Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: złe GH KH PO4 ZIELENICE GLONY  (Przeczytany 2412 razy)
suhcik
Nowy
*
Wiadomości: 1


« : Luty 13, 2013, 00:11:35 »

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)-01-marzec 2012 restart po przeprowadzce
2.Litraż i wymiary akwarium -dł1m20cm sze50cm wys50cm 300litrów
3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- 2X świetlówki, POWER-GLO 30W T8 , AQUA-GLO 30W T8 .
4.Jak długo świecisz (ile godzin)-od10 do 22
5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa żwirek 3mm
6.Filtracja -kubełek zewnętrzny HW-303B 1400L/h 3kosze zasypane ceramiko lampa uv 11wat zewnęczna
7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) -ogólny i roślinny
8.Ozdoby (jakie)- korzeń (był przygotowany do akwarium) kilka kamieni zakupionych w skepie akwarystycznym.
9.Rośliny (ile,jakie)- 6 anubiasów- (brzegi liści robią się bardzo ciemno zielone - czarne tak samo zachowuje się kryptokoryna) , 1 dużą kryptokorynę,6 nurzaniec olbrzymi (trawa- one nie rosną mi tylko w połowie się przerywają i odpadają) 1 czerwony lotos- rosną tylko małe listki.
10.Ryby - obsada (jw.)-5 gurami całujące
3 skalary
4 gurami niebieskie
1 kosiarka
3 glonojady
4 bocje
5 kirysów
2 sumy
11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)- co dwa tygodnie 100l, ostatnia podmiana 7 dni temu, odstana kranówka
12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )-Rośliny nawożę EASYCARBO 12 ml raz dziennie
13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-nie
14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -powtórzę testy zaraz dzisiejsze wyniki
JBL paskowy
NO3-25
GH-7
KH-6
PH-miedzy 7,2-7,6
NO2-0
KROPELKOWY ZOOLEK
GH-11
KH-13
KROPELKOWE SERA
NO3-25
PO4-1,0mg
15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?raczej nie
16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?dostają dwa razy dziennie rano i na wieczór rano sucho karmę wieczorem czerwono ochotkę
17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -
Opis problemu-Mam problem prawdopodobnie mam glony w akwarium zielenice, rośliny od jakiegoś czasu nie chcą mi rosnąć.
Akwarium mam od 2 lat problem zaczął się gdy rok temu przeprowadziłem się do innego miasta i wymieniłem wodę z wodociągu miejskiego. Ryby zaczęły mi umierać a rośliny przestały rosnąć. Straciłem 3 dorodne skalary- wytrzeszczały im oczy. Żona zauważyła że ryby miały białe kropki , stwierdziliśmy że to rybia ospa i podaliśmy rybom lek- teraz jest wszystko w porządku z rybami. Zacząłem sprawdzać parametry wody i okazało się że woda jest w fatalnym stanie wszystkie parametry były za duże
Zapisane
shakur84
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #1 : Luty 13, 2013, 11:14:48 »

Ciezko jednoznacznie powiedziec co jest przyczyna takich parametrow,czesto zielenice sa wynikiem niewłaściwych proporcji fosforu do azotu,z drugiej jednak strony kombinowanie moze sie tutaj zle skonczyc, wiec nie wiem czy ostatecznym wyjsciem nie bedzie restarcik,najlepiej niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni koledzy z forum
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: