Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « [180l][100x50x40] Profil z plażą na Amazoni new.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: [180l][100x50x40] Profil z plażą na Amazoni new.  (Przeczytany 5994 razy)
Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #15 : Marzec 05, 2013, 21:29:24 »

Super akwarium. Czekam na nowe fotki Cheesy

A co do plaży.
Zastanawiam się, czy by sobie też nie zrobić. Prawa i lewa strona trawniczek, a po środku plaża. Tylko co zrobić, aby trawnik nie wchodził mi na plaże, oraz żeby nie mieszała się ona z innym podłożem. Chcę mieć w akwarium zbrojnika sturisome parkę, pielęgniczki kakadu i otoski, więc mogą one mieszać  Wściekły
I tak myślę, czy by zdało egzamin, gdybym między plaże a trawnik powciskał płaskie kamienie, aby to rozdzielić. Kamienie wystawały by z 0,5-1 cm nad podłożem, tak żeby trawniczek go trochę maskował jak podrośnie. Podoba mi się plaża, oraz chciał bym ją zrobić ze względu na kakadu i zbrojnika Wink
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
Anubis-RE
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 955



« Odpowiedz #16 : Marzec 08, 2013, 12:29:39 »

Płaskie kamienie, czy też lignit porośnięty mchem, doskonale będzie blokował mieszanie się podłoży, problem tylko w tym, że zbrojniki często kopią w piasku lub nawet "falują" próbując zagrzebać się w nim co może spowodować, że piasek będzie fruwać po całym akwarium aż po tafle wody i w tedy na nic bariery, nawet gdyby były szczelnie wklejone z szyby.
Zapisane

pietach
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 539


« Odpowiedz #17 : Marzec 08, 2013, 13:51:14 »

Jak jest żwirek to zbrojniki są "grzeczne"
Ale jak poczują piasek to kopią aż do szkła - ot taka ich natura.
Zapisane

Jak zmieścić 100 ryb w 1 litrze ?
Puszka szprotek i flaszka.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: