Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Kavior - 240L Ozdobne - Aktualizacja 15.09.2010
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kavior - 240L Ozdobne - Aktualizacja 15.09.2010  (Przeczytany 7941 razy)
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 16, 2010, 09:17:05 »

Chcesz rad? OK Wink

Piszesz, że baniak wystartował tydzień temu a już jest przerybiony.
Wysoki poziom związków azotu i niedojrzałe akwarium.
Glony rosną na azocie, bo ani rośliny ani bakterie nie są w stanie tego przerobić.
Ja Ci polecam oddać część obsady.
Zostaw 2 skalary, neony i kirysy. Oddaj glonki, oddaj gupiki. Piskorki w sumie mogą zostać.
Kup na powierzchnię pistię albo limnobium, to szybko rośnie i dobrze pochłania związki azotu.
Kup sera nitrivec - pożywkę dla bakterii denitryfikacyjnych i dolewaj zgodnie z instrukcją przez 2 tygodnie.
Glon zeskrob z szyb, z roślin też by się przydało jak dasz radę.
Ile godzin świecisz?
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Kavior
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 16, 2010, 09:26:15 »

Chcesz rad? OK Wink

Piszesz, że baniak wystartował tydzień temu a już jest przerybiony.
Wysoki poziom związków azotu i niedojrzałe akwarium.
Glony rosną na azocie, bo ani rośliny ani bakterie nie są w stanie tego przerobić.
Ja Ci polecam oddać część obsady.
Zostaw 2 skalary, neony i kirysy. Oddaj glonki, oddaj gupiki. Piskorki w sumie mogą zostać.
Kup na powierzchnię pistię albo limnobium, to szybko rośnie i dobrze pochłania związki azotu.
Kup sera nitrivec - pożywkę dla bakterii denitryfikacyjnych i dolewaj zgodnie z instrukcją przez 2 tygodnie.
Glon zeskrob z szyb, z roślin też by się przydało jak dasz radę.
Ile godzin świecisz?

Akwarium wystartowalo miesiac temu... to po 1 Smiley niedoczytasz zbyt dokladnie, nie napisałęm tez, ze mam glony na szybie... tylko na roslinkach...
Jesli chodzi o pistie mam jej dosc duzo na powierzchni Smiley, jeśli chodzi o azotyny to postaram się jeszcze dokupić preparat sery.
Świecę dziennie przez 11 godzin.
Zapisane

bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 16, 2010, 09:30:16 »

Sory z pracy piszę.
Sere daj. Z roślin zbierz.
Opinie są podzielone, ale ja wpuszczam ryby na 3-4 dzień przeważnie i daję serę i glonów nigdy nie miałem odkąd tak robię.
Ale świecę 8 godzin i mam standardowe światło.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Kavior
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13



WWW
« Odpowiedz #18 : Styczeń 08, 2013, 12:40:20 »

Witam serdecznie po długiej przerwie.

Ponieważ wszystkie neonki poumierały już w moim akwarium, chciałbym dopełnić obsadę. Pytanie czym mogę i w jakich ilościach.
Przypomnę, że mój baniaczek to klasyczne 240L 120x40x50.
Aktualna obsada:
2 x dorosły skalar (para)
3 x bocja wspaniała (chyba Smiley, taka żółto-czarna
5 x jakiś kirysek albinosek

Czy do tego baniaka mogę kupić jakieś ładne wybarwione duże ślimaki?
Co innego i w jakich ilościach mogę dołożyć?

Pozdrawiam,
K.
Zapisane

falko
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #19 : Styczeń 15, 2013, 03:37:04 »

Oddałbym bocje, a dokupił ok. 10 kirysków spiżowych (te albinosy to najprawdopodobniej są właśnie kiryski spiżowe, ewentualnie pstre) i kilkanaście sztuk jakichś większych kąsaczy (np. bystrzyka Pereza/czerwonoplamego lub tetrę cesarską).
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: