Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: [250l] Akwarium korzenne  (Przeczytany 27502 razy)
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 12, 2015, 18:42:56 »

Trochę czasu minęło od ostatniego postu więc pora coś odświeżyć  Grin

250l bardzo mi się podoba, ale zawsze czegoś mi w nim brakowało- roślin. No to co innego można zrobić, jak nie założyć kolejnego akwarium  Good ! I tak stanęła kostka 22,5l. Zalana w połowie sierpnia, niestety nie mam zdjęć zaraz po zalaniu. Trochę danych:

Akwarium
22,5l (30x25x30)

Filtr:
AQUAEL FAN MINI PLUS

Oświetlenie:
AQUAEL LAMPKA DECOLIGHT 11W SUNNY

Podłoże:
ziemia ogrodowa+ żwirek

Flora:
Rotala rotundifolia
Eleocharis parvula
Micranthemum umbrosum
Proserpinaca palustris
Hydrocotyle leucocephala
Erect Moss

Fauna:
10x Bystrzyk amandy
6x Kirysek pigmej
Sakura red
helenka


Kilka zdjęć. Przy okazji miałem okazję pierwszy raz wypróbować lustrzankę w miarę dobrze oświetlonym akwarium. No ale fotograf ze mnie żaden, więc i na super jakość nie ma co liczyć  Wink
11.09.2015













Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 15, 2015, 06:53:56 »

Fajne maleństwo.
Kilka sugestii:
- Hydrocotyle leucocephala zamieniłbym na japan - mniejsze listki, optycznie lepiej by się komponowało w takim maleństwie,
- filtr zamieniłbym na jakąś kaskadę
- łodygowce na trzecim planie zamieniłbym na coś innego, jak się rozrosną będą szybko dorastać do tafli i trzeb ciąć a żeby ładnie wyglądały to trzeba odcięte czubki wsadzać na nowo a dolną część wyrzucać.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 15, 2015, 17:29:52 »

Fajne maleństwo.
Kilka sugestii:
- Hydrocotyle leucocephala zamieniłbym na japan - mniejsze listki, optycznie lepiej by się komponowało w takim maleństwie,

Dobra myśl. Na razie zostanie leucocephala, ale jak gdzieś znajdę japan, to zamienię.

- filtr zamieniłbym na jakąś kaskadę

Ten filtr zostaje, brak funduszy  Roll Eyes

- łodygowce na trzecim planie zamieniłbym na coś innego, jak się rozrosną będą szybko dorastać do tafli i trzeb ciąć a żeby ładnie wyglądały to trzeba odcięte czubki wsadzać na nowo a dolną część wyrzucać.

Co sugerujesz tam dodać ? Bo rotale staram się przycinać tak, aby wysokość cięcia była za korzeniem i widać było tylko nowe łodygi. Jak na razie się sprawdza to i ładnie wygląda Smiley
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 16, 2015, 00:48:26 »

Jeśli już chcesz wymieniać ale ja z kolei nie widzę takiej potzreby bo ładnie to wygląda, to proserpinace możesz wymienić na miniaturową ludwigie mini red jesli chcesz tam mieć czerwony akcent, ludwigia lubi przycnanie, bardzo mocno się po tym zagęszcza
a z zielonych to może być limnophilia vietnam, też uwielbia ciece, robi sie po nim mega gęsta, i jest przy tym drobna optycznie powieksza zbornik

a rotale idealnie prowadzsz, ładnie ją zagęsciłeś Smiley
Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 20, 2015, 13:37:01 »

Jeśli już chcesz wymieniać ale ja z kolei nie widzę takiej potzreby bo ładnie to wygląda, to proserpinace możesz wymienić na miniaturową ludwigie mini red jesli chcesz tam mieć czerwony akcent, ludwigia lubi przycnanie, bardzo mocno się po tym zagęszcza
a z zielonych to może być limnophilia vietnam, też uwielbia ciece, robi sie po nim mega gęsta, i jest przy tym drobna optycznie powieksza zbornik

Dzięki za sugestie, pomyśle nad tym Smiley

a rotale idealnie prowadzsz, ładnie ją zagęsciłeś Smiley

Dzięki, miło to słyszeć   Cheesy
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #20 : Lipiec 30, 2016, 20:09:51 »

Czas odświeżyć trochę wątek Good !
Akwaria wciąż istnieją i mają się dobrze  Grin Na razie zdjęcia 250l, zdjęcia kostki gdy odrośnie trochę po przycince  Cheesy



Oraz z częścią nadwodną



Pozdrawiam  Cheesy
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #21 : Sierpień 05, 2016, 08:52:21 »

Super! Też chciałbym mieć akwarium otwarte, ale boję się nadmiaru wilgoci z parowania oraz... dzieciecych rączek Smiley
Ze zdjęć wygląda to akwarium na dużo mniejsze, takie wrażenie. Sam przyrządzałeś te gałęzie?
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #22 : Sierpień 07, 2016, 09:06:19 »

Mam bardzo mały pokój, ale problemów z nadmierną wilgocią nie zaobserwowałem. Małe kuzynostwo też problemów nie sprawia  Grin

Gałęzie sam preparowałem- wyciągnięte z rzeki, wygotowane w solańce, wymoczone i do akwarium Smiley Są tam jeszcze gałązki brzozy, które tylko okorowałem i wrzuciłem,  ale okazały się jednak być za miękkie i z pomocą zbrojasów się rozleciały ;p

Są to jednak ostatnie dni tego akwarium ,gdyż planuje w tym miesiącu zrobić restart i spróbować swoich sił w Malawi. To akwarium niby ładne, ale z rybami ciągle jakieś problemy, gdyż woda za twarda, około 20stopni niemieckich.
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: