Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Beznadziejna sytuacja :(
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Beznadziejna sytuacja :(  (Przeczytany 4494 razy)
Wiolettass
Nowy
*
Wiadomości: 19


« : Styczeń 18, 2004, 23:19:11 »

:cry: nie wiem co zrobic!!! mam w 10 litrowym akwarium bojowniczka, roslinki, żabke tylko wczesniej nie pomyslalma o kupnie filtra (nie znam sie na tym wszystkim) chcialam dokupic filtr ale teraz sie boje ze jak go podlacze to te "dojrzewajace akwarium" spowoduje zgon mojej rybci. Zupelnie nie wiem bo mam teraz zrobic  Sad Czy jest jakis sposob zeby podlaczyc filtr bez szkod dla zawartosci akwa :?:
Zapisane

Kto pyta nie błądzi ;-)
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Styczeń 19, 2004, 08:18:48 »

Cytat: Wiolettass
chcialam dokupic filtr ale teraz sie boje ze jak go podlacze to te "dojrzewajace akwarium" spowoduje zgon mojej rybci. Zupelnie nie wiem bo mam teraz zrobic  Sad Czy jest jakis sposob zeby podlaczyc filtr bez szkod dla zawartosci akwa :?:


Czy Ty slyszysz co piszesz? Smiley Jaki zgon? Kup filtr np. fan mini i on szybciej dojrzeje jesli akwarium jest juz uruchomione.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #2 : Styczeń 19, 2004, 13:47:03 »

Właśnie kup filtr i nie martw się o zakłucenia w dojrzewaniu akwa z tego powodu.
Masz jednak bardzo małe akwarium i przy kupnie filtra uważaj, aby nie był za mocny bo będziesz miała tornado w akwarium :!: . Jeżeli zdecydujesz się na fan mini to dołącz do niego np. deszczownice, a wtedy nie będzie robił wielkiego zamieszania w akwarium. Ewentualnie możesz skierować wylot napowietrzania bezpośrednio na szybe, przez co dalsza siła napowietrzania zostanie częściowo rozproszona. Do twojego akwa lepiej jednak bedą pasować filtry mikro.
Zapisane
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #3 : Styczeń 19, 2004, 18:31:19 »

ja mam małe akwa(15/20l) w którym chciałbym chodować neonki lub używać jako kotnik chcę kupić filtr (cichy tani mały to są jego najważniejsze cechy) poradzcie mi coś
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #4 : Styczeń 19, 2004, 18:53:32 »

1.Aquael mikro, lub aquaszut mini (ok,.25-28zł).
2.Chyba, że jednak pomyślisz o trochę większym akwa, (bo nawet neonki potrzebują przestrzeni do pływania!) tak przynajmniej 30-35l Wtedy polecam aquaszuta junior, lub aquael mini (ok.30-33zł)- Możesz stosować te filtry nawet w tym 15 litrowym, ale będziesz musiał oganiczyć siłę wylotu wody i powietrza, bo wytworzą za duży prąd.
Wariant 1 jeśli upierasz się przy bardzo małym zbiorniku, drugi gdy bierzesz pod uwagę jego zmianę na nieco większy w przyszłości i nie musiałbyś kupować wówczas nowego filtra. Pamiętaj, akwa 15-20 l nadaje się raczej dla narybku, dorosłe ryby nawet tak małe jak neony nie będą się w nim dobrze czuły. Nad filtrami zachodnimi raczej się nie zastanawiaj, bo są dwukrotnie droższe i chyba nie opłacalne do takiego mini akwarium.
Zapisane
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #5 : Styczeń 20, 2004, 08:20:58 »

Tak wiem że to małe akwa. Chcę je używać jako kotnik.
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 20, 2004, 16:13:35 »

Faktycznie lepiej przeznacz je na kotnik, bo takie 15/20L to może pomieścić max 5 neonków a te zwierzątka lubią większe stadka (10-15szt) i o wiele ładniej wtedy wyglądają Smiley.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #7 : Styczeń 20, 2004, 21:04:58 »

No pewnie. Wiem coś otym mam w ogólnym 8 sztuk a chiałbym mieć więcej :wink:  Neonki to suuuuper rybki, tylko trudno je rozmnożyć :cry:
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 20, 2004, 23:20:15 »

Zawsze można je rozmnożyć sztucznie, tzn dokupując kilka sztuk Wink.
Pozdrawiam Smiley
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: