Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Kolejny problem z wodą....
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolejny problem z wodą....  (Przeczytany 3687 razy)
@rti
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 120



WWW
« : Lipiec 25, 2005, 10:28:47 »

Moi drodzy czytałem wprawdzie temat poniżej o zmętnieniu wody ale to chyba nie jest to samo....
mianowicie:
byłem zmuszony do całkowitej wymiany wody w akwarium Sad
Po tym jak już nalalem wody odstawilem akwa na 2 dni bez ryb po czym je wpusciłem. było to jakies 5 dni temu
wczoraj zauważyłem że woda nie jest klarowna ale taka leciutko mleczna a ryby pływają przy powierzchni tak jakby miały za mało tlenu.
Włączyłem napowietrzanie ale to tylko pogorszyło sprawę bo ryby wogule już nie pływały w dół akwa.
Akwarium ma 54l i zamieszkuje je:

8 gupików (dzikich)
4 platki
3 zbrojniki niebieskie
2 corydoras juli

rosliny w przewarzającej części to rogatek i valisneria spiralis

nie znam niestety parametrów wody, ale moze ktos z was spotkal się z takim czyms po zalozeniu nowego akwarium....

obawiam się ze jesli to sie nie zmieni to wszystkie ryby mogą mi pasć Sad
Zapisane

www.tsa.org.pl - Strona Trójmiejskiego Stowarzyszenia Akwarystów

http://radio-rotmanka.freehost.pl - zapraszam do słuchania Smiley
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Lipiec 25, 2005, 13:42:22 »

W swiezo zalanym akwarium zawsze wystepuje zakwit pierwotniakow. jedyna rada na to to przeczekac kilka dni, a zmetnienie powinno ustapic.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 25, 2005, 21:30:00 »

No i generalnie nie powinno się już po 2 dniach wpuszczać ryb.
A jak już jest konieczność to chociaż dolać wody z innego dojrzałego akwa, a najlepiej jeszcze przenieść dojrzały filtr.

Są też do nabycia startery wspomagające rozwój odpowiednich bakterii, ale tu też raczej 2 dni to za mało.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
gopiet
Nowy
*
Wiadomości: 37



« Odpowiedz #3 : Listopad 02, 2005, 21:09:02 »

Ja mam podobny problem.Co jakiś czas woda robi się biała,z maleńkimi bąbelkami jakby wsypać łyżeczkę mąki.Mam 60l.FAN2 i napowietrzanie z brzęczyka.Wyłączyłam napowietrzanie z filtra bo było dosłownie biało od bąbelków unoszących się w wodzie,która wtedy wydaje się jakby gęsta.Dziwne jest to że po skręceniu powietrza na filter w ciągu kilku godzin woda stała się kryształowo czysta,niestety po kilku tygodniach  znowu jest biało.Znowu nie widzę roślinek z tyłu akwa i rybki jakby osowiałe.Poradżcie dobrzy ludzie co jest nie tak.
Zapisane
Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #4 : Listopad 02, 2005, 21:32:53 »

Ja tak miałem pare dni (ok3) okazało się że to ampularia zdachł a potem jak ręką odjął
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
gopiet
Nowy
*
Wiadomości: 37



« Odpowiedz #5 : Listopad 02, 2005, 21:58:02 »

No ale mi nic nie zdycha więc co jest?
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #6 : Listopad 02, 2005, 22:10:02 »

hmm moze woda z kranu jest na tyle brudna zeby nakarmic pierwotniaki?
Zapisane
tomstor
Zainteresowany
**
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #7 : Listopad 03, 2005, 09:20:18 »

U mnie zmętnienie wody następuje w trzech przypadkach:

1) zdechł mieszkaniec akwa (rybka, ampularia etc.)
2) jak wrzucę marchewkę dla ślimaków lub glonojadów
3) gdy ryby dostają za dużą porcję pokarmu

RADA:
Zwiększ napowietrzanie i podmień 1/4 wody.
Sprawdź filtr, czy się nie zapchał (jeśli przestanie filtrować, a zmętenienie wody nie ustąpi, może to być niebezpieczne dla mieszkańców (wiem to z doświadczenia, kiedy przez zaledwie jedną noc pozbyłem się całego akwarium z narybkiem)

PZD.
Zapisane

240L: 5xgurami niebieskie, 3xgurami złote, 5xbocje, 2xglonki, 3xkosiarki
105L: mieczyki, gupiki, molinezje
gopiet
Nowy
*
Wiadomości: 37



« Odpowiedz #8 : Listopad 03, 2005, 11:13:44 »

Wczoraj podmieniłam wodę,niesądzę żeby moja kranówa była zła bo można ją pić bezpośrednio z kranu co w innych miastach było by niemożliwe.Filtr wyczyszczony.Ograniczę troche karmienie i zobaczymy
Zapisane
Dybus
Nowy
*
Wiadomości: 9


sss
« Odpowiedz #9 : Listopad 03, 2005, 20:05:46 »

A jakie preparaty dodajesz do wody ?? Moze przydaloby sie wymienic warstwe (gabke) w fitrze?? Czy filtr chodzi 24/dobe ??
Zapisane

112 litrow:
2 mieczyki;
1 neon Inessa (bylo 20 ale szlag reszte trafil :/);
4 glonojady;
1 razbora (bylo 15 ale tez je szlag trafil :/);
2 zalobnice;
6 hokejowek;
1 kirys;
gopiet
Nowy
*
Wiadomości: 37



« Odpowiedz #10 : Listopad 03, 2005, 20:30:14 »

Przy podmianie dodaję sól akwarystyczną i raz w tygodniu symfonię dla roślinek i nic poza tym.Oczywiscie ze filtr chodzi bez przerwy nie jestem az takim laikiem Smiley Co do gąbki to raczej nie możliwe bo filtr mam nietak długo.a tak przy okazji to co ile powinno sie wymieniać gąbkę?Nie na tyle krutko jednak żeby nie zdążył dojrzeć.
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 03, 2005, 20:39:22 »

wymieniac? moze raz na dwa trzy lata?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: