Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Bojownikowy narybek  (Przeczytany 14638 razy)
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« : Luty 23, 2013, 13:23:52 »

Tarło odbyło się 20 lutego. Rodzicami są :

Dubel Smiley(przepraszam za jakość - te są telefonem, teraz samiec siedzi w kotniku i nie mam jak mu zrobić zdjęć  :roll: )



Samiczka biała z poświatą błękitną - ostatnio zaczął jej wychodzić czerwony marmurkowy jakby, kolor Smiley




Niestety samca musiałam wyłowić bo zjadał jajka, przy okazji część jajek wypadło z gniazda.


kilka przecinków się uratowało po wykluciu, ale reszta niestety nie dała rady.

21 lutego zobaczyłam wiszące plemniki Wink

Pierwsza doba:





Druga doba:




Trzecia doba:




Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #1 : Luty 23, 2013, 14:11:05 »

Gratuluję! Pomyślności w odchowaniu chociaż jednego, byś w przyszłości mógł patrzeć na tego swojego odchowanego samca/samice pływającą z młodym Wink   

PS. Także wyczekuję larw, tyle że pielęgnicy Smiley
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #2 : Luty 23, 2013, 14:23:55 »

Dziękować Smiley Tatusiem miał być inny samiec -plakat biały, ale niestety miał inne plany  Roll Eyes postanowił całkowicie ignorować zalecającą się samiczkę. A że ja jestem niecierplia to podmieniłam samca który natychmiast zaczął budować gniazdo  Grin
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #3 : Luty 23, 2013, 14:47:55 »

I dobrze, o ile dobrze kojarzę to błędnikowce, same się dobierają. Więc może tamten pierwszy był nie dojrzały, lub po prostu nie zainteresowany. Pamiętajmy, aby przy rozmnażaniu pamiętać o warunkach jak najpodobniejszych do naturalnych./ Nie oddzielać rodziców od ikry, jeśli w naturze się nią opiekują! Zatracą instynkt macierzyński, a potem ludzie się dziwią, że dorośle tarlaki jedzą swoją ikrę./ W innym wypadku nastąpią nieodwracalne zmiany wywołane przez człowieka. Chamska ingerencja w naturę.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #4 : Luty 23, 2013, 14:55:26 »

Niestety oboje rodziców trzeba było odłowić. Samicę atakował samiec więc musiałam ją odłowić. Później samiec zaczął wyjadać ikrę....
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #5 : Luty 23, 2013, 15:05:51 »

Trzeba było go zostawić, po którymś tarle wykształciłby się w nim instynkt macierzyński, a gdyby zapewnić parce odpowiednio duże akwarium tarliskowe i gęstą roślinność w nim, myślę, że byłaby bezpieczna. Inna sprawa, jeśli do wszystkiego doszło w zbiorniku ogólnym. (nie wiem czy takie zdarzenia maja miejsce, nie posiadam takiej wiedzy)
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #6 : Luty 23, 2013, 15:09:33 »

Tarło odbyło się w małym akwarium tarliskowym... Może z 15 litrów będzie w tym akwarium...
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #7 : Luty 23, 2013, 15:47:51 »

Może czasem warto postawić na większy zbiornik niż piszą w opisach rozrodu.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #8 : Luty 23, 2013, 15:48:53 »

Niestety dysponowałam tylko takim.
To też było moje pierwsze tarło.
Człowiek uczy się na błędach ... Smiley
Zapisane
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #9 : Luty 23, 2013, 15:59:40 »

dokładnie. ważne, aby się poprawiać i dążyć do bycia jak najlepszym w tym co chcemy osiągnąć.  Smiley   powodzenia w dalszym rozmnażaniu!
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #10 : Luty 24, 2013, 17:14:42 »

Czwarta doba:
dzieciaki przestały współpracować ze mną i z aparatem. Chowają się z tyłu akwarium, gdzie niestety mój fenomenalny aparat nie sięga i ich nie widzi, ale tam jest siedlisko mikrorobaczków więc pewnie tam żerują Wink











Zapisane
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #11 : Luty 28, 2013, 08:52:56 »

Ryb jest bardzo mało, jak jest może z 5 to będzie wszystko  :roll:  :|

Niektóre ryby są białe a niektóre trochę ciemniejsze.

trudno im zrobić zdjęcia moim aparatem  :|

Piąta doba:








Szósta doba:



Siódma doba:




Zapisane
django
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #12 : Luty 28, 2013, 20:07:06 »

I tak dobrze że się rozwijają jakoś Smiley Wrzuć zdjęcie jak rybki będą trochę większe Wink
Zapisane

Człowiek potrzebuje w życiu miłości. Tylko miłość kominki z płaszczem wodnym ma sens na tym świecie, chociaż jest nielogiczna. W moim sercu krzyczy pustka. Serce tonie, ale nie chce desperacko łapać się byle czego. Czeka na coś wyjątkowego... tylko co jeśli będz
iroslaw
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 183



« Odpowiedz #13 : Luty 28, 2013, 20:40:51 »

Co im dajesz do jedzenia - ja swoje bojki i prętniki karmiłem żółtkiem kurzym i artemią ale ilość młodych była dużo większa . powodzenia papa
Zapisane
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #14 : Marzec 01, 2013, 08:22:13 »

Dostają baby firsta Hikari, dostają też mikroplankton dla morskich ryb w pyłku...
I żywią się tym co pływa w akwarium Wink
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: