Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « 240L (120x40x50) potrzebne mądre dokończenie obsady
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 240L (120x40x50) potrzebne mądre dokończenie obsady  (Przeczytany 3429 razy)
qqrq
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Marzec 30, 2014, 22:38:07 »

Witam
Parę lat temu miałem 80 litrów i przez niewiedzę i złą obsadę (ciągłe choroby ryb ) zniechęciłem się do akwarystyki. Później jak już rybek nie miałem sporo czytałem i w sumie wiem gdzie popełniałem błędy. Ale to było lata temu. Teraz odziedziczyłem nijako piękne 240 litrowe akwarium a w nim sporo kryjówek, bardzo dużo roślin i cudowny korzeń na 40% powierzchni baniaka. Filtr kanistrowy Unimax o przepływie 1000l/h. Oświetlenie w pokrywie 0,66 na litr.
Obsada:
Parka Gurami Marmurkowe (trzymają się razem i nic poza sobą ich nie interesuje)
8 Otosków
2 Zbrojniki niebieskie
1 Duch Amazoński (malutki na 4-5 cm)
2 Grubowargi Dwubarwne

Co mógłbym jeszcze dodać ewentualnie? Tylko nie chcę żadnych Molinezji, Mieczyków, Gupików i Neonek (te ostatnie mam w innym baniaczku i dlatego). Czy mógłbym dołożyć Kiryski? a jeśli tak to ile i jakie?

Wiem, że Grubowargów dwóch nie można trzymać razem w takim baniaku bo dla nich za mały, czytałem o tym sporo. Ale na razie są bardzo małe i żadnej walki nie ma. Wprost przeciwnie, pływają razem i są jak papuszki nierozłączki. Jak podrosną najwyżej oddam za darmo do zoologicznego, ale tam na pewno będzie im gorzej niż u mnie.
Zapisane
Ramireza123
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 22, 2014, 17:51:00 »

Napewno za mały zbiornik dla ducha amazońskiego...on dorasta do 50 cm...i wg mnie masz tam za dużo dużych rybek
ale nie ma co tam dodawać:)
 
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: