Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « BADRASS 140l Prawie jak BW aktualizacja 05.06.2013
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: BADRASS 140l Prawie jak BW aktualizacja 05.06.2013  (Przeczytany 17415 razy)
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #15 : Luty 12, 2013, 08:29:00 »

Przestań mnie zniechęcać, gdyż ja cały czas planuje takiego klocka :p

Akwarium ładnie się zapowiada, chociaż szczerzę mówiąc nie przepadam za BW.

Ps. Chyba pora zmienić podpis   Good !
Kadafix, jeśli masz tylko miejsce, weź sobie przynajmniej 240l - niby to tylko 20cm różnicy na długości, ale w dalszej perspektywie ma to spore znaczenie. No i baniak nie jest tak klockowaty Wink

Badrass, nie pamiętam dokładnie skąd jesteś, ale do Arsika masz chyba niezbyt daleko. Pogadaj z nim, on sprowadzi Ci w zasadzie wszystko co sobie wymyślisz.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #16 : Luty 12, 2013, 19:50:26 »

Chętnie zobaczyłbym zdjęcia z bliska, przede wszystkim aranżu podłoża i samej strefy przydennej. Czy planujesz jakieś zbrojniki?

Na razie od Twoich korzeni nic nie widać  Cheesy Muszę dziś (jak zdąży do 22.00 nalecieć woda z RO) podmienić z 50l wody.
Parę z nich wyleci na pewno bo robi się straszna smoła, a co do zbrojników...to wiesz nawet nie brałem ich pod uwagę ale dałeś do myslenia.

Badrass, co ja bym dal za takie pH. Korzeni, gałęzi i lignitów mam od cholery, a i tak poniżej 6,5 ostatnio nie dam rady zejść.

Sam jestem w szoku! Mnie również nigdy sie nie udało. Jutro bedzie u mnie znajomy z pH-metrem elektronicznym to sprawdzę czy przypatkiem testy kropelkowe są OK.

Badrass, nie pamiętam dokładnie skąd jesteś, ale do Arsika masz chyba niezbyt daleko. Pogadaj z nim, on sprowadzi Ci w zasadzie wszystko co sobie wymyślisz.

No przecież ze stolicy....ale Krzyżackiej, a o kim mówisz nie mam zielonego pojęcia.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #17 : Luty 12, 2013, 19:54:29 »

  o kim mówisz nie mam zielonego pojęcia.

Arsik to Artur z Akwa-pasji. Mieszka w Szczecinie i faktycznie ściągnie co zechcesz.
Nie myślałeś nad tłem skrzynkowym? W BW świetnie wygląda podświetlone ledami.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #18 : Luty 12, 2013, 20:45:16 »

Nie myślałeś nad tłem skrzynkowym? W BW świetnie wygląda podświetlone ledami.

No niby mam przygotowane na styrodurze gałązki brzozy w piwnicy  ale to może jeszcze poczekać
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #19 : Luty 16, 2013, 21:47:14 »

No więc tak: mija tydzień od założenia baniaka. W tym czasie wywaliłem korzenie olchy z korą, bo tak barwiło wodę, że nic nie było widać.

Dodałem odżywki dla bakterii, wsadziłem 2 nowe korzenie - podobno torfowe.

Zmierzyłem parametry wody:

pH: 6,8-7,0 (trochę skoczyło)
GH (TWo) - 3*n
KH (TWw) -9*n
NO2 - 0 mgl/l
NO3 - 0 mg/l

Temp 23-25*C, świecę różnie od 4 do 7 godz. ze względu na brak fauny i flory.

Wiem, że baniak świeży ale NO3 powinno już coś chyba pokazywać?

Tym bardziej, że na korzonkach pokazała się jakaś pleśń ( znaczy że coś tam już żyje Grin)

Póki co w tym tygodniu położę na powierzchnie trochę pistii

Co do obsady to zastanawiam się:

Pielęgniczki kratkowane
Otoski
Zwinniki lub drobnoustki


Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #20 : Luty 16, 2013, 21:59:48 »

Badrass, zobacz ile tego jest http://allegro.pl/listing.php/search?category=90175&sg=0&string=piel%C4%99gniczka
Serio chcesz do tak nietuzinkowego zbiornika dawać tak pospolote ryby?
Niby to nie moja sprawa i nie mnie ma to się podobać, ale trochę szkoda takiego szkiełka...
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #21 : Luty 16, 2013, 22:23:10 »

Badrass, zobacz ile tego jest http://allegro.pl/listing.php/search?category=90175&sg=0&string=piel%C4%99gniczka
Serio chcesz do tak nietuzinkowego zbiornika dawać tak pospolote ryby?
Niby to nie moja sprawa i nie mnie ma to się podobać, ale trochę szkoda takiego szkiełka...


Wiedziałem, że zaczniesz pierwszy mnie motywować do uzyskania naprawdę nietypowego baniaka Cheesy
No na Allegro jest rzeczywiście jest wybór... pospolity. Niby mam na to jeszcze czas ale już dostaję do łba - cóż mógłbym tam wsadzić.
Muszę poszukać kontaktu do gości, od którego miałem kiedyś  taeniacara candidi. Może coś będzie miał ciekawego.
A czy muszą być z Ameryki? Otóż nie, może coś z Afryki tam też są czarne wody.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #22 : Luty 16, 2013, 22:37:33 »

Azja tez bylaby fajna. Przy takich parametrach wody czekoladowce czulyby sie swietnie. Do tego np. jakies ciekawsze szczupieńczyki...
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 08:50:34 wysłane przez mrs » Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #23 : Luty 17, 2013, 09:23:32 »

  taeniacara candidi.

I to jest bardzo dobry wybór
Nieźli wojownicy  z tych ryb. Cheesy
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #24 : Luty 21, 2013, 20:20:48 »

I co, Badrass. Wybrałeś coś?
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #25 : Luty 22, 2013, 09:12:33 »

I co, Badrass. Wybrałeś coś?
Jeszcze nie, tłumaczę sobie, że jeszcze mam czas, że jeszcze cykl azotowy się nie zakończył.
Sam nie wiem co tam wpuścić.
 Tanieacara candidi napewno nie będzie, bo nie ma skąd w pobliżu.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #26 : Luty 22, 2013, 10:25:38 »

I co, Badrass. Wybrałeś coś?
Jeszcze nie, tłumaczę sobie, że jeszcze mam czas, że jeszcze cykl azotowy się nie zakończył.
Sam nie wiem co tam wpuścić.
 Tanieacara candidi napewno nie będzie, bo nie ma skąd w pobliżu.
A wysyłkowo?
Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #27 : Luty 22, 2013, 11:02:32 »

Ciekawi mnie co będzie na dnie. Można wybrać całkiem ładną ekipę sprzątająca. Zarówno chwastojadów, mięsojadów jak i drewnojadów. Przy drewnojadach może okazać się, że zamiast ekipy sprzątającej będzie ekipa brudząca. Zrobią piękny tartak i kubełek trzeba będzie raz w miesiącu otworzyć.
http://pleco.com.pl/viewtopic.php?t=699

EDIT:
Może L288, L260, L163?
http://pleco.com.pl/viewtopic.php?p=12925&sid=ba8f3a57407a23158b8f8bc73e2a6130#12925
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 11:15:23 wysłane przez sebtul » Zapisane

gg - 4479432
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #28 : Luty 22, 2013, 20:11:52 »

A wysyłkowo?

Wiesz to jak loteria, może sie okazać, że wyjdzie jak u Ciebie ze skośnopręgimi

Ciekawi mnie co będzie na dnie.

Też myślałem o "eLkach" ale jakoś nie widzę tego za bardzo

Nie wiem, dam znać na pewno jak coś wpadnie mi w oko.

Pzdr
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #29 : Luty 22, 2013, 20:18:08 »

Wiesz to jak loteria, może sie okazać, że wyjdzie jak u Ciebie ze skośnopręgimi
Wiesz, ja w ogóle miewałem problemy z wysyłkowym zakupem ryb, ale bardzo dużo ludzi dokonuje zakupu w taki sposob i wszystko jest ok.
Dużo zależy jednak od sprzedawcy i tego jak zapakuje ryby.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: