Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka obsada do kuli 26l ?  (Przeczytany 11054 razy)
damianzgierz
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #15 : Grudzień 01, 2012, 15:23:33 »

Czy napowietrzacz jest konieczny??
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #16 : Grudzień 01, 2012, 15:40:56 »

napowietrzacz nie ale filtr tak. Filtr bedzie ruszał taflą wody co juz napowietrza wode.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
damianzgierz
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #17 : Grudzień 01, 2012, 20:27:32 »

a jaki filtr? z deszczownica?
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #18 : Grudzień 02, 2012, 08:40:35 »

to juz raczej obojętne i kwestia gustu.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
damianzgierz
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #19 : Grudzień 02, 2012, 10:37:26 »

czyli pod nie zbyt wymagajace roslinki nie tzreba ziemi ? wystarczy sam zwirek ?
jesli tak to jaki najlepiej ?
Zapisane
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #20 : Grudzień 02, 2012, 10:58:52 »

ziemie też stosuje sie w LT i wlasnie tez dla mniej wymagających. Ja akwaium na ziemi nigdy nie mialem więc sie nie wypowiem. Zwirek koniecznie kwarcowy najlepiej o frakcji 1-3mm. Ew dokup zo zwirku kulki gin-torf i wsadz w podłoze.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #21 : Grudzień 02, 2012, 11:11:23 »

Czarne podłoże bazaltowe o małej granulacji taż jest świetne i dobrze się prezentuje.
Zapisane

Kadafix
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 269


« Odpowiedz #22 : Grudzień 02, 2012, 11:46:25 »

Podłoże z ziemią ogrodową jest dobre. Rośliny szybko rosną, ładnie wyglądają. Minusem jednak jest to, że trzeba grubszej warstwy podłoża niż przy samym żwirku, oraz to, że podczas sadzenia żwirku jest coraz mniej, gdyż ginie on w ziemi Cheesy 

Przygotowanie jest proste- kupujesz tanią ziemie ogrodową, bez żadnych dodatków nawozów (nawóz zabije ci rybki). Wysypujesz warstwę około 3-4 cm, odsuwasz ją na około 2,5 cm od ścianek akwarium, aby ziemia nie miała kontaktu z światłem tak jak na obrazku http://i12.photobucket.com/albums/a206/tomaszek1606/uoonaziemia.jpg
Można przykryć ziemię siatką, ale nie stosowałem jej, więc nie wiem. Ponoć przez nią ciężko jest zaś wyciągnąć zakorzenione rośliny. Następnie obsypujesz boki żwirem i przykrywasz całą ziemie warstwą około 4-5 cm.
Zapisane

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, weź akwarium, popatrz w nie.
chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #23 : Grudzień 02, 2012, 12:03:18 »

Vento : faktycznie moze być i bazalt.

Kadafix :
" (nawóz zabije ci rybki)" to żes poleciał Grin. Początkującemu nie mow tak bo bedzie myślał ze Potas magnez zabije mu całą obsade. A to Tylko mocznik i cały jego przerób jest groźny i to tylko w dużych stężeniach.
Ew metale ciężkie.
" Ponoć przez nią ciężko jest zaś wyciągnąć zakorzenione rośliny." ucinasz korzenie przy podłożu i po kłopocie. Z podłoży jonowymiennych też wyjmowanie na chama roslin z korzeniami moze spowodować to co w ziemi czyli dostanie sie do wody bardzo duzej liczby związków dlatego lepiej ucinać korzenie.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #24 : Grudzień 02, 2012, 12:51:26 »

Wydaje mi się, że dyskusja na temat walorów i wad ziemi w akwarium, jest tu zbędna. Kolega Damianzgierz zaznaczył na wstępie wątku, że nie bardzo się zna na akwarystyce, więc po co utrudniać mu życie i ryzykować niepowodzenie, lub problemy z utrzymaniem akwa na ziemi, skoro sam bazalt i rosnące na nim mało wymagające rośliny, są niemal bezobsługowe, wyłączając oczywiście podmiany wody. Niech sobie zacznie w najprostszy możliwy sposób i ewentualnie w miarę rosnącego apetytu na akwarystykę, zacznie kombinować z ziemią, lub aktywnymi podłożami. Tymczasem nawet nie wiemy, czy chce akwarium roślinne, czy dekoracyjnego ogólniaka.
Zapisane

damianzgierz
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #25 : Grudzień 02, 2012, 12:57:38 »

chce zeby bylo ladnie i schludnie :p niechce przepelnionego roslinami akwa. chce pare ladnych roslinek przyjemnych dla oka i towarzyskiej obsady Smiley jakie kulki do tego zwirku musze kupic? chce miec pare kiryskow panda. jakie jest dla nich najlepsze podloze ale jednoczesnie i dobre dla roslin ?
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #26 : Grudzień 02, 2012, 13:02:52 »

kirysy generalnie wolą drobne podłoże bez ostrych krawędzi, więc żwirek rzeczny w tym wypadku najlepiej by pasował. Mi osobiście się nie podoba ze względu na kolor, ale to rzecz gustu.
"Kulki nawozowe" wpisz na alledrogo w dziale akwarystyka i wybierz te od sprzedawcy z najlepszymi opiniami-cała filozofia Smiley
Zapisane

chodys1910
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 622


« Odpowiedz #27 : Grudzień 02, 2012, 13:03:36 »

trudniać mu życie i ryzykować niepowodzenie, lub problemy z utrzymaniem akwa na ziemi, skoro sam bazalt i rosnące na nim mało wymagające rośliny, są niemal bezobsługowe, wyłączając oczywiście podmiany wody. Niech sobie zacznie w najprostszy możliwy sposób i ewentualnie w miarę rosnącego apetytu na akwarystykę, zacznie kombinować z ziemią, lub aktywnymi podłożami. Tymczasem nawet nie wiemy, czy chce akwarium roślinne, czy dekoracyjnego ogólniaka.


A czy ja mu proponuje ziemie?
Chce tylko pokazać za nawoz nie zabije mu ryb i ze nie wyciąga sie roslin na chama.



Dla ryb dennych najlepszy bedzie zwirek kwarcowy taki jak wczesniej pisałem bo bazalt ma ostre krawędzie.
Kulki gliniano-torfowe.
Zapisane

Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #28 : Grudzień 02, 2012, 13:14:49 »

Chodys1910 nie zwracałem się bezpośrednio do Ciebie. Zresztą ziemię polecał Kadafix. Sugerowałem że dyskusja na ten temat wg mnie nie ma sensu.
Zapisane

damianzgierz
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #29 : Grudzień 02, 2012, 13:17:27 »

czyli zwirek kwarcowy bedzie najlepszy czy rzeczny? czy na kwarcowym utrzymaja sie roslinki ?
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: