Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Marcin_M 460L Low Tech  (Przeczytany 7503 razy)
Marcin_M
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



WWW
« : Listopad 15, 2013, 21:24:28 »

Witam wszystkich, prezentuje tu taj świeżo zrobiony baniaczek. To jest już moja druga przygoda z low tech. Pierwsza trwała około 5  lat(200L), lecz wyprowadzałem się do innego mieszkania i zakończyłem ją. Teraz postanowiłem założyć od nowa akwarium, większe od poprzedniego. W chwili obecnej akwarium nie jest do pełna zalane. Z czasem stopniowo będę podwyższał poziom wody.

Dane technicznie:
Akwarium: 130 cm x 60 cm x 60 cm  = 460 L
Ogrzewanie:
                      grzałka 300 W

Światło: pierwszy tydzień 5h, drugi tydzień 6h
              1. T5 Sylvania  Grolux 54 W, 8 500 K
              2. T5 Sylvania Aquastar 54 W, 10 000 K
              3. T8 Philips 36 W, 6 500 K
              4. T8 Sylvania Aquastar 36 W, 10 000 K

Filtr: Kubełkowy aqavital avex 600L/h

Flora:
             1. proserpinaca palustris
             2. blyxa japonica
             3.hemianthus micranthemoides
             4. potamogetonem gaji
             5. rotala colorata
             6. rotala green,
             7. rotala Yai-Yao
             8. ammania sp. bonsai
             9. ceratophyllum demersum
             10 .cryptocoryne beckettii
             11. cryptocoryne wendtii 'Mi Oya'
             12. cryptocoryne wendtii 'Tropica'
             13. eusteralis stellata
             14. glossostigma elatinoides
             15. ludwigia repens
             16. lysimachia nummularia
             17. vallisneria
             18. Staurogyne sp
             19. Najas guadalupensis

Gatunków roślin trochę za dużo, lecz wynika to z konieczności obsadzenia najmniej 90 % powierzchni akwarium, z czasem niktóre gatunki będą likwidowane.

Fauna:
           11 x neon (docelowo będzie ok 30)
           7 x Otocinclus affinis
            10 x Caridina sp. "Tiger"
            23 x Neocaridina heteropoda var. red
            10 x Neocaridina cf. heteropoda var Yellow



Puste akwarium:



Zastosowałem kartonowe opakowania od świetlówek jako granicę przy usypywaniu ziemi i żwiru



Dorzuciłem na razie trzy kamienie:



Pierwsze zasadzone rośliny 7 listopad 2013r





Dosadzenie następnych roślin 14 listopad 2013 r.




« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2013, 23:21:25 wysłane przez Marcin_M » Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #1 : Listopad 15, 2013, 22:39:57 »

Troche mnie te kamienie gryza. Tzn jeszcze nie teraz, ale jak akwarium zarosnie beda mnie gryzly, bo nie bedzie ich widac.
Zrobilbym gorke na jednym boku i wyeksponowal je z jednej strony razem w kupie.

No ale tak poza tym to czekam na aktualizacje. Zaczynamy w niemalze jednakim czasie, wiec zycze powodzenia z glonami Smiley
Zapisane

Marcin_M
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 17, 2013, 14:42:45 »

W zasadzie nie pomyślałem o tym, lecz to tymczasowe rozwiązanie jak rośliny osiągną pożądaną minimalną wysokość wyrzucę je i wstawię duży korzeń, który w chwili obecnej preparuję i może wstawię jedną dużą ok 40 cm skałę. Zobaczę jak będzie wyglądało i będę coś kombinował Smiley W chwili obecnej borykam się z kożuchem biologicznym :|

Ponadto eksperymentując z roślinami, z doświadczenia wiedziałem, że lysimachia nummularia - tojeść rozesłana z ogrodu/parku świetnie radzi sobie i pięknie rośnie pod wodą:



Teraz następną bagienną roślinę testuję, a jest to niezapominajka błotna (Myosotis scorpioides L.), która jak na razie świetnie radzi sobie i prowadzi intensywnie fotosyntezę wypuszczając dość często pęcherze powietrza i po zanurzeniu wypuściła z pięć liści.

« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 11:36:08 wysłane przez Marcin_M » Zapisane

Marcin_M
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 13, 2013, 19:30:19 »

Po inwazji glonów, akwarium zaczyna coraz lepiej funkcjonować. w między czasie dopuściłem otoski, krewetki tigery i yellow. Glony z każdym dniem coraz bardziej odpuszczają. Doszły dwa korzenie. Zaczyna powoli rosnąć blyxa i inne gatunki wydłużyłem czas świecenie do 8 godzin. Oto nowe fotki:

z 6.12.13:



i z dnia 13.12.13



Tutaj yellowka samica:



Miałbym pytanie do Was. Mianowice w poprzednim akwarium nie zwracałem na to uwagi. A że tutaj wpuściłem określoną liczbę dorosłych krewetek to cały czas je obserwuję. Wszystkie praktycznie samiczki yellow jak i red chery mają widoczne siodełka, lecz u żadnej nie widać jajek. Co prawda temperatura waha się pomiędzy 20 a 22 C, lecz wyczytałem, że trzymając w niskiej temp te krewetki nie rozmnażają się i nie wytwarzają siodełek. Nie wiem czemu ma miejsce taka sytuacja -  może mają nadzieje, że się ociepli im akwarium i czekają w gotowości ? Good ! Ktoś ma pomysł na wyjaśnienie owego zjawiska?

Wracając do mojego eksperymentu z niezapominajką jak na razie rośnie cały czas i wypuszcza z boku drugi pęd. 
Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #4 : Grudzień 15, 2013, 13:32:37 »

U mnie, bez problemu, red cherry, schoko i babaulti rainbow mnożyły się w szkiełku bez grzałki w temp. 19-23*C oraz w szkiełku z grzałką w temp. 25-27*C. Zdecydowanie lepiej im szło w wyższej temperaturze.
Zapisane

gg - 4479432
Marcin_M
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 20, 2014, 11:42:02 »

Tak akwarium wygląda na dzień dzisiejszy tj 20 stycznia. Rośliny coraz szybciej rosną. Krewetki mnożą się na potęgę, ostatnio naliczyłem 100 szt młodych. glony nie ustępują z pierwszego planu i zastanawiam się nad usypaniem grubszej warstwy żwiru, ewentualnie zrezygnować z glossostigmy a dać coś wyższego, co da radę konkurować z tymi nitkami.

Zapisane

Mataertest
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 505



WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 20, 2014, 14:06:56 »

Akwarium prezentuje się bardzo, ale to bardzo ładnie.
Mam do Ciebie pytanie: czy zdajesz sobie sprawę z tego, że popularnie zwane red cherry i yellow krzyżują się między sobą?
Zapisane

Marcin_M
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



WWW
« Odpowiedz #7 : Styczeń 20, 2014, 21:47:36 »

tak, wiem ale krewetki nie trzymam na sprzedaży. Podobają mi się jedne i drugie, a krzyżowanie nie wpływa negatywnie i nie rodzą się mutanty Smiley ewentualnie jak ktoś by chciał Tigery, one się z nimi krzyżują, a już dużo młodych pływa.
Zapisane

Marcin_M
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6



WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 17, 2014, 11:25:43 »

Akwarium ma się coraz lepiej, jestem pełen podziwu takiego rezultatu. Glonów prawie w ogóle już nie ma, krewetek zrobiło się z 30 dobre 300. Nie wiem czemu, ale tigery są słabo wybarwione, mimo, że co trzy dni są dwoma różnymi pokarmami dla krewetek karmione. Oto wygląd z wczoraj tj 16 marca:

« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 11:29:18 wysłane przez Marcin_M » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: