Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ryba ławicowa z Ameryki  (Przeczytany 4083 razy)
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« : Marzec 21, 2013, 15:48:47 »

Witam.
W wakacje planuje założyć akwarium z rybami Ameryki (na razie planuje i zbieram fundusze  Grin )
I cały czas nie wiem, jaką wybrać rybę ławicową i w jakiej ilości. Myślałem nad neonkami, ale to takie oklepane już.
Planuje obsadę
-parka sturisomy
-pielęgniczka kakadu (1+2/3)
-Otosek/kirysek spiżowy, panda lub lamparci  około 10
-Skalar koi 4-6 sztuk

Akwarium otwarte roślinne 240l (120x40x50)
Jakie proponujecie ryby ławicowe z Ameryki, które mogły by być z wyżej wymienioną obsadą i w jakiej ilości?
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #1 : Marzec 21, 2013, 17:36:21 »

Przede wszystkim do jakich ryb masz dostęp ? Bo powymieniać można z 200 gatunków, lecz co z tego, skoro tam gdzie się zaopatrujesz pewnie nie mają jakiegokolwiek pojęcia o ich istnieniu.
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #2 : Marzec 21, 2013, 19:22:37 »

Przede wszystkim do jakich ryb masz dostęp ? Bo powymieniać można z 200 gatunków, lecz co z tego, skoro tam gdzie się zaopatrujesz pewnie nie mają jakiegokolwiek pojęcia o ich istnieniu.


Szczerze, to gdybym miał patrzeć na dostępność, to mam do wyboru gupiki i neonki oraz jakieś płatki i tetra cesarska, ale tetry mają po kilka sztuk. Po prostu mieszkał w ,,zadupiu akwarystycznym", same podstawowe gatunki (Żnin, niedaleko Bydgoszczy). Lecz do wakacji powinienem mieć zrobione prawo jazdy i przejadę się do większego sklepu z o wiele większym wyborem. Niestety teraz nie mam jak tam dotrzeć i tak trochę bez sensu robić tyle km, żeby popatrzeć. A jak coś mi się spodoba już to będę kombinował tak, aby to zdobyć (dla chcącego nic trudnego) ;p

« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2013, 19:41:01 wysłane przez Kadafix » Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #3 : Marzec 21, 2013, 20:39:22 »

Oki, u mnie w sklepach też h...... wieje dlatego ściągam ryby na zamówienie, podam nazwy rodzajowe będzie szybciej, popatrzysz sobie na necie. Jeżeli coś cię zainteresuje to wal.
Aphyocharax
Astyanax
Axelrodia
Ctenobrycon
Hasemania
Hemigrammus
Hyphessobrycon
Knodus
Moenkhausia
Phenacogaster
Thayeria
Trochilocharax
Chilodus
Carnegiella
Gasteropelecus
Hemiodus
Copella
Nannostomus


Chociaż skoro ma być otwarte, to kilka gatunków odpadnie.




« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2013, 20:42:59 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #4 : Marzec 22, 2013, 18:05:54 »

Wielkie dzięki za pomoc. Zauważyłem, że co do ryb ławicowych jestem wybredny ;p
Wybrałem:
Drobnoustek czerwony
Hokejówka amazońska
Tetra cesarska.

Jaka ilość by się nadawała tych 3 gatunków (oczywiście nie wezmę wszystkich 3, lecz wybiorę 1)

Ps. Co do sklepu, to u mnie nawet nie zakupił bym żwirku do przyszłego akwarium, bo nie mają nawet takich ilości, a filtr kubełkowy jest tylko 1 w jednym sklepie, i to taki do 30 l baniaka ;p No ale cóż, lepszy rydz niż nic  Grin
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #5 : Marzec 23, 2013, 04:13:19 »

Co do ilości, generalnie im większa tym lepszy efekt wizualny, ryby lepiej się czują, moim zdaniem 20 sztuk minimum. A zamiast tetry cesarskiej patrzyłeś na Inpaichthys kerri ?
Fakt wybredny jesteś, w tych rodzajach które wymieniłem na dzień dzisiejszy opisanych jest łącznie 526 gatunków.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 04:34:23 wysłane przez Drago » Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #6 : Marzec 23, 2013, 16:53:42 »

Oglądałem je, ale zrezygnowałem z nich ze względu na ich wielkość: 3-3,5 cm. Mogły by mieć zaś problemy z skalarami.
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: