Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki «  Akwarium za jeden uśmiech - Wygrana w konkursie , pomoc dla znajomego.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarium za jeden uśmiech - Wygrana w konkursie , pomoc dla znajomego.  (Przeczytany 4864 razy)
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« : Marzec 10, 2013, 00:19:27 »

Witam,
Chciałbym się pochwalić, że wraz z Częstochowskim Forum Akwarystycznym, a mianowicie z www.akwaczest.pl udało Nam się wygrać w konkursie firmy Aquael pt. „Akwarium za jeden uśmiech” akwarium dla II L.O. im. R. Traugutta w Częstochowie.
Więcej o konkursie tutaj: http://www.aquael.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=377%3Aakwarium-za-jeden-umiech&catid=80%3Aaktualnoci&Itemid=389&lang=pl
W skrócie jednak napiszę, że była to akcja społeczna Aquael dla szkół i domów dziecka. Wychowankowie owych placówek, które chciały wziąć udział w konkursie musiały namalować/narysować/etc. (ogólnie technika dowolna) prace pt. „Moje wymarzone akwarium”. Nagrodą miał być zestaw akwarystyczny, w którego skład miało wchodzić akwarium, szafka, filtr, grzałka i pokrywa z oświetleniem, a z tego co wiem dla autorów najlepszych prac również mają być przewidziane nagrody.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, które wspieraliśmy razem z Częstochowskim Forum Akwarystycznym (www.akwaczest.pl) udało Nam się wygrać w owym konkursie zbiornik 375 litrów + wyposażenie.

Poprzednio udało nam się już założyć dwa akwaria. Jedno już prezentowałem na forum, a mianowicie akwarium roślinne o pojemności 240 litrów w Szkole Podstawowej nr 33 w Częstochowie oraz akwarium „malawi” 240 litrów.
Linki do galerii:
http://akwaczest.pl/viewtopic.php?t=49
http://akwaczest.pl/viewtopic.php?t=50

Owe akwaria cały czas serwisujemy.
Akwarium, które przyjedzie w ramach konkursu również będziemy zakładać i również będziemy je serwisować.

Temat ten założyłem w celu informacyjnym jak i ogłoszeniowym.
Z racji tego, że niestety będzie brakowało do niego wielu rzeczy piszę tutaj z prośbą o pomoc.
Jeśli ktoś by Nas mógł wspomóc roślinami czy jakimiś akcesoriami (podłoże, siatki do rybek, etc.) to byłbym naprawdę wdzięczny. Akwarium będzie w „stylu” Low Tech, więc mile widziane byłyby wszelkie żabienice, kryptokoryny, anubiasy, microsoria, bolbitisy, etc. Oczywiście jeśli ktoś miałby jakieś nadwyżki to proszę pisać. Jeśli tylko dadzą (przynajmniej na razie) przy oświetleniu 2x54W (planujemy w najbliższym czasie dołożyć) to również proszę pisać. Korzeniami również nie pogardzimy. Również wszelkie nawozy byłyby bardzo przydatne.
Każdego z Częstochowy, okolic, a nawet z dalszych stron zapraszam. Gdyby ktoś chciał pomóc przy stawianiu akwarium na „nogi” to naprawdę gorąco zapraszam  Każda pomoc się przyda  

Poszukując poważniejszych rzeczy (większy filtr, dodatkowe oświetlenie, zestaw CO2, obsada ryb) zwróciłem się z pytaniem do znanych producentów, sprzedawców i hodowców – może ktoś zechce wesprzeć akcję, ale dodatkowo umieszczam informację tutaj, bo może któryś z użytkowników zna kogoś, kto prowadzi podobną działalność i mógłby oraz zechciałby się przyłączyć do akcji.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i ze swej strony zapraszam do Częstochowy i na Częstochowskie Forum Akwarystyczne – www.akwaczest.pl
kontakt: gg  20919096 lub zemną poprzez  pw ,  i użytkownikiem Rammek z forum http://www.akwaczest.pl/
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 01:06:58 wysłane przez nikodem0 » Zapisane
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #1 : Marzec 10, 2013, 11:05:24 »

Daj znać kiedy będziesz zakładał zbiornik.
Za jakieś 2-3 tygodnie będę robił wycinkę - coś się znajdzie.
Na pewno kilka kryptokoryn, troszkę hygrophila polysperma oraz hydrocotyle  i coś tam jeszcze wydłubię.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Rammek
www.akwaczest.pl
Nowy
*
Wiadomości: 7


WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 10, 2013, 13:16:15 »

Hej Smiley
Bardzo fajnie Smiley
Jakie masz gatunki kryptokoryn? Smiley
Zapisane

www.akwaczest.pl - Częstochowskie Forum Akwarystyczne
pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #3 : Marzec 10, 2013, 17:28:42 »

zarknij tu:
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/pietach300-litrow-towarzyskie/msg337733/#msg337733
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #4 : Marzec 10, 2013, 18:39:50 »

Też chętnie wspomogę akcję zielskiem. Mam niestety bardziej wymagające gatunki ale może coś Was zainteresuje. Za dwa/trzy tygodnie robię przycinkę-znajdzie się trochę rotali indicy, coloraty i green, jakiś duży heniek, trochę mchu. Duży heniek spokojnie da radę przy niewielkim oświetleniu.
Dajcie znać jeśli jesteście zainteresowani.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 18:52:14 wysłane przez vento » Zapisane

nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #5 : Marzec 10, 2013, 18:47:08 »

oświetlenie  ma być tylko 0,3w  więc  niewiele ,  rammek skontaktuje  się  z osobami chętnymi  , które zechcą  przekazac  rosliny itp.
pozdrawiam.
Zapisane
Rammek
www.akwaczest.pl
Nowy
*
Wiadomości: 7


WWW
« Odpowiedz #6 : Marzec 10, 2013, 19:10:34 »

pietach masz na pewno kryptokoryny wendii brown i aponogetifolia Smiley
vento dam znać jak wreszcie Aquael przywiezie sprzęt bo na chwile obecną obiecywali u siebie na stronie, że wyślą wszystko do 15.02, a już się zbliża 15.03 :/

Z góry bardzo wszystkim dziękuję za pomoc Smiley
Jak wystartujemy akwarium to założę temat z fotorelacją na www.akwaczest.pl i na pewno tutaj również Smiley
Zapisane

www.akwaczest.pl - Częstochowskie Forum Akwarystyczne
chemik666
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #7 : Marzec 10, 2013, 19:39:15 »

Witam,napisz jak już cos się bd działo podesle kilka roślin:)
Zapisane
Rammek
www.akwaczest.pl
Nowy
*
Wiadomości: 7


WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 10, 2013, 19:54:15 »

chemik666 jakich? Smiley
Zapisane

www.akwaczest.pl - Częstochowskie Forum Akwarystyczne
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #9 : Marzec 11, 2013, 00:07:41 »

Wróciłem do domu, zajrzałem do szafki pod akwarium... kilka rzeczy się znajdzie na wydanie Smiley
Jakiś pokarm dla ryb (duże opakowanie-1L), laski cynamonu, węgiel w płynie, kilka małych korzeni (niestety pływają-ewentualnie mogę namoczyć), około dwóch/trzech litrów używanej ADA Amazonia I (na ewentualną podsypkę pod podłoże jakie tam planujecie), napowietrzacz...
Mam też kilkadziesiąt egzemplarzy (nowe bez śladów używania) czasopisma "Akwarium", jeśli do czegoś się przydadzą.
Dajcie znać, jak projekt ruszy i będzie wiadomo co potrzeba
Zapisane

Rammek
www.akwaczest.pl
Nowy
*
Wiadomości: 7


WWW
« Odpowiedz #10 : Marzec 11, 2013, 01:31:53 »

vento daj znać czy dostałeś PW Wink
Zapisane

www.akwaczest.pl - Częstochowskie Forum Akwarystyczne
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: