Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « Zestaw rurek do wylewania/wlewania
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zestaw rurek do wylewania/wlewania  (Przeczytany 5049 razy)
Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« : Kwiecień 13, 2013, 14:23:17 »

Witam. Otóż posiadam filtr kubełkowy Tetratec ex 700 lecz nie mam do niego części wlewającej i wylewającej wody. (czyli np. desczownica i kratka ssąca)
Chciał bym się dowiedzieć z czego i jak wykonać te elementy. Z desczownicą nie było by problemu lecz nie wiem jak skonstruować kratkę ssącą. 
Myślalem nad kilkoma kształtkami z castoramy. 4 kolanka, kilka rurek i gotowe. Czy to dobry pomysł?

PS. Nie chce kupować gotowego na alledrogo gdyż razem wyszło by 90zł ;O
Zapisane

iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 13, 2013, 14:49:36 »

Zrób z rury PP (plastik do zgrzewania) niestabilizowanej tylko Fi sprawdź bo ja nie wiem jakie powinny być - chyba 20mm i do tego zaślepkę (wygląda jak naparstek). Zgrzewasz te 2 elementy i masz już gotowy element w którym wiertłem robisz dziurki przez, które będzie zasysana woda do filtra i to chyba tyle. Tylko nie wiem jak do tego do filtra wężyk podłączysz. Byś może będzie trzeba dogrzać jakąś przejściówkę na inny system.
tylko musisz mieć zgrzewarkę, dobrze jakbyś miał zaprzyjaźnionego hydraulika lub kontener na gruz - by załatwić za free 40 cm rurki bo inaczej trzeba zakupić 4metry - tyle ma sztanga.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 13, 2013, 15:14:00 »

za 10zł kupisz  koszyk oryginał a reszte mozesz zrobić ze zwykłych rurek

mozesz zastanowić się nad koszykiem i deszczownią od innego producenta tylko średnica węża musi być taka sama.
za 50 zł mozesz kupić zestaw
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 15:24:11 wysłane przez szakallo » Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #3 : Kwiecień 13, 2013, 16:18:43 »

za 10zł kupisz  koszyk oryginał a reszte mozesz zrobić ze zwykłych rurek

mozesz zastanowić się nad koszykiem i deszczownią od innego producenta tylko średnica węża musi być taka sama.
za 50 zł mozesz kupić zestaw
Podesłał byś jakiś link? Bo nigdzie nie moge znaleźć ;/
Rurki mogły by być tylko wolał bym mieć czarne, a czarne wchodzi tylko plexi.
Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 13, 2013, 16:27:02 »

Ja kupiłem takie-są świetnie wykonane:

http://allegro.pl/wylot-i-wlot-z-plexi-na-waz-16-22-i3166575056.html


EDIT:

Albo takie, bo nie wiem czy w EX700 nie są mniejsze średnice węży:

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=53917
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 16:30:44 wysłane przez vento » Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #5 : Kwiecień 13, 2013, 17:00:12 »

Tylko wolał bym coś z deszczownicą i koszyczkiem i najlepiej czarne gdyż na przeźroczystym bedzie widać szybko glon (najlepiej by kupić częsci jak z HW-303 tylko, że oni ich nie sprzedają)

EDIT: znalazłem coś takiego http://allegro.pl/jbl-inset-12-16-mm-kompletny-wlot-filtra-i3126681844.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 17:18:42 wysłane przez Burza » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 13, 2013, 22:38:37 »

Jak chcesz, to ja aktualnie mam na zbyciu wlot i wylot z HW 303 i Tetry 1200 (wymieniłem właśnie na te z plexi). Jednak HW nie ma deszczownicy. Tetra za to jest przeźroczysta, ale ma deszczownicę.
Jeśli jesteś zinteresowany, daj znać na PW.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: