Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Obsada 52l  (Przeczytany 10106 razy)
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #15 : Lipiec 18, 2013, 08:14:58 »

Pielęgniczki to ryby terytorialne Smiley a kolega pisał o tym że stado mu się podoba Smiley

Przemek rybki stadne zawsze czują się lepiej jak jest ich więcej nawet na małej przestrzeni, a o przerybieniu takie bzdury jak wypisują co niektórzy na forum to aż się nie chce pisać ponownie, wielu porządnych akwarystów przyznaje że na forum nawet nie zagląda, wiesz już dlaczego ....

Cały czas zmierzam wprost do tego by na forach miarą czegokolwiek było akwarium wypowiadającego się (niech najpierw pokaże co osiągnął, wtedy jest wiarygodny), a nie tylko teoria i przerost formy nad treścią. Dlatego też wolę polemizować i słuchać rad znajomych poważnych akwarystów których akwaria powalają mnie na ziemię, a którzy nawet nie myślą o forach, bo jak powiedział jeden z nich:

"nawet jakbyś miał 100lat doświadczenia w akwarystyce to "specjalista forumowy" wie lepiej, szkoda czau wyprowadzać go z błędu, niech tkwi...."

Podałem koledze propozycje sprawdzonych obsad które spokojnie utrzyma w swoim akwarium ....

Przemek ja pisałem już wiele razy na forum trafiają ludzi którym należy pomóc a nie ich dołować, a jak się naczytają takich kłótni mają później wstręt do forów.
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2013, 09:24:16 wysłane przez Mirmil » Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #16 : Lipiec 18, 2013, 08:44:34 »

Mirmił, zgadzam się, że na forum są różni ludzie z różnym dorobkiem i nie ma możliwości rzetelnej weryfikacji kto jakie ma akwarium. Ale takie już są fora i tego się nie przeskoczy. Ja nie będę jeździł po ludziach weryfikując czy akwaria, którymi się chwalą należą do nich.
Każdy też może wypowiadać się zgodnie z własnym przekonaniem i doświadczeniami. Widocznie Ducze miał złe doświadczenia ze sporą obsadą w takim zbiorniku, lub widział przykłady, gdzie się to nie sprawdzało. I dlatego go to zbulwersowało.
 Ja widziałem zarówno całkiem przepełnione zbiorniki, w których rybki czuły się świetnie latami i nie chorowały, jak i takie, gdzie nie było już tak różowo.
Rybki ławicowe, zgoda, oczywiście jeśli wsadzisz takich ryb 3 sztuki to porażka, żadnej ławicy nie ma a rybki czują się jak na wygnaniu. Ale w większym zbiorniku ławica będzie łatwiejsza do utrzymania.
W każdym razie proszę Was o wypowiedzi pozbawione emocji i personalnych uwag, bo właśnie takie zachowania ostraszają ludzi. Myślę, że rzetelne uwagi, własne doświadczenia, konkretne przykłady są najwartościowsze. A jakaś różnica zdań zawsze wystąpi, tak już jest i tak jest ciekawiej. Co to by to było za życie jakby każdy się ze sobą zgadzał i była tylko jedna słuszna racja?

Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Mirmil
325l wielogatunkowe
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 599


www.mirekkon.pl


WWW
« Odpowiedz #17 : Lipiec 18, 2013, 09:11:49 »

Przepraszam że mnie poniosło już pozmieniałem, wszystko co było obraźliwe w stosunku do Kolegi Ducze. Nie wiem skąd we mnie ta złośliwość, chyba się wkurzyłem bo kolejny raz zamiast rzeczowej dyskusji był atak na mnie i to był ten zły moment.

Koledze Ora de Caris radzę czytać fora z uwagą i najlepiej zweryfikować wiedzę z forów z kimś z otoczenia kto siedzi w akwarystyce, tylko pomijając sprzedawców w sklepach.
A po jakimś czasie jeśli kolega doceni moje rady - proszę napisać czy gdziekolwiek doradziłem źle, a kolega tak zrobił i teraz ma do mnie za to pretensje ok?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2013, 09:19:12 wysłane przez Mirmil » Zapisane

ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #18 : Lipiec 18, 2013, 10:02:55 »

(niech najpierw pokaże co osiągnął, wtedy jest wiarygodny)

Nigdy się nie kryłem ze swoimi ostatnimi baniakami...

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/ducze-576l-poludniowy-zachod-sri-lanki/

Emers okazał się małym niewypałem, ale brzankarium dawało radę.

Z czasów innego forum:
http://akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=65161&highlight=estuarium
http://akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=72857&highlight=hepsetus&page=4 (na 4 stronie jest fotka, nie wiem co się stało z poprzednimi)
http://akwarystyka.com.pl/showthread.php?t=60970

Ogólniaki miałem w dawniejszych czasach, kiedy internetu nie było.
Zapisane

falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #19 : Lipiec 21, 2013, 16:34:58 »

Widziałem też jedną rybkę, ale niestety nie znam nazwy. Wyglądała jak bystrzyk amandy, z tym, że biały miała maksymalnie 2-3cm, pływała w ławicy no i miała trochę dłuższe płetwy: grzbietową i brzuszną - prawie jak bystrzyk ozdobny, tylko wiele mniejsza i smuklejsza.
Zobacz - promienniczka Wernera (tęczanka filigranowa).

Co do razbory galaxy, o którą m.in. pytałeś, to nie jest ona za bardzo rybą ławicową, a chyba o takie Tobie chodzi. Galaxy zbijają się w grupę "od wielkiego dzwonu" (u mnie jedynie podczas podmian wody), a poza tym każdy osobnik ma swój rewirek w akwarium, z którego granic mniej lub bardziej ochoczo przegania inne razbory ze swego gatunku.
Rybkę mogę śmiało polecić, bo i ładna i mimo niewielkich rozmiarów widoczna w akwarium (nie jest zbyt płochliwa i nie chowa się po kątach), a i z ceną stopniowo lepiej (6-8 zł, raz spotkałem też po 5 zł). Tyle, że ławicy się raczej po niej nie spodziewaj.

Jeśli chodzi o dostępność różnych gatunków w sklepach, to popytaj sprzedawców - może któryś przywiezie na zamówienie. Znam jednego, który w sklepie ma głównie mieczyki, welonki, skalary i neony, bo te najlepiej mu schodzą, a jak ktoś sobie zażyczy, to bez problemu przywozi z giełdy mniej popularne gatunki.
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: