Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ślimaki!!!!!!  (Przeczytany 3894 razy)
DomiM.
Nowy
*
Wiadomości: 6


« : Maj 30, 2013, 10:55:18 »

 Ostatnimi czasy w moim akwa w zastraszającym tempie zaczęły rozprzestrzeniać się ślimaki. Jest ich tak dużo, że wyrzarły mi prawie wszystkie rośliny, które przestały się rozmnażać! Do tej pory roślin było aż za dużo i nie miałam co z nimi robić. Co tydzień wybieram ślimaki z akwa ale ICH WCIĄŻ PRZYBYWA !!!! Jak mogę mogę się ich skutecznie ( i tanio) pozbyć się ślimaków z akwarium, a przy tym nie zagrażając rybom HuhHuhHuh


                                                                                                                                                                                       Za wszelkie informacje dziękuje i pozdrawiam !
                                                                                                                                                                                                               DomiM.
Zapisane
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #1 : Maj 30, 2013, 11:28:40 »

Bardzo dobrym rozwiązaniem są ślimaki helenki (Anentome Helena) które to zjadają inne ślimaki Wink Robią co trzeba nie szkodząc przy tym rybom .
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #2 : Maj 30, 2013, 11:58:19 »

witam
Polecam zastosować preparat  sery  snail  ex  u  mnie  działał   bardzo dobrze.
Zapisane
ibrachim12
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 73


« Odpowiedz #3 : Maj 30, 2013, 21:03:34 »

Najlepiej kup Helene (ślimak)
http://allegro.pl/slimak-helena-i3270188472.html
Zapisane
Krzosio
Zainteresowany
**
Wiadomości: 103



« Odpowiedz #4 : Maj 31, 2013, 09:27:16 »

Jakie masz ślimaki? Popularne zatoczki i rozdętki nie uszkadzają zdrowych roślin. Może przekarzmiasz ryby? Jakie duże masz akwarium? Możesz też kupić bocje ale one wymagają dużego akwa i oprócz ślimaków mogą zjadać inne stworzenia np. krewetki. I jeśli masz bocje to nie możesz mieć ozdobnych ślimaków jak np. ampularie, neritiny czy heleny. Co do helen to lepiej kupić w sklepie lub na giełdzie, a nie na allegro.
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 14, 2013, 19:16:52 »

Jak pisali poprzednicy - tylko heleny ;-). Maiałem kiedyś w akwariach masę ślimaków, stosowałem marchewkę i inne spospby wyławiania, po roku z helenami jedynymi ślimakami jakie widuję to świderki - i to zazwyczaj w sytucaji gdy były zjadane przez heleny ;-).
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Ampularek_pl
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 17, 2013, 19:09:00 »

Ja mam podobne zdanie w tej kwestii,zdecydowanie lepiej jest zakupić helenki niż preparat  sery  snail  ex. NA pewno "zdrowiej" i bardziej naturalnie,jakkolwiek to zabrzmiało:)
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: