Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Gurami Mozaikowy  (Przeczytany 22480 razy)
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #60 : Styczeń 05, 2008, 21:16:28 »

a akwarium musi być oświetlone czy jakieś przykrycie na akwa żeby miały spokój??? i mam sie nie przejmować że samica gania samca??? czy mam coś interweniować?? ODP
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #61 : Styczeń 05, 2008, 21:57:47 »

To jest tak że jesli wchodzisz do pokoju a para albo siedzi bez ruchu gdzieś w kącie lub panicznie zwiewa po akwarium to znak by je przykryć od tej strony papierem. Jesli nie ma jednak specjalnej paniki a ryby wyraznie zajmuja sie sobą to jest w porządku. Lubią światło i rosliny na powierzchni.Nie musiałem zakrywać akwarium gdy para była w normalnie urządzonym zbiorniku z podłożem, roślinami i oświetleniem. Panika wystepowała w innym typowo tarliskowym bez podłoża gdzie ryby stały się strachliwe na każdy ruch. Takie więc przysłaniałem by sie nie płoszyły.Tu chodzi o ich zachowanie i tylko wtedy trzeba zasłaniac i zmniejszać oświetlenie. W innym przypadku nie ma sensu.
Raczej samica nie powinna poturbować samca lecz jesli np. na drugi czy trzeci dzień ciągle będzie to robić a samiec będzie miał poszarpane końcówki płetw zostaje odłowić samicę by samiec przez parę dni poczuł sie panem będąc sam. Jeśli po takiej najlepiej tygodniowej rozłące znów podda się samicy to może być jeszcze za mało dojrzały czy nawet wyrośnięty by odpowiednio sie zachować. Nie znaczy to że będzie zachowywał sie tak brutalnie jak młode samce gurami dwuplamego jednak stanowczy na tyle by nie chować sie po kątach całymi dniami. Bardzo często jak z samego rana samiec wybuduje pierwsze fragmenty gniazda adresywna wczoraj samica podpływa co jakiś czas a samiec nie odgania tylko "pokazuje" jej ile już zbudował a samica odpływa spokojnie a on zasuwa ochoczo z budową gniazda bo samica już, już mówi mu że jest gotowa.
Musisz po prostu zacząć obserwować spokojnie co się dzieje bo zachowania par bywają różne.
Zdarzają się samice zżerające po tarle ikrę z powierzchni a te właśnie co bardziej bezczelne potrafią wyżerać wprost z gniazda gdy samiec jest zupełny ciapa zwłaszcza jak to jego pierwszy raz.
A bywają niemal małżeństwa gdzie samica pomaga jak może zbierając ikrę i pieczołowicie umieszczając w gniezdzie.
Przykrycie jest wskazane jeśli jest zbyt zimno na powierzchni co tyczy w praktyce akwarii tarliskowych z grzałką bez oświetlenia. Jeśli jednak zbiornik ma światło wraz z obudową to nie ma takiej potrzeby.
Zapisane
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #62 : Styczeń 06, 2008, 09:19:46 »

jak długo samiec buduje gniazdo?? bo mi zaczął w nocy a teraz nic nie robi a widać że jeszcze nie jest dokończone.. i powiedzcie mi ile razy samica może wypuszczać ikre???tzn. czy jak zacznie to już skończy???czy jak???bo nie wiem kiedy odłowić samicę w razie czego... ..
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 09:45:05 wysłane przez david1011 » Zapisane
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #63 : Styczeń 06, 2008, 12:54:06 »

jak długo samiec buduje gniazdo?? bo mi zaczął w nocy a teraz nic nie robi a widać że jeszcze nie jest dokończone.. i powiedzcie mi ile razy samica może wypuszczać ikre???tzn. czy jak zacznie to już skończy???czy jak???bo nie wiem kiedy odłowić samicę w razie czego... ..
Samiec może dokończyć gniazdo w każdej chwili. Samica będzie wytarta jak już będzię zupełnie chuda. Wyciera się kilka razy a samiec łapie ikrę w pyszczek i układa ją w gnieździe. Wtedy to gniazdo zmniejsza swój obwód i rośnie do góry.
Czas tarła musisz wyczekać i nic na gorąco. Samiec nie dopuści samicy do ikry.
Cierpliwości i udanego wylęgu.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #64 : Styczeń 06, 2008, 15:24:38 »

a jeżeli samiec już zrobił gniazdo i chciał tak jakby odwrócić samicę do góry brzuchem pod gniazdem a ona nie chciała to co?? i rozwaliło się trochę gniazdo.. to co wtedy?? samiec będzie go poprawiał i znowu zachęcał samicę żeby wypuściła ikrę?? PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!
Zapisane
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #65 : Styczeń 07, 2008, 06:35:08 »

Nic na to nie poradzisz. U mnie jest tak samo. Widocznie ikra jeszcze nie dojrzała i dlatego samica nie chce się trzeć. Samiec sobie poradzi. Musisz cierpliwie czekać. Możliwe, że jeszcze długo nie złożą ikry. To są tajemnice natury i nie prubuj na siłę nic zmieniać. Spokój i cierpliwość w końcu Ci to wynagrodzi.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #66 : Styczeń 07, 2008, 15:09:12 »

a jakiej wielkości samiec powinien zrobić gniazdo??? duże czy małe z początku.. a później gdy będzie ikra gniazdo zwiększy swoją objętość.. czy jak to będzie wyglądać??
Zapisane
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #67 : Styczeń 07, 2008, 22:44:00 »

Wielkość gniazda nie ma tu większego znaczenia. Samiec potrafi w czasie tarła budować gniazdo. Po tarle gniazdo się zpiętrzy i zmaleje.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #68 : Styczeń 08, 2008, 09:33:32 »

a jeżeli samiec już obwijał się wokół samicy pod gniazdem to długo będę musiał czekać na to aż samica złoży ikrę?? za każdym razem jak samiec chce "podbić" do samicy to psują gniazdo.. co wtedy???  Angry Sad Angry
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2008, 09:43:29 wysłane przez david1011 » Zapisane
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #69 : Styczeń 08, 2008, 10:06:41 »

Cokolwiek się nie stanie to nie reaguj. W tarle im nie pomożesz. Same muszą złożyć ikrę. Nie pomagaj bo możesz tylko zaszkodzić.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #70 : Styczeń 08, 2008, 10:14:51 »

no ja wiem.. tylko chodzi mi o to czy może przełożyć samicę do ogólnego i poczekać aż samiec zbuduje porządne gniazdo a później dołożyć samicę do samca.. czy zostawić ją??czy odłączyć im światło?? jak myślicie?? i tak nawiasem ile może trwać to całe tarcie się ryb itd dopóki samica nie złoży ikry??  Wink
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2008, 10:59:55 wysłane przez david1011 » Zapisane
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #71 : Styczeń 08, 2008, 11:52:55 »

Ja mam tak samo. Narazie zostawiłem parkę w Akwa tarliskowym. Będą tam razem do czasu aż się nie wytrą. Nie włączałem im światła. Jak Ci się wytrą to daj znać.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #72 : Styczeń 08, 2008, 18:32:53 »

ok.. teraz zakryłem od rana wszystkie ściany akwarium i oświetliłem go niezbyt jasno.. i widzę że samiec zbudował od zera większe i grubsze gniazdo Wink hym.. poczekamy zobaczymy czy coś z tego będzie.. Wink mam nadzieję że już lada dzień wytrą mi sie Wink Rashio a jak tam u Ciebie sprawa się rozwija?? Wink i jak myślisz odłowić samca i samicę jak się wytrą czy zostawić samca??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2008, 19:05:30 wysłane przez david1011 » Zapisane
Rashio
Nowy
*
Wiadomości: 41


« Odpowiedz #73 : Styczeń 08, 2008, 22:56:55 »

Jak tylko się wytrą to odłów samicę.
Samca odłów dopiero jak będą się młode wykluwały.
Zapisane

Akwa 112l.
Głupiki
Mieczyki
Neonki
Zbrojniki niebieskie
Kiryski
Molinezje
Opaczek
Gurami mozajkowe
Gurami marmurkowe
Brzanki wysmukłe
david1011
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #74 : Styczeń 09, 2008, 11:05:27 »

ok.. a jak tam sprawa u Ciebie z tym rozmnażaniem???
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
 
Skocz do: