Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « r4ll 200l zalane 29 XII. Towarzyskie.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: r4ll 200l zalane 29 XII. Towarzyskie.  (Przeczytany 7789 razy)
r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« : Grudzień 30, 2013, 11:36:58 »

Witam,

Po uprzednich przygotowaniach wkoncu ruszam z baniakiem.
Tak wygląda jego rozstawienie w pokoju. Przepraszam za bajzel, jestem w środku przeprowadzki.



Dla zabezpieczenia dna postanowilem użyć folii wykładanej pod panele podlogowe (co prawda nie bedzie potrzebna ale jak sie mawia strzeżonego pan Bóg strzeże.





Jako podłozę dla roślin postanowiłem za namową kolegów użyć JBL Manado. Tak wygląda jakby ktoś się zastanawiał. Faktycznie - strasznie lekki. Przy wlewaniu wody trochę wypłynęło. Będę musiał się zastanowić jak przywrócić nieskazitelną czerń dna Smiley



Od ścian bocznych oddzieliłem go czarnym bazaltem, który przeszczepiam z 54l baniaka który likwiduję. Dzięki temu przeszczepiłem też kultury bakterii Smiley



Na wierzch drobny czarny bazalt.



Całość przed zalaniem.



A to skały którymi dysponuję. Z tych który udostępnił mi brat na swoim placu najodpowiedniejszy wydał mi się granit. Po lewej troche serpentynitu - dla kolegi.



Skały w baniaku







\


Narazie na zdjeciach wszystko ze swietlowki chinskiej 30W. Dzis jade po sylvanie aquastar 39W i grolux 30W.
Pozostaje mi dobrać jeszcze rośliny i obsadę.

W planach:
30x neon innesa
2x skalar
nx raczki CPO


W skały powpycham mchy. Co do roślin pnących to będę musiał improwizować.
Borykałem się z kamieniem na szybie bo akwa nie jest pierwszej swieżości ale sok z cytryny dał rade Smiley

Filtracja
kubeł hw 302 + mechanik.
Grzałka 200W aquael.

Po zalaniu odczytałem takie parametry:

PH 7.0
KH 1
GH 28

Dobre, złe? nie znam się.

Aktualizacje wkrótce. Czekam na wszelką krytykę.

EDIT:

Dogooglwałem, że mam b.twardą wodę i można ją lekko zmiękczyć szyszkami olchy i liściami dębu. Jednakowoż one ponoć obniżają PH a raczki CPO lubią PH 7.2+ i mam konfilkt interesów. Nie chce się pchać w filtr RO bo do 10-go niedożyje. Jakieś sugestie ??
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2013, 12:13:25 wysłane przez r4ll » Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 30, 2013, 14:39:45 »

Jeżeli masz KH=1 i pH=7 to jakoś mi się wierzyć nie chce w to GH=28. Ale jeżeli 2 pierwsze parametry są prawdziwe to masz miękką wodę i bym się GH nie przejmował. Skalary i neony lubią miękką wodę.

Szyszkami możesz ewnetulanie zbić pH przy takim niskim KH, na GH nie będą miały żadnego wpływu.

Kurde, co te sierściuchy tak lubią we wszelkiego rodzaju foliach? Smiley Moje zdecydowanie wolą reklamówkę od koca Smiley
Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #2 : Grudzień 30, 2013, 20:35:38 »

Ciężko mi samemu określić wiarygodność testów. Pierwsze lepsze jakie zakupiłem w zoologicznym - paskowe.

Cytuj
Kurde, co te sierściuchy tak lubią we wszelkiego rodzaju foliach?  Moje zdecydowanie wolą reklamówkę od koca

Moj wlazi po prostu wszędzie gdzie się da.... Już nie dziwi mnie jak siedzi np. w pralce.
Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 31, 2013, 09:21:56 »

Jeżeli masz wodę z wodociągów, to możesz u nich sprawdzić, sporo zakładów publikuje wyniki na stronach www. A ogólnie to trochę słabe połączenie ryb lubiących miękką wodę z raczkami lubiącymi twardą (ale nie miałem ich nigdy i nie wiem jak to jest, bo może np spokojnie sobie radzą w wodzie o mniejszej twardości i pH).
Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #4 : Grudzień 31, 2013, 18:41:34 »

Mały up. Woda troche zmętniała od wzruszania dna, mam nadzieje ze niedlugo się wyklaruje.





Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #5 : Styczeń 03, 2014, 00:29:27 »

Tak z ciekawości-rośliny z polecenia czy skąd indziej?
Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #6 : Styczeń 09, 2014, 22:44:11 »

Z polecenia, wiszę browara bo świetny towar Smiley Mały up. Minęły już 2 tygodnie, zbiornik zamieszkało troszkę rybek Smiley
Może niektórzy powiedzą, że za wcześnie wiec uprzedzam, że część podłoża i wody użyłem z dojrzałego baniaka.

2x skalary / Pterophyllum scalare
7x neon innesa / Paracheirodon innesi (w planach jeszcze 20)
3x ancistrus
2x sum szklisty / Kryptopterus bicirrhis

10x red cherry
6x cambarellus patzcuarense orange.

Roślin nazw niestety nie znam. Wiem, że jest anubias i gałęzatka.
Nawóz - narazie leje potas.

Temp. 24 st.C.
Oświetlenie
39W Sylvania aquastar
30W Sylvania grolux
30W chińszczyzny (jak sie zjara to poleci 6500K)
Narazie świece 6h, będę zwiększał do 8 (1h na tydzien)

Filtracja hw 302 + mechanik. Podmianki 10l/tydzień.
Grzałka aquael 200W

Podłoże ~15kg Jbl Manado + czarny bazalt.
Wystrój - granit

















Ps. Dobrze ustawilem mechanika? Bąbelki lecą na deszczownice która jest pod powierzchnią wody i przepycha je dalej na akwarium



W weekend popstrzykam jeszcze raczki bo ich tu nie uchwyciłem Smiley Jestem otwarty na wszelką krytykę Smiley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 23:00:04 wysłane przez r4ll » Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #7 : Styczeń 10, 2014, 08:23:43 »

Cytuj
Ps. Dobrze ustawilem mechanika? Bąbelki lecą na deszczownice która jest pod powierzchnią wody i przepycha je dalej na akwarium

Można zrezygnować z bąbelków - wytrącają CO2 z wody a natlenianie wody masz przez rośliny i ruch tafli wody od deszczownicy.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #8 : Styczeń 10, 2014, 10:31:04 »

Z roślin rozpoznaję tam kilka gatunków:

-blyxa japonica

-flame moss

-hydrocortyle sp. japan

-hygrophila pinnatifida

-lobelia cardinalis

-hedyotis salzmanii

-staurogyne sp.

-ludwigia sp. mini red

-a z tyłu po lewej to chyba limnophila aromatica


Baniaczek zaczyna fajnie ii kolorowo wyglądać, choć myślę, że początkowy zamysł mocno się zmienił... będzie za to kolorowo Smiley
Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #9 : Styczeń 10, 2014, 18:59:53 »

A jakieś opinie o samym baniaczku? Smiley
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #10 : Styczeń 11, 2014, 01:10:48 »

Na razie nie ma czego oceniać-trzeba poczekać aż zarośnie i podpatrzyć jak z tym zarastaniem będziesz sobie radzić Smiley
Roślin masz fajne, więc powinno wyjść bardzo ładnie. Kwestia prowadzenia zbiornika.

Kamole same w sobie ciekawie wyglądają-miałem kiedyś podobny układ w swojej bańce 54L-po zarośnięciu wyszedł jeden z moich najlepszych zbiorników.
Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #11 : Styczeń 11, 2014, 11:48:58 »

Na razie nie ma czego oceniać-trzeba poczekać aż zarośnie i podpatrzyć jak z tym zarastaniem będziesz sobie radzić Smiley
Roślin masz fajne, więc powinno wyjść bardzo ładnie. Kwestia prowadzenia zbiornika.

Kamole same w sobie ciekawie wyglądają-miałem kiedyś podobny układ w swojej bańce 54L-po zarośnięciu wyszedł jeden z moich najlepszych zbiorników.

Twoim baniakeim się właśnie insipirowałem Cheesy Jest to moje pierwsze akwa w ktorym mam tyle roslin i właśnie boje się o tą pielęgnacje w przyszłości =/
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #12 : Styczeń 11, 2014, 12:15:12 »

Przekonasz się, że ta pielęgnacja sprawia najwięcej przyjemności... oczywiście poza samym zakładniem nowego zbiornika, co jest najlepszą częścią Smiley
Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #13 : Styczeń 20, 2014, 11:23:09 »

Pierwsze 'issue'

Niestety blyxa japonica i ludwigia sp. mini red się niestety nie przyjęły Sad. Reszta na szczęście wypuszcza listki itd.

Póki co leje dalej ten potas ale jak długo go mam i kiedy się przerzucić na inne nawozy?

Niestety skalary strasznie są agresywne względem CPO i te ciągle pochowane w skałakach, więc mam konflikt interesów - co dziwne jak były jedne i drugie w innym baniaku to nie zwracały na siebie uwagi wcale... Zastanawiam się czy nie oddać skalarów do baniaka brata, tylko czym wypełnić wówczas toń wodną? Wiem, ze dokupię 20szt. neonów innesa bo moja 7os. gromadka jest za mała, ale przydałby się jeszcze jakiś ciekawy gatunek, jakieś propozycje ?

Tafla wody jest pokryta szarym nalotem, jakieś pomysły co to i jak się tego pozbyć ? Jeśli trzeba wrzucę fotki.

EDIT
Już doczytałem, że ów nalot to kożuch bakteryjny i jak sobie z nim radzić. Narazie postaram się zwiększyć rych tafli wody, zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2014, 13:10:42 wysłane przez r4ll » Zapisane
r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #14 : Styczeń 21, 2014, 22:58:09 »

Cały dzień w pracy robiłem rozeznanie jakie są łagodne, ładne rybki lubiące wodę lekko zasadową Smiley

I tak decyzja padła na: 

- modrook gertrudy (pseudomugil gertrudae)
- tęczanka Wernera (Iriatherina werneri).

Teraz do moich w/w pytań chciałbym dorzucić pytanko w jakich ilościach zakupić w/w rybki i w jakich proporcjach samiec/samica Smiley.

Przepraszam, że tak zasypuję pytaniami, ale naprawde staram się wszystko samemu w sieci wyczytać i zawęzić do tego, czego nei znalazłem Smiley

PS. Na poniższym zdjęciu to jakaś odmiana gertudy? Czy wszystkie są tak barwne?

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: