Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Satanoperca jurupari  (Przeczytany 30269 razy)
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #15 : Wrzesień 23, 2012, 15:08:03 »

A więc tak....jeżeli chodzi o Satanoperca jurupari to max w twoim zbiorniku 6szt na dzień dobry bym polecił,kolejna sprawa że ziemki szybko nie rosną a jako pokarm powinny otrzymywać skorupiaki i zieleninę tzn. przede wszystkim urozmaicony pokarm,posiadam 5szt w 375l i strasznie się ganiają,docelowo też chcę sobie zostawić parkę,jeżeli nie masz większego doświadczenia to uważam że powinnieneś zacząć od łatwiejszych ziemków np. Geophagus tapajos,abalios,taeniopareius lub steindachneri,zwłaszcza że 125cm dla ziemek to niestety jest mało,to są ruchliwe rybska


Satanoperca to faktycznie najbardziej wymagające ziemiojady.  Przestrzegając jednak  kilka podstawowych  zasad można sobie poradzić Cheesy




Zgadza się ale ten gatunek nie jest zbytnio trudny w hodowli najtrudniejszy jest Satanoperca demon Grin

Wiem ze powinienem od jakiegos łatwiejszego ale nie bylo praktycznie żadnych ziemkow  a zjeździłem pól szczecina tylko w dwoch zoologicznych  były ziemki na mazurskiej i i zoologicznym w Auchanie tylko ze tam wołali 50 zl za brazylijskiego a na mazurskiej płaciłem 9 zl za jurupari a szkoda bylo by ze  akwa stalo praktycznie puste nie licza 4 kirysnikow a  co do zielininy to co proponujesz do podawania ziemka ?
Zapisane
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #16 : Wrzesień 23, 2012, 15:09:13 »

A więc tak....jeżeli chodzi o Satanoperca jurupari to max w twoim zbiorniku 6szt na dzień dobry bym polecił,kolejna sprawa że ziemki szybko nie rosną a jako pokarm powinny otrzymywać skorupiaki i zieleninę tzn. przede wszystkim urozmaicony pokarm,posiadam 5szt w 375l i strasznie się ganiają,docelowo też chcę sobie zostawić parkę,jeżeli nie masz większego doświadczenia to uważam że powinnieneś zacząć od łatwiejszych ziemków np. Geophagus tapajos,abalios,taeniopareius lub steindachneri,zwłaszcza że 125cm dla ziemek to niestety jest mało,to są ruchliwe rybska


Satanoperca to faktycznie najbardziej wymagające ziemiojady.  Przestrzegając jednak  kilka podstawowych  zasad można sobie poradzić Cheesy

Zgadza się ale ten gatunek nie jest zbytnio trudny w hodowli najtrudniejszy jest Satanoperca demon Grin

Wiem ze powinienem od jakiegos łatwiejszego ale nie bylo praktycznie żadnych ziemkow  a zjeździłem pól szczecina tylko w dwoch zoologicznych  były ziemki na mazurskiej i i zoologicznym w Auchanie tylko ze tam wołali 50 zl za brazylijskiego a na mazurskiej płaciłem 9 zl za jurupari a szkoda bylo by ze  akwa stalo praktycznie puste nie licza 4 kirysnikow a  co do zielininy to co proponujesz do podawania ziemka ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2012, 15:16:15 wysłane przez Domel442 » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #17 : Wrzesień 23, 2012, 15:20:44 »

Sukces w hodowli Satanoperek to w dużej mierze właśnie pokarm.
Z zieleniny możesz podawać spirulinę, kalafior, zielony groszek, brokuły. Moje jedzą wspomniane pokarmy.
Oczywiście trzeba to odpowiednio przygotować Smiley
Poczytaj poniżej

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/s_kk.html
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #18 : Wrzesień 27, 2012, 14:22:50 »

Sukces w hodowli Satanoperek to w dużej mierze właśnie pokarm.
Z zieleniny możesz podawać spirulinę, kalafior, zielony groszek, brokuły. Moje jedzą wspomniane pokarmy.
Oczywiście trzeba to odpowiednio przygotować Smiley
Poczytaj poniżej

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/s_kk.html


Emperor dzieki za artykuł jest bardzo przydatny Smiley i mam mała prośbę mógł byś zrobić zdjęcie tego akwa u ciebie w firmie z Santoperkami  oczywiscie jesli nie jest do dla ciebie problem .
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #19 : Wrzesień 27, 2012, 18:22:04 »

Nie ma problemu.
Niestety dopiero w przyszłym tygodniu, obecnie przebywam na drugim końcu kraju.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 27, 2012, 19:51:39 »

Emperor dziekuje bardzo nie ma sprawy poczekam nie spieszy sie  Smiley
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #21 : Październik 05, 2012, 18:26:13 »

Zgodnie z umowa zdjęcie poniżej. Niestety jakość nie najlepsza, robione komórką(aparat mi padł).
Jak pisałem wcześniej nie jest to mój zbiornik, więc aranżacja nie do końca w moim guście Wink

Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #22 : Październik 06, 2012, 01:43:37 »

Dzięki bardzo za zdjęcie zbiornik całkiem niezły a ze zdjęcie z telefonu to mi nie przeszkadza . Wink a co gustu kazdemu podoba sie co innego ale fakt brakuje mi tu lisci debu szyszek i troche galezi i korzeni , btw przytargalem do domu dwa konary wierzby i pare galezi trzeba cb to wszystko okorwac i  wymoczyc
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2012, 01:49:11 wysłane przez Domel442 » Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #23 : Październik 06, 2012, 11:37:33 »

Z tymi liśćmi dębu to na Twoim miejscu bym uważał.
Świetnie wyglądają fakt, ale przy rybach, które non stop kopią w podłożu to syf w zbiorniku murowany.
Miałem u siebie liście, na początku ok, ale jak zaczęły się już powoli rozkładać przy jednoczesnym przesiewaniu podłoża przez Tapajosy wszystko pływało po całym akwarium. Szyszki jak najbardziej.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #24 : Październik 06, 2012, 11:45:04 »

Z tymi liśćmi dębu to na Twoim miejscu bym uważał.
Świetnie wyglądają fakt, ale przy rybach, które non stop kopią w podłożu to syf w zbiorniku murowany.
Miałem u siebie liście, na początku ok, ale jak zaczęły się już powoli rozkładać przy jednoczesnym przesiewaniu podłoża przez Tapajosy wszystko pływało po całym akwarium. Szyszki jak najbardziej.
Nie wiem jak przy ziemkach, ale mój zbiornik (a ostatnio i jedyna pozostała przy życiu loricaria) notorycznie przekopują podłoże i jakiegoś specjalnego syfu w baniaku nie widać. Tzn. coś tam w toni zawsze pływa i zbiornik sterylny, pachący i wymuskany nie jest więc jeśli to komuś przeszkadza to zdecydowanie liście odradzam, w innym przypadku to fajna sprawa.
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #25 : Październik 06, 2012, 13:43:28 »

Dokładnie, kto co lubi.
Moje 7szt ziemków to trochę więcej niż jedna loricaria. Sporo pływało strzępek, nie należę do osób lubiących sterylne baniaki, ale wszechobecny syf tez mnie wkurzał.
Liście to jednak jak pisałem świetna sprawa.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #26 : Październik 06, 2012, 20:58:36 »

Dokładnie, kto co lubi.
Moje 7szt ziemków to trochę więcej niż jedna loricaria. Sporo pływało strzępek, nie należę do osób lubiących sterylne baniaki, ale wszechobecny syf tez mnie wkurzał.
Liście to jednak jak pisałem świetna sprawa.
Loricaria jak loricaria - mam ją kilka dni więc powiedzieć za dużo nie mogę, za to zbrojek niebieski już chyba przekroczył 10cm, do tego jest gruby i sra więcej niż wszystkie pozostałe ryby razem wzięte. Do tego nieustannie jest w ruchu więc zbiornik przekopany jest zdrowo. Inna sprawa, że wg mnie jest to korzystne bo syf z dna zamiast zalegać trafia do toni, a stamtąd często do filtra.
No, ale nawet zbrojek + loricaria to zapewne mało w porównaniu do kilku ziemków.
Chciałem po prostu powiedzieć, że wiem co nieco o przekopywaniu dna baniaka Wink

Autora wątku przepraszam za OT.
W końcu temat jest o czymś zupełnie innym.
Zapisane

Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #27 : Październik 06, 2012, 23:45:40 »

Fakt ze za sterylnie w akwa nie może być bo byle pierdoła w wodzie i rybki moga chorowac ale ja tam mam cierpliwość do ryb wiec bede usuwał bym liście poniszczone przerabiałem ten motyw jak miałem bw  ze skalarami a kirysniki  czarnoplame ryły w podłożu jak głupie .mrs nic sie nie stało po prostu dyskutowaliście  Wink
Zapisane
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #28 : Październik 08, 2012, 22:23:38 »

Emperor mógł bys mi wyjaśnić różnice miedzy jurupari a leucosticta ? czy  tylko barwa je różni  czy coś innego ostatnio przegladalem neta i tez dosc fajny ziemek to satanoperca acuticeps.
Zapisane
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #29 : Listopad 29, 2012, 02:15:11 »

Przed snem obserwowałem akwarium zauważyłem ze najmniejszy samiec gania po akwarium dwa większe samce a gdy któryś przepływał koło niego prężył się .
Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: