode w akwa??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2008, 08:31:08 wysłane przez david1011 » Zapisane
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #78 : Styczeń 10, 2008, 13:06:13 »

Samicę odłów kiedy się wytrze tzn. kiedy już będzie chuda. Naturalnym jest że samica zjada jaja dlatego też samiec ich broni. Jeśli nie wyłowisz samicy po tarle to mozesz stracić ikrę albo samiec w obronie jaj moze samicę zabić. Jak młode się wyklują to odłów samca i karm młode ugotowanym na twardo i rozbełtanym żółtkiem jaja kurzego. Jak woda będzie brudna to ją zmień. I nie zapomnij o napowietrzaniu akwa jak będa młode.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #79 : Styczeń 10, 2008, 13:09:44 »

ok... a normalnie bez problemu mogę odłowić narybek a później go wpuścić w czystą wode??  Wink po ilu dniach od wyklucia zaczynają małe swobodnie pływać??? PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ ODP!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2008, 20:22:41 wysłane przez david1011 » Zapisane
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #80 : Styczeń 20, 2008, 07:38:42 »

I jak z Twoimi gurami?
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #81 : Styczeń 20, 2008, 10:09:35 »

 Wink żyją prawie wszystkie Wink i jak narazie dobrze się trzymają i mam nadzieję że zostanie tak do końca Wink Wink a jak tam Twoje gurami??? dałeś radę rozmnożyć??? czy coś było nie tak Wink
Zapisane
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #82 : Styczeń 20, 2008, 23:06:59 »

U mnie samica nie chce. Specjalnie nie przyłożyłem się do tego ale jeszcze je trzymam w osobnym akwa.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #83 : Styczeń 21, 2008, 10:43:21 »

acha.. to spróbuj samicę odłowić od samca na ok tydzień i wrzuć ją później drugi raz.. są większe szanse na powodzenie Wink
Zapisane
jaaasiek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 960



« Odpowiedz #84 : Listopad 19, 2008, 19:29:39 »

a czy akwarium tarliskowe może mieć wymiary 30x30x20 (18l)
Zapisane

wejdźcie, obejrzyjcie i skomentujcie:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22819.0
8kamil7
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #85 : Listopad 19, 2008, 21:22:14 »

 papa
A więc z tego co wiem rozmnażanie:
Zbiornik tarliskowy powinien być możliwie duży oraz stać w spokojnym otoczeniu. w czasie tarła samiec oplata samicę swym ciałem i obraca ją grzbietem do dołu, kierując jej brzuch w stronę gniazda. Składanie przez nią jaja zawierające kropelki tłuszczu podpływają ku powierzchni samiec umieszcza je w wielkim gnieździe z pęcherzyków powietrza. Natychmiast po tarle samice należy usunąć z akwarium. Piecze nas jajami sprawuje samiec, usuwa się go z akwarium dopiero gdy młode zaczną swobodnie pływać. Przy wychowie młodych poziom wody obniża się o 5 cm. Przez pierwsze 3-4 dni młode karmi się orzęskami, wrotkami i najdrobniejszymi larwami widłonogów później można już podawać larwy solowca.  Grin
Zapisane
sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #86 : Listopad 20, 2008, 10:25:40 »

jasieek na forum bylo to juz opisywane. Z tego co ja wiem, to zbiornik 18l moze byc za maly. Mowi sie ze dla gurami mozaikowego to minimum 25L. Do tego, aby do tarla doszlo guramy musza miec duzo ciszy i spokoju, czyli akwarium oblozyc najlepiej jakimis gazetami lub innymi materialami oddzielajacymi je od swiata zewnetrznego. Reszta procesu przebiega podobnie jak u bojownikow. Gurami mozaikowe ogolnie sa dosyc trudne do rozmnazania, w zwiazku z  czym musisz nastawic sie na cierpliwosc.
Zapisane

205L, 40L, 25L.
sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #87 : Listopad 26, 2008, 11:12:22 »

W miedzyczasie probowalem rozmnozyc bojowniki. Proces trwal caly tydzien, samiec budowal gniazdo, samica troche sie interesowala, miala pasy, ale chyba nie wytworzyla ikry i nic z tego nie wyszlo.
Wczoraj postanowilem ze przeloze samice do ogolnego a samca do jego starego akwa. Po przelozeniu samicy do ogolnego patrze a tam spore gniazdo gurami wybudowaly Cheesy Mysle ze super, samiec ma barwy godowe i stara sie. Ma harem w postaci 3 samic. Z tej racji ze gurami to strasznie plochliwe ryby nie mam zamiaru urzadzac im akwarium tarlowiskiego i przenosic ich. Zostawie w ogolnym, jesli sie uda to super.
Mam tylko pytanie, czy polowe akwa (204L) od strony gniazda, warto oblozyc gazetami lub czyms innym aby ryby mialy wrazenie ze maja wiecej spokoju? Czy moze olac sprawe i niech sie dzieje co ma sie dziac?
Zapisane

205L, 40L, 25L.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #88 : Listopad 26, 2008, 11:47:15 »

z tego co mi wiadomo nastawiając sie na wychów maksymalnej ilości narybku trzeba dysponować zbiornikiem tarliskowym przynajmniej 50L. w mniejszym baniaku oczywiście cos tam przezyje ale odsetek bedzie niewspółmiernie mały. poczytajcie sobie o inhibitorach wzrostu.

a jak komus nie zalezy na hodowli i profitach z tego (wiadomo że trzeba sobie jeszcze zapewnić zbyt) to równie dobrze mozna nie bawić się w żadne zbiorniki tarliskowe. w baniaku ogólnym, jeśli jest zarosnięty, kilka - kilkanaście sztuk zawsze się uchowa. 
Zapisane

sakaguczi
Zainteresowany
**
Wiadomości: 159


« Odpowiedz #89 : Listopad 26, 2008, 12:31:42 »

Szymonw, wiem co to sa inhibitory wzrostu, baniak tarlowiskowy jest maly (troche za maly) i czysciutki, wiec nie byloby problemu. Ale nie zalezy mi na duzej hodowli na handel, wiec rybki zostana w ogolnym. Wystarczy kilka sztuk, ktore jak podrosna, to za kilka miesiecy sie odsprzeda. Zbiornik mam mocno zarosniety, wiec o male tez sie nie martwie. Mysle ze cos moze z tego byc, jedyny problem to taki aby do tarla doszlo.
Zapisane

205L, 40L, 25L.
Strony: 1 ... 4 5 [6]
  Drukuj  
 
Skocz do: