Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: HQI  (Przeczytany 6064 razy)
Mateusz121
Nowy
*
Wiadomości: 15


HQI
« : Kwiecień 08, 2013, 21:02:40 »

Czy warto kupywać HQI ?
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #1 : Kwiecień 08, 2013, 21:56:31 »

Zależy czy masz dużo kasy, czy będziesz utrzymywał wodę w odpowiednich warunkach dla roślin, Czy nie przeszkadza ci szybki wzrost roślin (czytaj wieczne siedzenie w akwarium i przecinki)
Tak warto  Grin
Zapisane

baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 09, 2013, 18:10:03 »

Pytanie brzmi do jakiej wielkości zbiornika? Do większych czy raczej wyższych baniaków +50cm to nawet jest wskazane. po za tym szakallo jak najbardziej odpowiedział na Twoje pytanie
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
Mateusz121
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 09, 2013, 18:43:41 »

Do standardowego 125L , bo moja pokrywa całkiem uległa rozbiórce i teraz muszę sprzedać zestaw T5 2x24W
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 09, 2013, 18:54:32 »

Jakie ma wymiary akwarium? Wrzuć fotkę najlepiej, łatwiej będzie coś doradzić.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 10, 2013, 07:38:05 »

Jeśli to 125L to mam dla ciebie pomysł sam zamontowałem sobie w 112L zamontuj dwa lub trzy słabsze LED halogeny.
Efekt niesamowity porównując do świetlówek jeśli chodzi o ruszające się cienie na dnie akwarium.
Takie 2-3x 20W byłyby ok albo 3-4x 10W wszystko zależy od tego jakie rośliny masz zamiar hodować.
Co prawda nie mam teraz jakiś nadzwyczaj wymagających roślin ale nurzaniec nana bombluje o mnie przy 2x10W w 112l ale nie mam jeszcze dobrze rozłożonego tego oświetlenia po prostu mam 2 halogenki zamontowane w obudowie planuję wywalić obudowę i zrobić odkryte akwarium ale boję się że ryby mi powyskakują z akwarium.
Ostatnio nawet znalazłem kosiarkę suchą na podłodze która wyskoczyła przez dziurę w pokrywie w miejscu gdzie wchodzą węże od filtra.

Jak będę miał chwilę wstawię wam filmik na youtube jak to wygląda na żywo
Mama coś takiego odłączyłem puszkę z zasilaczem na przedłużonym kablu tak że został sam halogen
na alledrogo można kupić 10W za 25zł już.


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 07:44:32 wysłane przez szakallo » Zapisane

vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #6 : Kwiecień 10, 2013, 20:36:45 »

Jeśli to 125L to mam dla ciebie pomysł sam zamontowałem sobie w 112L zamontuj dwa lub trzy słabsze LED halogeny.
Efekt niesamowity porównując do świetlówek jeśli chodzi o ruszające się cienie na dnie akwarium.
Takie 2-3x 20W byłyby ok albo 3-4x 10W wszystko zależy od tego jakie rośliny masz zamiar hodować.
Co prawda nie mam teraz jakiś nadzwyczaj wymagających roślin ale nurzaniec nana bombluje o mnie przy 2x10W w 112l ale nie mam jeszcze dobrze rozłożonego tego oświetlenia po prostu mam 2 halogenki zamontowane w obudowie planuję wywalić obudowę i zrobić odkryte akwarium ale boję się że ryby mi powyskakują z akwarium.
Ostatnio nawet znalazłem kosiarkę suchą na podłodze która wyskoczyła przez dziurę w pokrywie w miejscu gdzie wchodzą węże od filtra.

Jak będę miał chwilę wstawię wam filmik na youtube jak to wygląda na żywo
Mama coś takiego odłączyłem puszkę z zasilaczem na przedłużonym kablu tak że został sam halogen
na alledrogo można kupić 10W za 25zł już.





Masz jakieś własne fotki tych lampek? Najlepiej w pokrywie i światła jakie dają? I przy okazji, jakiej barwy jest emitowane przez nie światło?
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 10, 2013, 21:45:30 »

Nagrałem filmik i wysyłam ale nie idzie to za szybko jak bedzie to wrzucę link

Barwa zimna niby światła
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 06:01:02 wysłane przez szakallo » Zapisane

Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 10, 2013, 23:46:58 »

Tez mam pytanko do hqi
Chcialbym miec takie do nowego akwarium, ktore bedzie mialo 65cm wysokosci, ale chce miec akwarium zakryte, w przypadku zwyklych t5 nie jest problemem. Jak to rozwiazac przy halogenach?  chetnie zobacze linki lub zdjecia do jakis konstrukcji,  ktore maja zabudowane hqi w srodku - chodzi o parowanie wody glownie jak i kurz, ktorego nie chce w akwa.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #9 : Kwiecień 11, 2013, 06:34:41 »

Załączam mały filmik nic szczególnego jak na nagranie byle jakie.
Ryby trochę przestraszone ale nie ma co się dziwić jak 5min wcześniej spały.
Mniej więcej widać jak wygląda akwarium.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 06:39:45 wysłane przez szakallo » Zapisane

madzialex
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #10 : Czerwiec 02, 2013, 16:28:53 »

Dokładnie nad czymś takim się zastanawiam, jak te ledy. A jak wysoko masz je nad zbiornikiem? Bo ja bym potrzebował jakieś kilkadziesiąt centymetrów nad lustrem wody i zastanawiam się, jak dużą mają stratę na takiej wysokości (czyli powiedzmy ok. 60-80cm). Czy może wystarczyłoby dołożyć jedną więcej? (baniak 128L, więc pewnie różnica jest tylko o 5cm w krótszym boku podstawy akwarium)
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: