Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Korzuch bakteryjny/film bakteryjny
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Korzuch bakteryjny/film bakteryjny  (Przeczytany 3067 razy)
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« : Październik 11, 2012, 10:39:31 »

Miałem niedawno coś takiego w 200l zbiorniku. Wcześniej nie było problemu gdy było napowietrzanie, jednak je wyłączyłem bo furczało i wytracało co2, a co2 nie podaję w żaden sposób poza rybami Wink. Po wyłączeniu napowietrzania i skierowaniu silnego strumienia wody na taflę byłem przekonany, że będzie super. Po paru dniach pojawił się biały film bakteryjny, najpierw małe kawałki potem, pokrył całą powierzchnię cienką warstwą poza miejscem silnego strumienia wody, potem grubszą warstwą. Usuwałem to świństwo słoikiem, ale już po 24h miałem cienką błonkę prawie na całym zbiorniku. Myślałem nad zakupem filtru powierzchniowego, ale do tego trzeba by pewnie jakiś dodatkowy osprzęt więc koszty by wyszły całkiem spore. I tu chciałem się podzielić jak się tego pozbyłem Cheesy. Wgłębka, rzęsa wodna, a przede wszystkim Limnobium rozłogowe i pistie. Film został rozbity i wchłonięty przez rośliny w 2-3 doby Smiley. Oczywiście same tego nie zrobiły, strumień wody z filtra dawał napęd roślinkom. Szukałem długo informacji w necie, ale pisano właśnie tylko o strumieniu wody... gdzieniegdzie podsumowano to, że można się silnym strumieniem co najwyżej podmyć Cheesy, konieczne są roślinki pływające i do tego sam doszedłem przez przypadek. W akwarium nic nie robiłem poza dodaniem właśnie ww roślin. Doszła jeszcze hydrofolia polysperm ale to nie nawodna więc to chyba nie jej zasługa.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1 : Październik 11, 2012, 18:42:19 »

Muszę Cię rozczarować. Nie przypisywałbym zasługi roślinom pływającym.
Miałem pistie, limnobium i  jednocześnie kożuch  na powierzchni aż miło.
Pozbyłem się dziadostwa raz na zawsze przy pomocy najtańszej kaskady za 17zł.
Skimmer również sprawę załatwi.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: