Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Carbo  (Przeczytany 2919 razy)
omoto5
pozdrawiam
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 213


« : Lipiec 21, 2013, 12:46:16 »

Mam pytanie, bo znajomi MAJA AKWA  200l i kupili belke oswietleniowa 4x39 W i pytanie brzmi jezeli  nie kupie im wymagajacych roslin i bd podawał Easy Carbo to bd rosły? czy to slaby pomysl? bo na butle twierdza, ze nie maja miejsca.

Prosze o odpowiedz  Afro
Zapisane
KrystekGdynia
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 22, 2013, 04:56:44 »

Będą rosły.
4x39 to jest 156W czyli ponad 0,5W/L (minimum) światła potrzebnego w akwarium, reszta zalerzy od barwy światła, podłoża, jakości wody, ilości ryb itp.
Carbo dla roślin jest pokarmem tak jak inne składniki: światło, tlen, mikro i makro elementy. Na początku trzeba obserwować później nawozić lub często badać skład chemiczny wody.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #2 : Lipiec 22, 2013, 10:44:42 »

Moim zdaniem za dużo światła jak na akwarium które nie wymaga wkładu czasu.
Zakładam że nie będzie się chciało za często podmieniać wody znajomym, nawożenie będzie pewnie przy okazji.
Niestety bez poświęcania czasu nie da się utrzymać akwarium w dobrym stanie.
Większa ilość światła wymusza również większą staranność dozowania nawozów itp.
Mam nadzieję że jednak będą dbać a moje podejrzenia będą bezpodstawne.

pozdro
Zapisane

omoto5
pozdrawiam
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 213


« Odpowiedz #3 : Lipiec 23, 2013, 18:08:52 »

to jakie nawozy polecacie? znajomi za bardzo nie znaja sie wiec jak im dam 2-3 preperaty i powiem jak stosowac to mysle ze bd sie tego trzymac  Wink i jaka obsade polecacie ja myslalem o neonach jeszcze nie wiem jakich i razbora klinowa 2 stadka tak okolo 30szt i kilka jakis kiryskow i nie wiem cos jeszcze?

Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: