Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nitki atakują !!!  (Przeczytany 3113 razy)
SEB885
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« : Grudzień 31, 2012, 10:18:50 »

Nie wiem co źle robię wygrałem walkę z okrzemkami ale po kilku dniach na roślinach zaczęły się gęsto pojawiać nitki.Kupiłem tropical algin i go dawkuje .Nie mogę znaleźć przyczyny powstawania nitek , oświetlam akwarium od 7.30 do 18.30  2x24w . Dozuje Co2 z bimbrowni bezpośrednio z pierwszej butli, nie przekarmiam ryb , dawkuje nawóz aqua art classic , parametrów wody niestety nie znam ale myślę że są dobre ponieważ nie mam przerybienia a filtr fzn2 jest ustawiony na maksa . Glony te pojawiają się w moim akwarium najmocniej na nurzańcach obok filtra i zaczynają atakować rogatka. Kompletnie nie wiem co robić zaciemnić akwarium , lać jakąś chemie , usuwać glony mechanicznie (już to robie) , a może to ma związek z prądem wody.
 
Proszę was serdecznie o pomoc bo niezbyt się na tym znam.

                                                                                                 Szczęśliwego nowego roku!!! Cheesy
Zapisane
tomes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 326



« Odpowiedz #1 : Grudzień 31, 2012, 15:15:39 »

Musisz zadbać o dobrą kondycją roślin, wtedy glony sie wycofają.
Gazuj CO2 ile wejdzie, dawkuj normalnie nawozy, nic nie zmieniaj przez jakiś czas, a efekty same przyjdą.
Największym błędem jest chyba ograniczanie suplementacji nawozów, co w konsekwencji prowadzi do osłabienia kondycji roślin i większej inwazji glonów.
Więc nie głodz roslin nawet jeśli w początkowym etapie glony nie będą odpuszczać.

U mnie nitki odpuściły ostatecznie gdy zacząłem stosować EI.
Zapisane

SEB885
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #2 : Styczeń 01, 2013, 01:15:35 »

Dzięki za odpowiedź .

Czyli nie stosować tropical algin , bo to osłabia rośliny?
Zapisane
amstaff12
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #3 : Styczeń 01, 2013, 13:34:11 »

oczywiście że możesz stosować ten nawóz ale może dokup sobie jeszcze wegiel w płynie sam to stosuje efekt nieziemski ,ale nie przesadź z nimi bo będziesz miał kolejny problem z glonem
 
Zapisane
SEB885
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #4 : Styczeń 02, 2013, 14:40:59 »

tropical algin to nie nawóz tylko środek przeciw glonom a węgiel w płynie mam i rzeczywiście jest dobry
Zapisane
mszyjka22
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #5 : Styczeń 04, 2013, 21:51:02 »

Witam
Kolega chce mi dac roslinki rozne gatunki tylko jest problem sa nitki na nich czy jak obetne zarazone liscie to pojawia sie znowu u mnie w akwa?
Zapisane

126 L, 25 L,
SEB885
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #6 : Styczeń 05, 2013, 08:34:21 »

Witam!

 Moim zdaniem jak obetniesz zarażone liście to i tak mogą ci się pojawić nitki w akwarium bo na pewno jest zarażona cała roślina.Ale warto obciąć zarażone liście a reszte wyczyścić mechanicznie i zanim wsadzisz je do akwarium zrób im w wiaderku kąpiel w zielonej herbacie przez dwa dni. To powinno pomóc.
 
                                                                     Pozdrawiam!
Zapisane
mszyjka22
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #7 : Styczeń 05, 2013, 08:55:52 »

Dzieki przetestuje
Zapisane

126 L, 25 L,
SEB885
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



« Odpowiedz #8 : Styczeń 05, 2013, 19:20:45 »

Oczywiście trzymaj wiaderko w ciemnym miejscu Cheesy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: