Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « koral z tunezji w akwarium slodkowodnym
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: koral z tunezji w akwarium slodkowodnym  (Przeczytany 11381 razy)
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« : Sierpień 05, 2013, 15:49:57 »

Zastanawiał się czy można korale wsadzic do słodkiej wody i czy można to sprawdzić czy to prawdziwy koral. Korale były kupione za duuuzo kasy ale to nie znaczy ze SA prawdziwe. Można to wsadzic do słodkiej wody co się zmieni i czy to możliwe w ogóle?
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #1 : Sierpień 29, 2013, 06:29:55 »

Nie wiem jak można dać choćby złotówkę za coś co prawdopodobnie wyginie na całym świecie ( mówię o pojedynczych gatunkach które są ładne).
Niektóre rafy znikają tylko dzięki temu że ludzie wybierają wszystko co da się sprzedać.

koral jest z wapienia polej kwasem solnym będzie się strasznie pienił jeśli prawdziwy.
Zapisane

nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 29, 2013, 08:38:04 »

Korale SA mojego teścia i co do jego mądrości ---wolalabym nie opisywać ale skoro juz je ma to się zastanawialam czy to możliwe.problem w tym ze sobie kwasu nie wyczaruje a w tym kraju to nawet wody utlenionej w dużych ilościach nie sprzedają a gdzie kwas. Można to jakoś inaczej sprawdzić jeszcze co by działo się gdyby to nie było prawdziwe?
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #3 : Sierpień 29, 2013, 10:59:29 »

Z innej strony ale więcej roboty
Woda destylowana + dużo ile wlezie CO2 + koral
po kilku godzinach zmierz twardość węglanową powinna być spora jeśli to koral wapienny
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #4 : Sierpień 29, 2013, 11:40:51 »

A ocet?
Powinno się zapienić.
Sprecyzuj co chcesz zrobić.
Czy to jest koral wapienny (kawał jakieś skały) czy koralowiec - żywa skała, żywy, ładny, kolorowy taki jak w akwariach morskich?

Utarło się, że do akwariów typu Malawi wkłada się wapienie (takie martwe kawałki wapiennych koralowców) aby zwiększyć twardość wody.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #5 : Sierpień 29, 2013, 15:56:19 »

Problem z woda utleniona to nie ma akurat nic wspólnego z tym koralem podejrzewamy posocznice i chcieliśmy wydezynfekowac co nieco woda ale w niemieckich aptekach niestety SA przewrazliwieni nie ma zwykłej najprostszej wody żeby synowi ranę polac a gdzie jakiś kwas dostać .alkohol 90% to tylko na receptę  komedia. No koral to taki biały jest szkoda ze foty nie mam .taka falowana muszla. Boje się aby żeby woda jakoś nie powodowała ze odda wapń albo cos bo teoretycznie ja z wody pochłania itp.
Zapisane
EKOMELISA2071
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 16, 2013, 17:08:37 »

Jeżeli możesz to zapodaj jakieś zdjęcie jak to wygląda.
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #7 : Wrzesień 16, 2013, 18:14:04 »

Koral, muszle i inne wapienie będą zatwardzały wodę - do malawi itp. afrykańskich jezior z bardzo twardą wodą - OK, do innych biotopów - wykluczone (ogólnie - azja, amazonka, itd.). Do słonej wody OK.
Jak sprawdzić - czy to wapień - potraktować jakimkolwiek kwasem np. octem - jeśli będzie się pienić - to znaczy, że mamy do czynienia z koralem, jeśli nie - to jest to coś innego (np. "koral" z tworzywa, ceramiki, albo prawdziwy tylko polakierowany  Wink )
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 16, 2013, 18:28:55 »

Dalam spokoj z koralem jest mi to zbyt ryzykowne, stracilismy prawie wszystkie rybki przez posocznice. Cos strasznego zostały się 3 czerwone i glonojady no i jedna wymarnowana teczanka. Masakra była  wiec jak mam jeszcze stabilność wody zakłócić to dziękuje bardzo nawet najcenniejszy koral nie jest warty ewentualnych  problemów. Odpowiedzi ciekawe, niespodziewalam się ze wapienie tez traktuje się kwasem o kamieniach cos mi przeleciał o przez głowę ale te korale.
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #9 : Wrzesień 16, 2013, 18:46:26 »

Posocznica to napewno żadna nie była, tylko złe parametry wody - podstawowe błędy początkującego akwaryty. Poczytaj o dojrzewaniu zbiornika i parametrach wody dla danych gatunków ryb i zacznij już bez błędów.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
nalewka87
Nowy
*
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 17, 2013, 07:59:40 »

Piterix robilismy testy wody wszystko było ok .ryby dostały nadete brzuchy wylane plamy krwi wylupiaste oczy miały biało przezroczyste odchody dziury w brzuchu łuski odlatywaly,odbarwialy się itd itd.moeakinasia czerwonooka nie wychodziła od DNA i ja trafiło najbardziej niektóre ryby to się zmniejszały. Były wystraszone oddychaly szybko miały skrzela czerwone i gnijące a raczej brązowe pyski, no i pokrzywione przełamane kregoslupy. Teraz jesteśmy juz na 99 procent pewni ze to posocznica. Mieliśmy stare rybki. Zaczęło się od razbory one się ,,zaciazyly,, na wieczność. I zaczęły zdychac. Chętnie posłuchaj teorii co miałoby innego te objawy powodować. Paski jbla wyszły wszystko na ok poziomie. Badalismy tez wode później osobnymi testami na wszystko tymi kropelkowymi. I tez wszystko ok. Czemu miałaby woda być nie ok.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: