Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Glony i roslinki  (Przeczytany 6183 razy)
Borys
Nowy
*
Wiadomości: 3


WWW
« : Wrzesień 04, 2003, 16:27:33 »

Na poczatku urzadzenia mojego akwarium mialem problem, roslinki gnily (robily sie przezroczyste, a na innych robily sie brazowy plamy.

Oraz pojawily sie glony "patyczkowate" ciemno-brazowe patyczki na lisciach.

Wiem,ze szczegolnie te ostatnie sa paskudne (rosliny najczesciej do wywalenia...)

Teraz kupilem sobie neonowke specjalna dla rosli, oraz stosuje nawoz: "tetra plant - Crypto".

Co do tych patyczkowatych glonow,to roslinki z nimi wyrzucilem, a inne z brazowymi plamkami liscie odcialem... jednym slowem zostawilem rosliny wygladajace norlamnie.

Czy te zabiegi powinny pomoc? i jak zapobiegac glonom "patyczkowatym (nie wiem jak profesjonalnie sie zwa), bo kiedys mialem mnijsze akwarium 30l i mialem podobny problem.

teraz zainwestowalem w 120litrowe bo akwarium zawsze bylo moim marzeniem,myslalem,ze z duzym bedzie mniejszy problem z glonami itp. ale znowu te "patyczkowate" mnie przesladuja... bo z gniciem roslin,mysle,ze zarowka+nawoz wystarczy.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 04, 2003, 18:14:14 »

Glony w akwarium rozwijają się z 3 głównych powodów:
1)Niewłaściwe oświetlenie
2)Złe warunki fizyko-chemiczne wody
3)Zbyt mała ilość roślin wyższych które stanowią dla glonów konkurencję pokarmową.
Jeśli chodzi o gnicie to rośliny gniją najczęściej wtedy gdy podłoże w którym rosną jest zbyt zamulone.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: