Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « czarnyzx moje dwa zbiorniki 63L i 112 L ogólne
Ankieta
Pytanie: Jak oceniasz moje baniaczki??
bardzo dobrze - 0 (0%)
może być - 2 (50%)
takie sobie - 2 (50%)
weź to zmień - 0 (0%)
totalna porażka - 0 (0%)
Głosów w sumie: 4

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: czarnyzx moje dwa zbiorniki 63L i 112 L ogólne  (Przeczytany 7288 razy)
czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« : Listopad 24, 2013, 22:32:34 »

Witam , chciałbym zaprezentować Wszystkim moje dwa zbiorniki , na pierwszy strzał idzie 63 L

Akwarium - wymiary:60x30x35
Filtr -  Hailea sl-20
Oświetlenie - 2X18 W Philips oraz AQUA Hagen
Grzałka - na razie nie ma ale będzie

Podłoże - Żwirek akwarystyczny zwykły

Woda - zmierzono tylko PH 7,5

Nawożenie - potas , miltimineral

Flora - Koniczynka  ( Hydroctyle sp japan)
Mech jawajski  ( (Vesicularia dubyana )
Wąkrotka białogłowa ( Hydrocotyle laucocephala )

Fauna - kilka gupików, dwie Neonki , popularnie glonojad , dwie brzanki sumatrzańskie, bojownik

Zbiornik założony dwa miesiące temu, praktycznie oprócz potasu bez nawozów, specjalnego podłoża , dozowania CO2 , akwarium naświetlane przez 12 godzin , woda podmieniana 12 litrów na tydzień , prawdopodobnie do ponownego restartu ze względu wymianę podłoża bo w tym nie ma żadnych odżywek dla akwarium i roślinki nie specjalnie rosną , na razie są dostarczane z drugiego  zbiornika lecz to chwilowe rozwiązanie. Poniżej link do zdjęcia


Uploaded with ImageShack.us


Drugi zbiornik 112L

Akwarium - wymiary: 80 x 35 x 40
Filtr -  filtr kubełkowy Hanza BHW -302 od 8stycznia2014r.   Hailea sl-20 była wcześniej ale średnio dawała radę
Oświetlenie -2x18 W Silvania środek  1X18W Helios na tył  1X14W Helios na przód
Grzałka - 100W

Podłoże - Żwirek akwarystyczny zwykły + ziemia kwiatowa

Woda - zmierzono tylko PH 7.5

Nawożenie - potas , multimineral , azot

Flora
Mech jawajski  ( (Vesicularia dubyana )
Wąkrotka białogłowa ( Hydrocotyle laucocephala )
Rogatek sztywny  (Ceratophyllum demersum L.)
Koniczynka  ( Hydroctyle sp japan)
Ludwigia repens
Lileopsis brazylijski ( Lilaeopsis brasiliensis )
 SOUTH AMERICA MOSS( mech vesiculapria sp.
 i prawdopodobnie jakaś odmiana moczarki z lekko czerwonymi listkami w górnych partiach roślinki

Fauna - 1 X Krewetka
1 Ślimak Helenka
9 x Neon Innesa
7 X Danio zielone
7 X Danio czerwone  
 
Zbiornik założony tydzień temu , do podłoża użyłem zwykłej ziemi kwiatowej z domieszką gliny , jedyny nawóz to potas , w budowie " bimbrownia" do CO2  i studiowanie jakie nawozy zakupić dla roślin , w planach dla fauny to zakup 5 neonek , oraz kilku brzanek zielonych i czerwonych , tak najlepiej wszystkiego po 5 ale nie wiem czy to nie będzie za dużo do tego baniaczka. Nie będzie żadnych żyworódek ( oprócz ślimaków bo świderków jest trochę )
Poniżej w liku zdjęcie drugiego baniaka


Uploaded with ImageShack.us

Wszelkie opinie  (porady )mile widziane Chodzi o oświetlenie , nawozy itp.
Pozdrawiam
 
Zbiornik po modernizacji dnia 17 grudnia - dorzucono Co2 na butli 6 KG , Szklany dyfuzor CO2 wykonany ze szkła laboratoryjnego, ze spiekiem ceramicznym wraz z zabudowanym szklanym zaworkiem przeciw zwrotnym i zatopioną spiralą umożliwiającą liczenie bąbelków gazu. Ilość bąbelków 1 na sekundę.
Modernizacja klapy oświetleniowej , wyrzuciłem stary statecznik zastępując do elektroniką z lamp kompaktowych ( oszczędnościówek ) , wrzuciłem dodatkowo dwie lampy jedną 14watową na przód i jedną 18watową na tył .




« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 21:08:36 wysłane przez czarnyzx » Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #1 : Listopad 24, 2013, 23:26:04 »

witam  
rośliny jakie masz  w  akwarium to  Wąkrotka białogłowa  , rogatek sztywny , hydroctyle sp japan , sagittaria subulata , ludwigia repens oraz moczarka argentyńska.
pozdrawiam
Zapisane
czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #2 : Listopad 25, 2013, 14:57:23 »

Witam , fajnie , że podałeś nazwy moich roślinek , pouzupełniam w moich opisach lecz co do jednej roślinki nazwa się nie zgadza , bo to nie ta roślinka , ale jest spoko , w wolnej chwili postaram się wrzucić ładniejsze zdjęcia całego akwarium  bo ciężko mi zrobić zdjęcia panoramicznego  zbiornika .

Dodano 26 listopada , mam pytanko , co byście powiedzieli na taką obsadę do tego 112 -sto litrowego baniaczka , 7 neonek Innesa , Danio zielone 7 szt. i Danio czerwone 7 sztuk , czy taka obsada nie będzie za duża ?? no i czy się nie pozabijają wzajemnie ??
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 20:25:28 wysłane przez czarnyzx » Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #3 : Grudzień 01, 2013, 18:58:07 »

Pomęczę Was kilkoma zdjęciami moich roślin


Uploaded with ImageShack.us        Rogatek sztywny  (Ceratophyllum demersum L.)


Uploaded with ImageShack.us        Wąkrotka białogłowa ( Hydrocotyle laucocephala )


Uploaded with ImageShack.us            -eleocharis parvula, lub acicularis


Uploaded with ImageShack.us      Lileopsis brazylijski ( Lilaeopsis brasiliensis ) i do tej trawki mam pytanko , jak to posadzić bo to jest tak malutkie , że z kamieni mi wypływa , jest poszczepiane ze sobą i boję się , że jak to porozcinam to szlag mi to trafi


Uploaded with ImageShack.us   Ludwigia repens


Uploaded with ImageShack.us -hygrophila polysperma


Uploaded with ImageShack.us Mech jawajski  ( (Vesicularia dubyana )
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2013, 22:26:22 wysłane przez czarnyzx » Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #4 : Grudzień 01, 2013, 20:45:19 »

Rośliny których nie znasz to w kolejności:

-eleocharis parvula, lub acicularis  (który z nich dowiesz się jak już się rozrośnie)

-hygrophila polysperma
Zapisane

czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #5 : Grudzień 01, 2013, 22:29:04 »

Wielkie dzięki za podpowiedź , opisy roślin już uzupełniłem , właśnie dodałem CO2 tylko nie wiem czy nie mam czasem za słabego oświetlenia bo czytając różne tematy na tutejszym forum to do baniaka 112 litrów to 2x18 watt to wychodzi trochę mało, czy dokładając jeszcze jedną świetlówkę będzie lepiej??

dokładam zdjęcie z dnia dzisiejszego po małym porządku w roślinności




« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2013, 23:09:40 wysłane przez czarnyzx » Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #6 : Grudzień 17, 2013, 19:20:23 »

No i mnie również dopadły problemy z glonami , odstawiłem multiwitaminę i potas , postanowiłem zastosować się do tematu http://www.akwarium.net.pl/forum/rosliny-akwarystyczne/glony-o-ostateczne-starcie8230/     i zakupiłem  Easy Life nitro  , wlałem na razie 2ml. dodatkowo od dziś leci CO2  z butli , i teraz należy się uzbroić w cierpliwość ,wczoraj zmierzone PH wyszło 7,8  poniżej pomęczę Was kolejnymi zdjęciami
Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #7 : Grudzień 18, 2013, 11:22:57 »

Pomyślałbym o zwiększeniu światła, na swoje 112l mam 4x24w i dorywczo 6x24w - przy tych roślinach które masz, myślę ze dodatkowe 2x24w wystarczyłoby.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #8 : Grudzień 20, 2013, 21:28:35 »

Tak z czystej ciekawości , możesz mi podać namiary na takie świetlówki które mają 24W i nie są za długie do mojego akwariumu ?? pytam bo w sklepie koleś mi powiedział , że dłuższych do tego akwariumu nie ma jak z długości 18 watowej , i jak Ty zmieściłeś 6 świetlówek w tak małej pokrywie?? , można zdjęcie prosić ??
Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #9 : Grudzień 21, 2013, 16:26:24 »

24W to T5
18W to T8
W T5 przy podobnej długości do T8 zyskujesz na watach.
Zapisane

gg - 4479432
czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #10 : Grudzień 31, 2013, 23:06:41 »

postanowiłem przeprowadzić mały test , mianowicie zaprzestałem na kilka dni wycinek wszelakiej roślinności bo doszedłem do wniosku , że zbyt częsta przycinka roślin prowadzi do ich osłabiania co przeszkadza w walce z glonami , no i moje wnioski są takie , roślinność w kilka dni poszła mocno w boki jak i w górę ,zrobiły się mocniejsze , a glony?? no cóż nie obyło się bez strat , trawnik który kiedyś zakupiłem niestety70 % nie do uratowania , poszedł do kosza , a reszta na razie jest w akwariumie  , zobaczymy co będzie dalej . Glony jakby zrobiły się mniej silne , nie rozmnażają się ale nie wycofały się , niestety fundusze nie pozwalają na zakup reszty testów i w sumie jadę na wyczucie , codziennie leję 0.5ml multimineral oraz 0.5  azotanów NO3. Do tego oświetlenie i CO2 około 2 bąbelków na sekundę. Efekty poniżej na zdjęciach
zdjęcie z 27grudnia , roślinki jeszcze mają kilka chwil do lustra wodya tu z dzisiejszego dnia rośliny już na lustrze , soczyste i silne
i jak widać na zdjęciach bąbelkują i rosną , jednym słowem mają się chyba dobrze , jutro wycinka bo rybki nie mają już gdzie pływać. Jedno pytanko mam jakie testy są potrzebne z tych najbardziej potrzebnych??

Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
czarnyzx
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #11 : Styczeń 04, 2014, 13:29:27 »

sorki , że tak sam do siebie w sumie teraz piszę ale potrzebuję pewnych ważnych informacji , mianowicie zakupiłem dziś trzy dodatkowe testy , zoolek na PO4 , NO3 i test stały CO2 . Już piszę co wyczytałem z tych testów
NO3 - 0
PO4 - 0
test stały CO2 - PH - 6,8

i po tych testach można by wnioskować iż jest wszystko oki , a glony nitkowate są i mają się w sumie całkiem całkiem , mam dwa rodzaje niktek , takie jasne zielone długie i ciemne grube
 i o co tu chodzi??
Zapisane

dwa baniaczki 63l i 112l
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: