Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tła do akwarium - skąd ich cena?  (Przeczytany 8550 razy)
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #15 : Marzec 31, 2013, 00:31:39 »

witam

Jeden  z użytkowników  forum rośliny akwariowe  dość ciekawie wykonał  takie tło : http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=30796&postdays=0&postorder=asc&start=0  i  dość  fajnie  to wygląda  , jednak kosztów nie podał.
pozdrawiam
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #16 : Marzec 31, 2013, 08:59:50 »

@badrass
Sprzęt mam, pewnie znacznie więcej niż potrzeba Wink. Materiały, o których piszesz nie kosztują aż tak dużo. Płyta styropianowa jest tania, nawet ten gęstszy styrodur. Najdroższa jest farba, sprzedają ją w ilości 0,7l a tyle mi się pewnie nie przyda. Potrzebne będą 2 kolory brązowy i pomarańczowy lub podobne czyli 1,4l na pół metra powierzchni. Poszukam może znajdę mniejsze puszki, chociaż mam jeszcze inny pomysł gdzie farba nie będzie potrzebna. Chodzi mi o tło z gliny, problem będę miał tylko z wypaleniem, ale to jest chyba do zrobienia. Myślałem nad zrobieniem płaskiego placka z gliny o wymiarach większych niż 100/50. Po wypaleniu ceramika może być w wodzie i ma odpowiedni kolor. Wystarczy dociąć szlifierką, porobić otwory i zamocować płaskie korzenie w sensie przylegające do tła.
Efekt jaki bym chciał uzyskać to płaskie takie coś:
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.polskiekrajobrazy.pl%2Fimages%2Fstories%2Fbig%2F16513img_.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.polskiekrajobrazy.pl%2FGalerie%2F307%3ABory_Tucholskie%2F16513%3ASzczudlowatosc_korzeni_sosny._Zamrzenica.html&docid=fP_6Q1mkDUHTWM&tbnid=9CET9xnV5XMacM&w=800&h=534&ei=6edXUayzHYOLOfztgOAF&ved=0CAkQxiAwBw&iact=ricl

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.twoje-tapety.com%2Ftapety%2F11799116001200sosny-na-.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.twoje-tapety.com%2Fdownloadimage%2Fid%2F11799%2Fn%2Fsosny-na-lapach-korzenie-przy-skarpie%2F&docid=V7ZqkMKK0CcuiM&tbnid=PZEnYY-qdqTi_M&w=1600&h=1200&ei=8edXUeKsHse3PMTYgIgM&ved=0CAUQxiAwAw&iact=ricl

Lub coś podobnego, taki niby piasek z korzeniami. Glina na allegro w potrzebnych ilościach to koszt 20-40zł + korzenie z lasu.
@nikodem0
widziałem ten opis i potem nie mogłem go znaleźć. Bardzo ładnie zrobione skały, ja tak nie zrobię. Spróbuje bo nie mam nic do stracenia. Widać, że chyba wypalał te kawałki bo sadza jest na nich. Zobaczę opalarką może, wspomogę się zapalniczką.
Zobaczę, pomyśle.
#edit
Znalazłem u siebie w mieście pracownie, w której lepi się z gliny i można tam prace swoje wypalić XD. Kilka pieńków po dębach w lesie upatrzyłem. Myślę że uda mi się zrobić tło 3d, wewnętrzne, 100% naturalne, za max 50zł.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2013, 15:13:15 wysłane przez iro1979 » Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #17 : Marzec 31, 2013, 22:29:20 »

Zaciekawił mnie Twój pomysł odnośnie wypalenia tła z gliny. Chętnie zobaczę efekt końcowy. Zastanawia mnie, jaką grubość będzie miało tło (sama glina oraz glina plus korzenie) i ile będzie ważyło?
Zapisane

gg - 4479432
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #18 : Kwiecień 01, 2013, 07:06:36 »

Za oknem śnieg, teraz do lasu nie pójdę po korzenie. Do tej pracowni zadzwonię jutro i się dowiem o szczegóły. Chciałbym wiedzieć czy można dosypać piasku do gliny by tło było bardziej matowe.
Tło będzie ciężkie, to na pewno. Grubość ceramiki liczę że musi być grubości jakiegoś ceramicznego talerza czy kubka czyli z 0,5cm będzie miało może max 1cm. Aby dodać minimalnie nieregularny kształt, choć na tym mi nie zależy, jak będę wkładał do pieca to ułożę je na kilku niewielkich kamyczkach. Wagę już teraz szasuje na około 25kg. Może wyjdzie o połowę lżejsze, ale jestem gotowy na te 25kg. Może będzie trzeba zrobić w 2 kawałkach 50/50 i łączenie zakryć korzeniem, żeby łatwiej tłem manewrować. Przydałoby się też ukryć filtr i grzałkę.
Worki gliny na allegro znalazłem nawet po 10zł za 25kg XD, ale przy ilości paletowej chyba. Na razie nie kupuję dopóki nie zadzwonię do tej pracowni, może sami dają materiały.
Postaram się gdzieś za miesiąc dodać zdjęcie, korzenie jeszcze nie będą spreparowane, ale będzie już widać jak się będzie prezentowało.
#edycja
Zadzwoniłem od pracowni, za lepienie przez godzinę z gliny ja+dziecko zapłacę 50zł, materiał po ich stronie, wypalanie też w cenie. Udostępniają własne narzędzia do rzeźbienia. Mały problem to skurcz gliny przy wypalaniu i wielkość pieca a właściwie jego małość. Ponoć ma okrągły czy tam walcowaty kształt, średnica 52cm. Więc muszę tło robić w 2 kawałkach jak nie w trzech bo ponoć ten skurcz będzie kilku centymetrowy. O szczegóły dopytam na miejscu, jednak najwcześniej za tydzień (dzieciak chory, brak kasy itp.)
Jak rozmawiałem z tą panią to mówiła, że mogę sobie kupić glinę gdzieś, ulepić w domu i przyjść wypalić - co do ceny jeszcze nie znam, ale to się da dogadać. Glina w necie 10zł za 25kg, wypalenie nie wiem, ale jak 2 osoby z ich gliną i wypaleniem to koszt 50zł to myślę że 15zł za wypalenie zapłacę. Więc na upartego całkowity koszt 25zł dałoby się zamknąć, ale jak pisałem pójdę z dzieckiem - będzie miał frajdę, sobie coś polepi. Jak ktoś ma glinę koło domu i znajomego w cegielni to jeszcze koszt mógłby obniżyć Wink.
#edycja2
Korzenie już mam i się moczą, nie są jakieś piękne, ale są. Niestety do zrobienia tła z gliny chyba nie dojdzie, mam problemy z kasą, patrze na każdą złotówkę, a potrzeb mam sporo. Może zrobię je kiedyś, bo sam plan był dobry. Nadal uważam, że tła są za drogie, zresztą wszystko co do akwarium to jest droższe niż normalnie. To całe easy carbo też kosztuje kilka razy za dużo, kupiłem dzisiaj koncentrat 24%. Będę miał 4 litry za 32zł. Starczy na 3 lata. To musiałem, akurat kupić bo dostałem dzisiaj 2 lotosy i nie chcę by się zmarnowały. Piasek też do akwarium jest droższy, kilogram kosztuje 1zł, a jak na budowę potrzeba to po 15zł można kupić za tonę (1000kg). Tilapia około 15zł kg filet XD, żywa dla akwarysty ze 100zł sztuka hehe, sum rekini (panga) podobne dysproporcje. Krewetki tu czasem ktoś sprzeda rozsądnie po 0,5zł -2zł, ale są i tacy co sprzedają po 150zł za sztukę a kilogram w sklepie mrożonych kosztuje ze 35zł XD. Można by tak wyliczać w nieskończoność.
Tło muszę jakieś mieć by zasłonić smugi, bo akwarium miałem używane. Zamontuje trochę drewna na przyssawkach i poszczepię na nim mikrozoria i mchy. Do tego ze 2 duże kamienie przystawię do tylnej ściany i powinno być ok. Na kilka przyssawek to mnie jeszcze stać, zresztą pewnie gdzieś mam kilka. Dostałem też kilka roślin na trzeci plan więc może się uda by nie było widać tylnej szyby (dla ścisłości wymieniłem się tu z forum XD)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 07:51:36 wysłane przez iro1979 » Zapisane

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: