Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka obsada do kuli 26l ?  (Przeczytany 11056 razy)
damianzgierz
Nowy
*
Wiadomości: 27


« : Listopad 21, 2012, 14:27:16 »

Witam! Chcialbym zalozyc akwarium i wielkoscia najbardziej odpowiadalo by w moim pokoju kula. Chce kupic taka kule http://allegro.pl/bowl-37-aquael-set-ii-kula-26l-i2756191973.html    i stad moje pytanie czy oplaca sie wogole takie akwarium dla rybek ? ile rybek i ewentualnie jakich moze sie do niego zmiescic ??
Zapisane
vmarcinv
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19



« Odpowiedz #1 : Listopad 21, 2012, 14:39:01 »

do kuli mozesz sobie wlozyc leb nie kupuje sie kuliiii
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #2 : Listopad 21, 2012, 14:44:33 »

nie kupuje sie kuli, jak juz to kup 30 litrowe zwykłe akwarium.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #3 : Listopad 21, 2012, 14:54:21 »

Kuli generalnie też nie polecam, bo bardziej nadaje się na suszki lub cukierki niż akwarium. Jednak w tym konkretnym przypadku jest ona zaopatrzona w filtr, co zdecydowanie zmienia postać rzeczy-koledzy wyżej chyba tego nie zauważyli. Negatywne opinie o kulach wiążą się ściśle z brakiem filtracji.
Niestety litraż pozostaje bardzo mały, więc jedyne co mógłbyś tam wepchnąć to niewielki korzonek z mchem i kilka krewetek karłowatych.

Mimo wszystko za takie pieniądze polecam kupić gotowy zestaw z akwarium prostokątnym lub cube, np.:

http://allegro.pl/aquael-zestaw-akwariowy-shrimp-set-30l-podloze-i2782517751.html

W akwarium o prostych szybach dużo lepiej prezentują się zwierzęta i rośliny.
Zapisane

tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #4 : Listopad 23, 2012, 15:11:36 »

Też jestem tego zdania że lepiej już te pieniądze wydać na prostokątną 30 niż tą kulę.  W tej kuli nie wiele się zmieści, a też kiepsko będzie się prezentować no i dla zwierząt które będziesz chciał trzymać - brak komfortu.
Kula działa jak soczewka - ryby widzą Cię jeszcze większymi niż jesteś.
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #5 : Listopad 24, 2012, 20:26:02 »

Kula działa jak soczewka - ryby widzą Cię jeszcze większymi niż jesteś.

Gorzej kula działa na rybie oko jak widok w sali ze śmiesznymi lustrami obraz jest po prostu zniekształcony w róznych partiach kuli inaczej przez co ryba z czasem uszkadza sobie najprawdopodonie wzrok.

Ps. Dla tych co myślą że nie wiem o czym piszę proponuje atykuł co do kąta widzenia ryb:
http://www.seti.art.pl/artykuly/rybieimpresje.htm
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2012, 20:31:50 wysłane przez baniakmaniak » Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #6 : Listopad 25, 2012, 00:10:02 »

Kula działa jak soczewka - ryby widzą Cię jeszcze większymi niż jesteś.

Gorzej kula działa na rybie oko jak widok w sali ze śmiesznymi lustrami obraz jest po prostu zniekształcony w róznych partiach kuli inaczej przez co ryba z czasem uszkadza sobie najprawdopodonie wzrok.

Ps. Dla tych co myślą że nie wiem o czym piszę proponuje atykuł co do kąta widzenia ryb:
http://www.seti.art.pl/artykuly/rybieimpresje.htm

O, dzięki za sprostowanie
Zapisane
theng
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 40


« Odpowiedz #7 : Listopad 25, 2012, 09:26:34 »

Do kuli to tylko ładna kompozycja z suszek pasuje.
Za cenę tej kuli kupisz akwarium 30l z pokrywą, filtrem np. FZN-1, grzałką, roślinami i obsadą odpowiednią do litrażu. I jeszcze powinna reszta zostać  Cheesy.
Zapisane
ssebastiann
Rybnięty
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38



« Odpowiedz #8 : Listopad 25, 2012, 15:58:39 »

dużo lepiej będzie się prezentowała kostka opti white jak nie masz miejsca na nic większego np taka 27L za 100zł :
http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-30x30x30-4mm-okolice-krakowa-i2746665873.html

do tego mały filterek aquael za 35 zł:
http://allegro.pl/filtr-wewnetrzny-aquael-fan-mini-plus-30-60l-i2785684330.html

do tego dobre podłoże, grzałeczka, mchy, krewetki i kilka np razborek galaxy, oświetlenie i w cenie kuli masz porządną kosteczke dużo ustawniejsza i przyjemniejsza dla oka oraz przyjazna dla mieszkańców.

Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 26, 2012, 08:37:40 »

27L
(...)
kilka np razborek galaxy
(...)
przyjazna dla mieszkańców.
Na pewno 27l nie będzie przyjazne dla galaxy. Będzie dokładnie tak samo ciasne jak kula z tematu. Nie wiem dlaczego sporo osób się uwzięło, żeby ruchliwe, ławicowe ryby pchać do jakichś szklanek i jeszcze twierdzić, że to komfortowe mieszkanie dla takich ryb.
Zapisane

szakallo
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 580


Bo rybka lubi pływać.


« Odpowiedz #10 : Listopad 26, 2012, 11:43:26 »

Nie wiem dlaczego ludzie wybierają kule
Samo to że jest to kula całkowicie dyskwalifikuje ten twór jako obiekt w którym warto cokolwiek oglądać.
Jaka to przyjemność machać głową żeby coś zobaczyć jeśli siedzi z boku?
Taka kula to inaczej szkło powiększające a co za tym idzie trzeba kierować wzrok tak jak i soczewkę.
Jak dla mnie kula to nieporozumienie.
Zapisane

damianzgierz
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #11 : Listopad 30, 2012, 17:43:36 »

Jednak kupuję akwarium około 70l.  60x30x45. Coś w tych wymiarach. Chciałbym abyście coś mi doradzili i uświadomili. Tak jak już pisałem wcześniej jestem laikiem i nie wiem co i jak w praktyce. Czytałem trochę teorii ale mam mętlik w głowie. Chciałbym mieć w akwarium jakieś mało wymagające roślinki. Jak to jest z oświetleniem do roślin i nawożeniem. Od razu mówię że żadne Co2 nie wchodzi w grę ponieważ po prostu nie stać mnie na takie inwestycje. Pomocy!
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #12 : Listopad 30, 2012, 18:03:08 »

NO i świetna decyzja z tym zakupem!!!

Znajdź jakiś ciekawy korzonek, albo kilka ładnych kamieni (ale nie takich z plaży w Łebie Smiley ). Ułóż je w akwarium na żwirku rzecznym, lub drobnym czarnym bazalcie. Z roślin polecam na początek nurzańca, hydrofilie wszelkiej maści, microsoria, sagittarię. To rośliny, które nie wymagają za dużego światła-to standardowe w pokrywie zwykle im starczy. Nie trzeba ich też nawozić, ani podawać co2.
Wpisz sobie w wyszukiwarce "zbiorniki LT", pooglądaj i zastanów się czy takie klimaty Ci pasują.
Zapisane

damianzgierz
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #13 : Listopad 30, 2012, 18:37:11 »

Napewno pasowało by mi to że nie muszę kupowac butli Co2 ani nic tak drogiego. Tylko chodzi mi o to co musze zapewnic moim roslinkom w akwarium ? jakie oswietlenie na takie akwarium ? i czy jakas ziemie pod zwir czy cos? i wogole nie trzeba niczym nawozic? a jak z podmianami wody? bo czytalem ze bardzo rzadko ale jaki musze miec wtedy filtr? i czy napowietrzacz jest wtedy konieczny ? chcialbym wszytsko wiedziec zeby nie popelnic zadnych bledow na starcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 18:48:02 wysłane przez damianzgierz » Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #14 : Grudzień 01, 2012, 13:47:02 »

Kupiłeś samo szkło bez pokrywy z oświetleniem? Fabryczna pokrywa bardzo ułatwiłaby Ci zadanie.
Na początek nie polecam ziemi. Lepiej zacząć od samego żwiru lub bazaltu i ewentualnie kupić kulki nawozowe.
Kwestia filtracji to bardzo indywidualna sprawa-ja jestem zwolennikiem filtrów zewnętrznych, ale jest tu sporo osób, które doskonałe wyniki osiągają przy zwykłym filtrze wewnętrznym.
Podmiany wody robi się co mniej więcej tydzień po 30% wody.
Zapisane

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: