Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « BADRASS 140l Prawie jak BW aktualizacja 05.06.2013
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: BADRASS 140l Prawie jak BW aktualizacja 05.06.2013  (Przeczytany 17491 razy)
akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #30 : Luty 23, 2013, 10:57:09 »

Z tego co widać na zdjęciach to piękny zbiornik!

Czytając Wasze posty nasuwa mi się pytanie: Jak się pakuje ryby? Przez cały kraj żywe mogą dojechać? Jak to wygląda?  Ciekawość odkrywania świata się odzywa. Wink
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #31 : Luty 23, 2013, 11:05:31 »

Czytając Wasze posty nasuwa mi się pytanie: Jak się pakuje ryby? Przez cały kraj żywe mogą dojechać? Jak to wygląda?  Ciekawość odkrywania świata się odzywa. Wink
Worki z wodą i tlenem + karton ocieplony styropianem.
Wysyłka - najlepiej PKP bo przesyłka leży sobie w przedziale konduktorskim, czyli w ciepłym i suchym miejscu.
Kiedyś kupiłem ryby z wysyłka PKS. Paczka jechała całą droge z innymi bagażami. Dostałem karton pognieciony i mokry.
Może miałem pecha, bo znam ludzi którzy PKS sobie chwalą.
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #32 : Luty 23, 2013, 11:41:18 »

Te ryby muszą być chyba ledwo żywe... o.O   jakoś nie tak sobie to zawsze wyobrażałam.
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #33 : Luty 23, 2013, 12:07:35 »

Te ryby muszą być chyba ledwo żywe... o.O   jakoś nie tak sobie to zawsze wyobrażałam.
Czemu ledwo żywe?
A jak Twoim zdaniem wiezie się ryby z odłowu, czy chodźby z hurtownii gdzieś na 2 koniec polski?
Zapisane

akwarystycznie
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 333


« Odpowiedz #34 : Luty 23, 2013, 14:08:10 »

a no tak. łojeja. Świat jest zadziwiająco prosty. Ludzie zawsze szukają drogi na około. Ale to chyba nie miejsce na rozmowy a transporcie ryb. Jeszce raz gratuluję akwarium i pozdrawiam serdecznie wszystkich akwarystów! ŻYCIE JEST PIĘKNE!
Zapisane

The only place where success comes before work is in the dictionary.
("Jedyne miejsce gdzie sukces przychodzi przed pracą jest w słowniku" - angielskim)
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #35 : Luty 23, 2013, 15:44:37 »

1. Miały być z płn Wenezueli i wsch Kolumbii
2. Miały być dostosowane wielkością do baniaka
3. Miały być z czarnych wód
4. Miały być pelęgniczki
Więc średnia wyszła - Mikrogeophagus ramirezi i takie dziś małe 2-miesięczne 4 maluchy trafiły do mojego zbiornika.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #36 : Kwiecień 24, 2013, 10:23:17 »

No i jak tam te Twoje ramirezy? Pływają czy znów coś zmieniłeś?
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #37 : Kwiecień 30, 2013, 21:52:02 »

No i jak tam te Twoje ramirezy? Pływają czy znów coś zmieniłeś?

coś poszło nie tak na serwerze?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2013, 10:26:46 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #38 : Czerwiec 05, 2013, 10:25:17 »


No i jak tam te Twoje ramirezy? Pływają czy znów coś zmieniłeś?

Nic nie zmieniałem, ale zastanawiam się czy w ogóle warto. Kwiaty pokrywają korzeniami coraz większą powierzchnię słupa wody więc nic nie będę dodawał.
Po pewnej modyfikacji osmozy (prefiltr sznurkowy),  zastosowałem armatkę torfową - to był strzał w dziesiątkę.
Jarzeńce mają taki pasek boczny czerwony, że aż dech zapiera. To samo ramirezy - nie wiedziałem, że mogą mieć takie kolory. No i co podmiana ryby  wycierają się jak głupie.

Parametry mówią same za siebie: pH 5.8-6.5 (nigdy nie udało mi sie tak nisko zjechać!), NO2-0, NO3-5, Kh-0, GH-1-3
Stosuję napowietrzanie z filtra wew. po to aby nie było wahnięć pH.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #39 : Czerwiec 05, 2013, 17:49:28 »

Fotki aktualne gdzie?
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #40 : Czerwiec 05, 2013, 19:26:46 »

Parametry mówią same za siebie: pH 5.8-6.5 (nigdy nie udało mi sie tak nisko zjechać!)

Ile zostawiłeś olchy czarnej?
Zapisane

gg - 4479432
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #41 : Czerwiec 05, 2013, 19:51:51 »

Fotki aktualne gdzie?

W pierwszym poście.

Ile zostawiłeś olchy czarnej?

Szyszek i liści wcale nie wymieniam tylko dokładam. Zbrojniki uwielbiają buszować w tym syfie, który zalega na dnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2013, 19:54:55 wysłane przez badrass » Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #42 : Czerwiec 05, 2013, 20:45:03 »

Szyszek i liści wcale nie wymieniam tylko dokładam. Zbrojniki uwielbiają buszować w tym syfie, który zalega na dnie.
Chodziło mi o korzenie z korą. Czy wyrzuciłeś całą olchę (korzenie)? Czy poza szyszkami zostawiłeś coś?
Zapisane

gg - 4479432
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #43 : Czerwiec 05, 2013, 20:51:57 »


Chodziło mi o korzenie z korą. Czy wyrzuciłeś całą olchę (korzenie)? Czy poza szyszkami zostawiłeś coś?

A jeśli o to chodzi to zostawiłem sobie kilka patyków, a resztę zostawiłem w piwnicy. Sam wiesz jaką smołę potrafi to zrobić. Tymi korzonkami od Ciebie to spokojnie zaczerniłbym baniak 1000l.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #44 : Czerwiec 05, 2013, 21:00:25 »

Świetnie to wygląda.
Parametry wody jak marzenie.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
 
Skocz do: