Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « CO ZROBIĆ ŻEBY ZATOPIĆ KORZEŃ???
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: CO ZROBIĆ ŻEBY ZATOPIĆ KORZEŃ???  (Przeczytany 16267 razy)
Klakson
Nowy
*
Wiadomości: 42


« : Styczeń 18, 2004, 21:09:11 »

Kupiłem korzeń, chce go władować do zbiornika ale wypływa. Poprzedni 2 razy większy poprostu wsadziłem i wszystko gra. Ten jest mniejszy i nie da się go upchnąć w żwir ani nic. Co mam zrobic???
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 18, 2004, 21:36:12 »

Po kilku dniach moczenia sam opadnie na dno, jeśli nie chcesz czekać to możesz go obiciążyć np ołowiem a po paru tyogniach ołów wyjąć.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Klakson
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #2 : Styczeń 18, 2004, 22:14:33 »

Ołowiem? Chyba rybki nie będą zadowolone jak wsadze im żelastwo do wody, podobno trzeba to gotować???
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #3 : Styczeń 18, 2004, 22:36:57 »

Nie za bardzo widzę tu rolę ołowiu, z korzeniami to różnie jest, możesz go moczyć przez m-c a i przez parę.Jeśli wypływa możesz go przykręcić do pleksi albo czegoś innego np z pcv.Należy tylko pamiętać aby wkręty były dobrze schowane i nie dotykały dna.
Zapisane


385 l - dyskowce
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #4 : Styczeń 19, 2004, 08:13:01 »

Najlepiej jest korzen wygotowac w soli, a potem jeszcze z tydzien moczyc pod obciazeniem w wodzie wymienianej nawet dwa razy dziennie na swieza.
Mozna tez do dna przytwirdzic dobre przyssawki a do niej(nich) przywiazac korzen,a przyssawki przysypac zwirem.
Mozna tez w korzeniu od spodu nawiercic otwory i wlozyc w nie jakies sruby lub cos w tym stylu tylko nierdzewne.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 19, 2004, 09:10:32 »

Ludzie - tylko nie ołów - to silnie trujący pierwiastek!
Także nie radzę żadnych, nawet nierdzewnych śrub, należy unikać styczności wszelkich metali z wodą.

Obciążyć można kamieniami, przywiązać kamień żyłką, itp.

Najlepiej jednak wygotować najpierw korzeń w roztworze soli lub chociaż nim korzeń oblać. Nawet taki kupny.
Dłuższe wymoczenie lekkim roztw. soli też nie zaszkodzi.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Pencala
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105


« Odpowiedz #6 : Styczeń 19, 2004, 18:25:06 »

ja swoje dwa kożenie przycisnąłem kamieniem i już nie wypływają a przy okazji zrobiłem jamkę którą bardzo lubi mój glonojad
Zapisane

Lubię kiryski Cheesy
Pozdrawiam.
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #7 : Styczeń 19, 2004, 18:54:44 »

Cytat: Admin
Także nie radzę żadnych, nawet nierdzewnych śrub


Bez przesady. Ja tak nie robilem, ale inni akwarysci opisywali te metode na pl.rec.akwarium i jakos nikt tego nie negowal.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 20, 2004, 15:58:28 »

Coprawda ołów ze zdrowiem napewno nie jest kojarzony, ale w takiej postaci w jakiej sie go stosuje w akwariach nie jest chyba niebezpieczny. Wiele razy widziałem obciążane korzenie czy roślinki (np mikrozium) ołowiem. U mnie w akwa też już leży długo a rybki nie padają.
Chodzi mi o postać ołowianego odważnika, bo opary topionego ołowiu są napewno szkodliwe a także jego wchłanianie przez organizmu, ale w akwa chyba do organizmu rybki on sie nie dostanie.
Może sie mylę ale bede go dalej stosował jeśli będize to potrzebne.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #9 : Styczeń 22, 2004, 10:16:46 »

No cóż możecie ryzykować, może w niewielkich ilościach ołów od razu nie powoduje objawów.
Ale ja trzymam takie rzeczy z daleka od akwa.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: