Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Dziwna sprawa z Taflą wody. Pilne!
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwna sprawa z Taflą wody. Pilne!  (Przeczytany 3124 razy)
dudek1015
Nowy
*
Wiadomości: 7


« : Grudzień 03, 2012, 14:56:02 »

Witam mam problem z wodą. Chodzi o to że od 7dni mam akwarium i 7 dnia podmieniałem wode... I dzisiaj wstaje i patrze i takie coś się utworzyło na tafli wody. Co to jest i jak to zwalczyć ? Już mam takie coś od 2dni...


Uploaded with ImageShack.us
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #1 : Grudzień 03, 2012, 18:49:53 »

Nie wiele widać. Ale sądzę, że to jest filtr bakteryjny - nic nie robić - jak akwarium dojrzeje - samo zniknie. Możesz też tak ustawić wylot filtra - żeby to "rozwalał". IMO - nie ma się czym przejmować.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
dudek1015
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #2 : Grudzień 04, 2012, 21:49:44 »

Hehe dzięki wielkie za wyjaśnienie. Nie miałem pojęcia od czego to może być ;]
Zapisane
szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #3 : Grudzień 06, 2012, 08:08:26 »

Mam taki sam syfik na tafli po ostatniej podmianie 1/2 wody
Bakterie znalazły jakąś dobrą pożywkę i dlatego ostro się rozmnożyły, u mnie filtr miesza deszczownią już połowy niema po 2 dniach.
Zapisane

iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #4 : Grudzień 06, 2012, 08:47:08 »

Filtr powierzchniowy załatwia sprawę. U mnie znowu też się wytworzył film bakteryjny. Niestety nie mogę sobie pozwolić na filtr powierzchniowy, zawieszany jest przez boczną szybę, a ja mam pokrywę. Znalazłem taki za nawet 16zł, do mniejszego litrażu (mam 200l, a jest do 60l), jako "zbieracz filmu" by się nadał bo filtr już mam a to byłby dodatkowy tylko do filmu. Ma ktoś namiar na filtr powierzchniowy montowany wewnątrz akwarium (nie wykorzystujący bocznej szyby? No i żeby był niezależny czyli działał sam bez brzęczyka czy kubełka bo mam filtr gąbkowy. Może jest jakiś inny sposób na zamontowanie takiego filtra, może ktoś podpowie? Sprawa z wymianą gazową nie przeszkadza mi tak bardzo jednak mam wrażenie, że do akwarium przez to dociera mi mniej światła a oświetlenie i tak mam standardowe (słabe).
Zapisane

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #5 : Grudzień 06, 2012, 11:36:52 »

kup aqua szuta turbo 550 i zamontuj go do góry nogami tak żeby szczeliny w pojemniku wystawały trochę ponad powierzchnię wody wtedy będzie Ci ładnie zbierać tylko wyreguluj dobrze przepływ wody.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: